Амідарон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Амідарон: інструкція з використання

Амідарон – це антиаритмічний препарат III класу, що використовують у кардіології. Активна речовина – аміодарону гідрохлорид. Механізм дії полягає в уповільненні серцевого ритму завдяки пригніченню автоматизму синусового вузла. Ефект не блокується атропіном.

Придбати лікарський препарат Амідарон, а також БАДи для серцево-судинної системи за прийнятними цінами ви можете в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України. Дізнатися, яка на ліки Амідарон ціна актуальна, чи є вони в наявності в найближчій до вас аптеці, а також забронювати їх, ви можете на офіційному сайті мережі. Забрати замовлення можна у зручний час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Форми випуску

Лікарський препарат Амідарон випускається виробником у формі круглих білих або майже білих таблеток по 200 мг аміодарону гідрохлориду.

Відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Амідарон

До засобу Амідарон інструкція виробника вказує такі показання:

  • профілактика рецидивів шлуночкової тахікардії, що становить загрозу для життя;
  • профілактика рецидивів симптоматичної шлункової тахікардії, що має документальне підтвердження та може призвести до непрацездатності;
  • профілактика рецидиву суправентрикулярної тахікардії, що потребує лікування, а інші препарати неефективні чи протипоказані;
  • профілактика рецидивів фібриляції шлуночків.

За допомогою препарату можна лікувати суправентрикулярну тахікардію. Призначають препарат при ішемічній хворобі серця та порушенні функції лівого шлуночка.

Не займайтеся самолікуванням, адже це може мати негативні наслідки для вашого організму.

Режим дозування

Вживати Амідарон таблетки можна в дозуванні 200 мг тричі на добу протягом 8-10 днів. У деяких випадках лікарі пропонують більші дози – 4-5 таблеток на добу, але протягом короткого часу та обов’язково під електрокардіологічним контролем.

Для підтримувального лікування вибирають мінімально ефективну дозу, що індивідуально підбирається під кожного пацієнта. Вона може становити від половини таблетки на добу (1 таблетка на дві доби) до двох таблеток на добу.

Засіб не використовують для лікування дітей, адже ефективність і безпека аміодарону для цієї вікової категорії не встановлені.

Протипоказання

Для лікування захворювань серця слід підібрати до препарату Амідарон аналоги, якщо є протипоказання:

  • синусова брадикардія, синоатріальна блокада серця (окрім випадків, коли є імплантований кардіостимулятор);
  • синдром слабкості синусового вузла;
  • тяжкі порушення атріовентрикулярної провідності;
  • гіпертиреоз;
  • гіперчутливість до аміодарону, йоду, допоміжних речовин у складі тощо.

Заборонений препарат вагітним (в ІІ та ІІІ триместрі) і при годуванні груддю.

Особливості препарату Амідарон

Можна використовувати препарат у першому триместрі вагітності, адже щитовидна залоза плода починає зв’язувати йод з 14 тижня. Тому, якщо препарат застосовувався до цього часу, не очікується ніякого впливу на ембріональну щитовидну залозу.

При керуванні авто слід враховувати можливі побічні реакції, як-от запаморочення, порушення зору/ При застосуванні препарату Амідарон можливі порушення з боку щитовидної залози, легень, печінки, органів зору, нервово-м'язові відхилення та інші.

Побічні дії

Серед побічних реакцій часто можуть проявлятися:

  • мікродепозити у рогівці;
  • фотосенсибілізація;
  • екзема, гіпотиреоз;
  • дифузний пневмоніт і облітерувальний бронхіоліт;
  • тремор;
  • підвищення рівнів трансаміназ;
  • брадикардія, помірна та дозозалежна;
  • помірні розлади травлення;
  • зниження лібідо тощо.

Повний перелік можливих реакцій вказано в офіційній інструкції виробника.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не рекомендовані комбінації з софосбувіром, субстратами CYP3A4, циклоспорином, дилтіаземом для ін’єкцій, фінголімодом, верапамілом для ін’єкцій тощо.

Не можна застосовувати препарат з лікарськими засобами, що можуть спричиняти пароксизмальну шлуночкову тахікардію типу «torsades de pointes», окрім нейролептиків, метадону й протипаразитарних препаратів. До заборонених належать антиаритмічні препарати класів Ia, III, кобіцистат, телапревір тощо. Повний перелік, як змінюються властивості ліків, – в інструкції від виробника.

Передозування

Випадки передозування аміодарону недостатньо відомі. Можуть виникати синусова брадикардія, шлуночкова аритмія, ураження печінки.

Лікування в цьому випадку має бути симптоматичним. Рекомендується моніторування стану пацієнта, зокрема – функції серця.

Умови зберігання

Зберігати засіб можна в оригінальному пакуванні при температурі не більше 25 °C. Перевірте, щоб у дітей не було доступу до лікарських препаратів.

Редакторська група
Оновлено
19.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Амідарон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Амідарон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 90,23 ₴
✅ Форма випуску Таблетки