Амарант - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Виробник
Вид продукції
Об'єм
Фільтр
Виробник: Біола
Loading ...
Виробник: Житомирбіопродукт
Loading ...

Амарант: інструкція з використання

Про цілющі властивості насіння та олії амаранту знали ще ацтеки та давньокитайські лікарі. Але активне застосування цієї рослини в медицині зафіксоване на початку ХХ ст., коли було встановлено, що в ній міститься речовина сквален. Ця хімічна сполука має антиоксидантну, антиканцерогенну, протизапальну дію, а також позитивно впливає на кардіосистему.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку амарант представлений у різних лікарських формах: капсулах, трав’яних зборах, екстрактах, оліях. Особливою популярністю користується амарантова олія.

На таку речовину, як олія амаранту, ціна залежить від виробника, розміру флакона, наявності в складі додаткових компонентів. Більшість популярних фармацевтичних компаній випускає стовідсоткову олію амаранту в скляних флаконах об’ємом 100 мл.

Показання до застосування амаранту

Купити амарантову олію в аптечній мережі «Бажаємо здоров’я» можна без рецепту, а вартість засобу невисока. Однак перед застосуванням краще порадитися з лікарем, який визначить доцільність та оптимальну схему прийому.

Амарант вважається ефективним засобом для профілактики та комплексного лікування низки захворювань, серед яких:

  • серцево-судинні;
  • дерматологічні;
  • онкологічні;
  • імунні;
  • гінекологічні.

Показаннями до застосування також є хвороби шлунково-кишкового тракту, печінки, порушення обміну речовин, діабет, захворювання слизової оболонки ротової порожнини.

Режим дозування

Як використовується олія амаранту? Інструкція від виробника дає чіткі рекомендації. Найчастіше добавку рекомендують приймати по 1-2 ч. л. двічі на день під час їжі. Перед прийомом олії флакон із речовиною варто збовтати. Тривалість курсу – 3-4 тижні. Можна повторювати по 2-3 курси на рік.

Для покращення роботи серця та судин, зниження ризику розвитку запальних і виразкових процесів ШКТ, лікування й профілактики деяких інших патологій добавки амаранту приймають перорально. Схема прийому й дозування можуть змінювати залежно від стану пацієнта.

Для лікування та профілактики дерматологічних проблем доцільне зовнішнє застосування засобу. Олію наносять на проблемні ділянки тонким шаром, злегка втираючи, або накладають аплікації (двічі на день, залишаючи на уражених місцях на 10 хв.). Зовнішнє застосування допомагає зменшувати видимість післяопераційних шрамів, полегшує симптоми псоріазу, екземи, сприяє регенерації та омолодженню шкірного покриву.

Амарантову олію рекомендується наносити на шкіру до й після сонячних ванн та солярію. Це захищає шкірний покрив від опіків, одночасно посилює й покращує колір засмаги.

Протипоказання

Основним протипоказанням до застосування олії амаранту є індивідуальна непереносимість. Не рекомендується приймати вагітним та дітям до 14 років. Людям із хронічним чи гострим панкреатитом, холециститом, жовчнокам’яною чи сечокам’яною хворобою перш ніж придбати й почати приймати добавку, варто проконсультуватися в лікаря.

Особливості амаранту

Олія з амаранту містить різні корисні для організму компоненти:

  • сквален – нормалізує холестерин, регулює ліпідний і стероїдний обмін в організмі, захищає клітини від згубного впливу токсинів, має радіопротекторну дію, сприяє відновленню та загоєнню тканин;
  • поліненасичені жирні кислоти, зокрема й незамінні, які не синтезуються організмом і надходять тільки з їжею;
  • фітостерини – зменшують засвоєння холестерину з їжі, сповільнюють старіння шкіри;
  • фосфоліпіди – корисні своєю гепатопротекторною дією;
  • каротиноїди – сприяють здоров’ю судин, серця, посилюють імунну систему, корисні для очей;
  • вітамін Е – нормалізує роботу серця, покращує холестериновий баланс, еластичність судин, є антиоксидантом, який слугує профілактикою онкологічних захворювань.

Завдяки такому складу амарант має комплексну дію на людський організм.

Побічні дії

В деяких людей на тлі прийому амарантової олії можуть виникати побічні дії у вигляді легкої нудоти.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Олія добре комбінується з продуктами харчування, тому її рекомендують приймати під час їжі. Взаємодія з ліками полягає в зменшенні негативних побічних впливів на організм.

Передозування

У випадку перевищення рекомендованого дозування можуть з’являтися побічні ефекти, зокрема нудота.

Умови зберігання

Амарантову олію в герметично закритому флаконі варто зберігати при температурі не вище +25°С у сухому місці, захищеному від прямих сонячних променів. Термін зберігання речовини в закритому флаконі – 12 місяців від часу виготовлення. Після відкриття флакон тримають у холодильнику при температурі близько +4°С, при цьому треба використати його впродовж 30 днів.

Якщо потрібна олія амаранту, купити її можна за прийнятними цінами в аптеці «Бажаємо здоров’я». Аптеки мережі є в Києві та інших містах України. В асортименті представлений широкий вибір ліків та добавок відомих вітчизняних та зарубіжних виробників.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Амарант на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Амарант - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3