Ампісульбін: інструкція з використання
Ампісульбін – антибактеріальний препарат системного застосування, що містить у своєму складі комбінацію ампіциліну та сульбактаму. Механізм дії ампіциліну полягає в інгібуванні синтезу бактеріальної клітинної стінки через блокування пеніцилінзв’язуючих білків, що призводить до бактерицидного ефекту. Сульбактам у комбінації з ампіциліном захищає його від інактивування бета-лактамазами, розширюючи спектр антибактеріальної дії на бактерії, чутливі до цієї комбінації.
Додана до препарату Ампісульбін інструкція визначає залежність ефективності дії ампіциліну від проміжку часу, коли його рівень перевищує мінімальну пригнічувальну концентрацію патогену.
Придбати Ампісульбін та будь-які інші антибіотики при бронхіті та інших інфекція за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті мережі розміщена вичерпна інформація про флакони Ампісульбін: ціна, властивості, показання та протипоказання та наявність в аптеках. Крім того, на сайті мережі клієнти можуть ознайомитися з офіційними інструкціями до виписаних препаратів, прочитати відгуки інших покупців. У Києві та інших містах України доступне попереднє бронювання. Заброньовані засоби ви можете придбати в аптеці за обраною адресою у зручний час протягом 48 години після отримання СМС-повідомлення.
Форми випуску
Форма випуску – порошок для розчину для ін’єкцій. За фізико-хімічними властивостями це порошкоподібна субстанція білого чи майже білого кольору. В одному флаконі міститься 1,5 г стерильної суміші, що складається з 1 г ампіциліну натрієвої солі та 0,5 г сульбактаму натрієвої солі.
Ліки відпускаються тільки за наявності рецепта.
Показання до застосування препарату Ампісульбін
Антибіотик призначають немовлятам і дітям до 18 років, та дорослим пацієнтам. Показаннями до застосування є наступні:
- тяжкі гострі інфекції вуха, носа та горла;
- середній отит, синусит та епіглотит;
- загострення хронічного бронхіту;
- негоспітальна пневмонія;
- інфекції нирок та системи сечових шляхів;
- внутрішньочеревні інфекції;
- гінекологічні інфекції;
- інфекції шкіри та м’яких тканин;
- важкі зубні абсцеси з місцевою інфекцією.
Такі антибіотики при отиті призначають немовлятами з перших тижнів життя. Препарат ефективний у профілактиці інфікування в періопераційний період черевної та тазової хірургії у дорослих.
Режим дозування
Антибіотик вводять або внутрішньом’язово (болюсна ін’єкція), або внутрішньовенно (інфузія). Порошок розводять стерильною водою чи іншим сумісним розчином. Отриманий розчин можна вводити тільки після зникнення піни, яка утворюється під час розведення порошку.
Дозування залежить від ступеня тяжкості захворювання. Стандартні рекомендації добової дози:
- немовлятам – 75 мг/кг;
- дітям – 150 мг/кг;
- дорослим – при легкому ступені 1,5-3 г, середньому до 6 г, тяжкому до 12 г.
Пацієнтам з нирковими порушеннями слід збільшити інтервали між введенням препарату. Літнім та хворим з порушеннями печінки коригування дози не потрібно. Курс лікування триває від 5 до 14 днів.
Протипоказання
Протипоказання до застосування антибактеріального розчину – підвищена чутливість до компонентів препарату, та гіперчутливість до пеніцилінів та цефалоспоринів в анамнезі. Не застосовують при інфекційному мононуклеозі або лімфатичному лейкозі.
Особливості препарату Ампісульбін
Препарат не призначають у комбінації з глюкокортикоїдами, щоб запобігти розвитку суперінфекції. При перших проявах шкірних реакцій – свербежу шкіри, набряків, екземи, застосування антибіотика негайно припиняють.
Тривала терапія антибактеріальним засобом потребує контролю важливих функцій організму – системи кровотворення, печінки та нирок, особливо у немовлят. Пацієнтам з порушенням функції нирок засіб застосовують з обережністю у зв’язку з ризиком виникнення судом.
Вагітним та жінками у період лактації препарат призначають тільки в разі, якщо користь для матері буде перевищувати ризики для плода.
Побічні дії
При виникненні реакцій гіперчутливості – набряку Квінке, припухлості язика та гортані, тахікардія, задишка, анафілактичний шок, тяжкі шкірні реакції, негайно припиняють введення, та проводять відповідну терапію.
Часто спостерігаються наступні побічні дії:
- анемія;
- тромбоцитопенія;
- еозинофілія;
- флебіт;
- діарея;
- гіпербілірубінемія.
В місці введення може виникати біль, особливо після внутрішньом’язової ін’єкції.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія антибіотика з якими препаратами є небажаною:
- бактеріостатичні хіміотерапевтичні препарати або антибіотики, такі як тетрацикліни, еритроміцин, сульфаніламідні препарати або хлорамфенікол;
- алопуринол;
- ампісульбін та аміноглікозид слід вводити різними шляхами з проміжком часу в 1 годину;
- антикоагулянти.
Одночасне застосування з метотрексатом підвищує токсичність останнього. Взаємодія з пробенецидом підвищує рівень ампіциліну у жовчі.
Передозування
Дані про передозування є обмеженими. Ймовірно, що при передозуванні будуть виникати побічні реакції важкого ступеня. Високі дози препарату можуть призвести до епілептичних нападів. При виникненні судом в якості терапії використовують діазепам. З кровотоку діючі речовини антибіотика видаляють за допомогою гемодіалізу.
Умови зберігання
Флакон зберігають у недоступному для дітей місці при температурі до 25°С.
Зверніть увагу!
Опис препарату Ампісульбін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Ампісульбін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 105,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |