Амінокапронова кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Амінокапронова кислота: інструкція з використання

Амінокапронова кислота – це кровоспинний лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи антигеморагічних засобів. Діючою речовиною препарату є амінокапронова кислота, яка інгібує фібриноліз, тобто процес розпаду фібрину, важливого компонента кров’яного згустку. Це досягається шляхом блокування активаторів плазміногену та часткового пригнічення активності плазміну, що забезпечує специфічну кровоспинну дію.

Препарат виявляє також антиалергічну, противірусну і протизапальну активність. Він зменшує проникність капілярів і нейтралізує ефекти біогенних поліпептидів, таких як калікреїн і трипсин. Крім того, амінокапронова кислота покращує деякі клітинні і гуморальні показники специфічного і неспецифічного захисту організму при респіраторних вірусних інфекціях.

Препарат використовують для профілактики і лікування паренхіматозних кровотеч, в тому числі при хірургічних втручаннях на печінці, легенях і підшлунковій залозі, а також при кровотечах з ерозій і виразок шлунка і кишечнику. Крім того, засіб є ефективним для лікування грипу та ГРВІ.

Форми випуску

Засіб представлено виробником у різних лікарських формах:

  • розчин 5% – у флаконах по 100 мл та у контейнерах по 2 мл, в 1 мл розчину – 50 мг амінокапронової кислоти;
  • порошок для орального застосування – в саше по 1 г, в 1 саше міститься 1 г діючої речовини;
  • таблетки – в контейнерах по 20 таблеток, в 1 таблетці є 500 мг амінокапронової кислоти.

На такий препарат як амінокапронова кислота ціна може бути різною, що зумовлено розмаїттям форм випуску та дозуванням діючої речовини. Вибір форми препарату залежить від характеру захворювання, віку пацієнта, його особистих уподобань та рекомендацій лікаря.

Препарат у формі розчину для інфузій і таблеток відпускається за рецептом. Засіб у формі порошку і розчину у контейнерах – безрецептурний.

Показання до застосування препарату Амінокапронова кислота

Показання до застосування препарату має свої особливості, залежно від форми випуску.

Ліки у формі розчину для інфузій застосовують для профілактики вторинної гіпофібриногенемії при масових переливаннях консервованої крові, а також під час хірургічних операцій та патологічних процесів, що супроводжуються підвищенням фібринолітичної активності крові й тканин.

Амінокапронова кислота у формі розчину для місцевого застосовання у контейнерах використовується з метою лікування і профілактики грипу та ГРВІ у дорослих і дітей.

Показанням до застосування препарату в пероральній формі є:

  • паренхіматозні кровотечі;
  • геморагія зі слизових оболонок;
  • менорагія;
  • кровотеча з виразки чи ерозії шлунка та кишківника;
  • різні види гіперфібринолізу;
  • кровоточивість, спричинена тромбоцитопенією.

Препарат також застосовують для профілактики кровотеч при операціях на печінці, підшлунковій залозі та легенях. Крім того, медикамент у формі порошку можна використовувати для лікування і профілактики грипу та ГРВІ у дорослих і дітей.

Детальніше допоможе розібратися з показаннями до застосування інструкція від виробника. Перш ніж застосовувати медикаменти необхідно отримати консультацію лікаря та пройти відповідні обстеження. Пам'ятайте, що самолікування шкідливе для вашого здоров'я.

Режим дозування

Щодо того, як застосовується кислота амінокапронова, інструкція дає спеціальні рекомендації до кожної форми випуску препарату.

Розчин для інфузій вводять внутрішньовенно краплинним методом. Дозування визначається індивідуально з огляду на вік і стан пацієнта. Для дорослих максимальна доза становить 100 мл розчину (5 г амінокапронової кислоти), яку вводять зі швидкістю 50–60 крап./хв протягом 15-30 хвилин. У разі тривалої кровотечі дозу можуть повторювати кожні 4 години, але не більше 8 годин.

Для дітей дози визначаються залежно від віку:

  • до 1 року: до 2,5 мл (разово) та до 15 мл на добу;
  • від 2 до 6 років: до 5 мл (разово) та до 30 мл на добу;
  • від 7 до 10 років: до 7 мл (разово) та до 45 мл на добу;
  • від 11 до 18 років: до 14 мл (разово) та до 90 мл на добу.

Препарат також можна застосовувати місцево у вигляді крапель: закапувати по 3–5 крапель (0,5–1,0 мл) розчину в кожен носовий хід кожні 3-4 години. Крім того, засіб у пляшках по 100 мл застосовують перорального: дітям до 2 років – 20-40 мл 5 % розчину на добу, від 2 до 6 років – 40-80 мл розчину на добу, від 7 років та дорослим – по 80-100 мл розчину на добу. Добову дозу розподіляють на 4 прийоми.

Порошок вживають перорально під час чи після їжі, розчинивши у солодкій воді. Добове дозування може становити від 1-2 до 24 пакетів порошку на добу. Доза і тривалість застосування встановлюється лікарем, відповідно до віку пацієнта і діагнозу.

Добова доза таблеток, залежно від віку та стану пацієнта, може бути від 6 до 48 таблеток. Тривалість застосування препарату лікар підбирає індивідуально.

Засіб у формі розчину та порошку підходить для лікування дітей першого року життя. Таблетки призначають дорослим і дітям у віці від 3 років.

Ознайомитися з детальною інформацією щодо режиму застосування до кожного препарату можна в повній інструкції від виробника.

Протипоказання

Про препарат Амінокапронова кислота відгуки пацієнтів переважно позитивні, що свідчить про його добру переносимість, однак для деяких осіб медикамент може бути небажаним до застосування. В переліку протипоказань є:

  • тромбоемболія;
  • схильність до тромбозів та тромбоемболічних захворювань;
  • ниркова недостатність;
  • коагулопатія внаслідок дифузного внутрішньосудинного зсідання крові;
  • гематурія;
  • ниркова недостатність;
  • тяжка форма ішемічної хвороби серця;
  • порушення мозкового кровообігу.

Препарат також не застосовують для лікування жінок у період вагітності та під час грудного вигодовування.

Особливості препарату Амінокапронова кислота

Препарат з обережністю слід застосовувати при захворюваннях серця, нирковій чи печінковій недостатності. Під час терапії рекомендується контролювати рівень фібриногену та фібринолітичної активності крові.

При внутрішньовенному введенні препарату також необхідний контроль коагулограми. Це особливо важливо у випадку ішемічної хвороби серця, після інфаркту міокарда, а також при патологічних процесах у печінці.

Для досягнення ефекту від лікування кровотечі при менорагіях рекомендується приймати засіб з першого до останнього дня місячних.

Через можливість розвитку побічних реакцій з боку ЦНС, слід утримуватися від керування автотранспортом і виконання потенційно небезпечних видів діяльності.

Побічні дії

Зазвичай препарат Амінокапронова кислота добре переноситься, однак можуть спостерігатися:

  • алергічні реакції;
  • брадикардія та аритмії;
  • геморагії;
  • головний біль та запаморочення;
  • блювання;
  • нудота;
  • діарея;
  • закладеність носа;
  • порушення роботи сечовидільної системи тощо.

Побічні явища зазвичай рідкісні та дозозалежні. Про небажані симптоми, що виникають під час терапії, необхідно повідомляти своєму лікареві.

Детальний перелік побічних ефектів містить повна інструкція виробника.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Антиагреганти та антикоагулянти прямої та непрямої дії послаблюють терапевтичний ефект амінокапронової кислоти. З обережністю слід застосовувати пацієнтам, які приймають ретиноїди. При взаємодії з естрогеновмісними контрацептивами та фактором згортання крові ІХ підвищується ризик тромбоемболії.

Під час застосування пероральної форми ліків рекомендується утриматися від вживання жирної їжі. Розчин забороняється змішувати в одному флаконі з іншими препаратами.

Передозування

При передозуванні підвищується ризик виникнення побічних ефектів, в тому числі утворення тромбів та емболії.

Тривале застосування препарату у надмірно високих дозах може спричинити геморагії. У такому випадку необхідно припинити застосування препарату. Подальше лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Ліки необхідно зберігати в оригінальній упаковці, у недоступному для дітей місці за температури до +25°С. Пляшки з розчином слід зберігати в вертикальному положенні.

Щоб у Києві чи іншому місті України придбати ефективні лікарські засоби, БАДи для серця та судин, скористайтеся послугами аптек мережі «Бажаємо здоров’я». Амінокапронова кислота, купити яку можна за прийнятними цінами, в мережі представлена у різних лікарських формах.

Вартість на медикамент залежить від форми випуску, виробника. Уточнити актуальні ціни на препарат, а також зарезервувати з можливістю забрати замовлення у своєму місті, найзручніше на офіційному сайті мережі.

Редакторська група
Оновлено
21.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Амінокапронова кислота на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Амінокапронова кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Найдешевший препарат 66,60 ₴
✅ Форма випуску Порошок, Раствор