Апоніл - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Медокемі
Loading ...

Апоніл: інструкція з використання

Апоніл – препарат на основі німесуліду. Належить до фармакотерапевтичної групи нестероїдних протизапальних і протиревматичних препаратів. Застосовується для полегшення болю різної етіології самостійно чи в рамках комбінованої терапії.

Форми випуску

Препарат випускається у формі плоских, круглих таблеток, світло-жовтого кольору. В складі 1 таблетки міститься 100 мг німесуліду. Фасується у блістери по 10 таблеток. Реалізується у картонних коробках по 2 блістери у кожній.

Купити препарат можна за рецептом від лікаря.

Показання до застосування препарату Апоніл

Головними показаннями до застосування препарату є:

  • гострий біль;
  • первинна дисменорея.

Зазвичай знеболювальні препарати на основі німесуліду застосовують як ліки так званої другої лінії. Рішення про доцільність вживання такого медикаменту повинен приймати лікар, самолікування може нашкодити здоров’ю.

Режим дозування

Таблетки Апоніл інструкція рекомендує застосовувати в мінімальній терапевтично ефективній дозі впродовж якомога коротшого терміну. Це дозволить мінімізувати ризик виникнення небажаних побічних ефектів.

Стандартне дозування для дорослих і дітей віком від 12 років – по 1 таблетці (100 мг німесуліду) двічі на добу. Максимально допустима тривалість застосування препарату – 15 днів. Таблетки найкраще приймати після їди, запиваючи достатньою кількістю води.

Протипоказання

До основних протипоказань належать:

  • підвищена чутливість до будь-якого складника засобу;
  • тяжкі порушення функціональності печінки, нирок;
  • порушення згортання крові;
  • серцева недостатність;
  • захворювання, що супроводжуються кровоточивістю, ризиком крововиливу;
  • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення;
  • кровотечі в ШКТ чи перфорації в анамнезі;
  • алкогольна чи наркотична залежність;
  • підвищена температура тіла та/або грипоподібні симптоми;
  • підозра на гостру хірургічну патологію;
  • супутнє застосування інших речовин з потенційною гепатотоксичністю тощо.

Із застосуванням препаратів німесуліду не лікують пацієнтів у віці до 12 років, вагітних у III триместрі та жінок, які годують грудьми.

Особливості препарату Апоніл

Застосування німесуліду може впливати на жіночу фертильність, що необхідно взяти до уваги тим, хто планує материнство. Жінкам, які не можуть завагітніти чи проходять обстеження з причини безплідності, не рекомендується приймати цей засіб.

Препарат містить лактозу, тому його не варто застосовувати пацієнтам з непереносимістю галактози, недостатністю лактази Лаппа або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Під час застосування препарату можливі запаморочення або сонливість, тому рекомендовано утриматися від керування автотранспортом та іншими механізмами.

Також у пригоді стане інструкція від виробника, яка містить вичерпну інформацію щодо особливостей застосування препарату Апоніл.

Побічні дії

У деяких пацієнтів протизапальні препарати на основі німесуліду можуть викликати побічні дії різної важкості. Найбільш часті з них:

  • діарея;
  • нудота, блювання;
  • підвищення рівня ферментів печінки;
  • шкірний висип, свербіж;
  • підвищене потовиділення.

Іноді може спричиняти пептичні виразки, перфорації, кровотечі в травному тракті (в групі ризики – пацієнти літнього віку) та інші.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Протипоказане поєднання із засобами з потенційною гепатотоксичністю. Взаємодія німесуліду з кортикостероїдами, антитромбоцитарними засобами, селективними інгібіторами повторного захоплення серотоніну підвищує ризик кровотеч у ШКТ. При одночасному застосуванні з антикоагулянтами посилює дію останніх. Може знижувати активність діуретичних засобів. З особливою обережністю поєднувати німесулід і фуросемід у лікуванні пацієнтів з нирковою недостатністю.

Передозування

Перевищення рекомендованого дозування може спричинити апатію, сонливість, нудоту, блювання, біль в епігастральній ділянці. В особливо тяжких випадках ймовірні шлунково-кишкові кровотечі, гостра ниркова недостатність, пригнічення дихання, кома.

Умови зберігання

Медикамент необхідно зберігати в недоступному для дітей місці при температурі, що не перевищує +25°C.

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна придбати за прийнятними цінами медикаменти найкращих українських і закордонних виробників. Вартість ліків, їх наявність в Києві та інших містах України, а також можливість бронювання препаратів доступна на офіційному сайті. Тут розміщена вичерпна інформація про ліки: актуальна на Апоніл ціна, його властивості, показання та протипоказання, відгуки інших покупців, дані про аналоги та багато іншого.

При необхідності завжди можна звернутися до фармацевтів, які нададуть всю необхідну інформацію щодо препарату Апоніл, від чого застосовується, дозування та інші важливі аспекти.

Редакторська група
Оновлено
29.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Апоніл на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Апоніл - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Таблетки