Аскорутин – інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Аскорутин: інструкція з використання

Аскорутин – це комбінований лікарський препарат, який належить до фармакотерапевтичної групи капіляростабілізуючих засобів і містить біофлавоноїди. Містить дві основні діючі речовини: аскорбінову кислоту (вітамін C) і рутин (вітамін P). Він має ангіопротекторні властивості: зміцнює стінки судин, покращує їх еластичність, мікроциркуляцію крові, приводить в норму венозні та артеріальні обмінні процеси, знижує агрегацію тромбоцитів, має протизапальну та антиоксидантну дію, бере участь в окислювально-відновних процесах, а також зменшує ексудацію плазми і діапедез клітин через судинну стінку. Має жовчогінний і легкий антигіпертензивний ефекти.

Форми випуску

Препарат Аскорутин, вартість якого залежить від виробника, випускається у формі округлих таблеток світло-жовтого кольору з зеленуватим відтінком і вкрапленнями, в упаковці по 50 штук. Одна таблетка містить аскорбінової кислоти (вітаміну С) 50 мг, рутину (рутозиду тригідрату) 50 мг.

Препарат відпускається без рецепта лікаря.

Показання до застосування препарату Аскорутин

До системного застосування Аскорутину як капіляростабілізуючого засобу виділяють ряд таких показань:

  • підвищена потреба у вітаміні С – спостерігається в період відновлення після важких захворювань, активного росту, при великих навантаженнях на організм, під час вагітності, лактації;
  • гіпо- та авітаміноз аскорбінової кислоти;
  • зимовий період, що супроводжується підвищеним ризиком інфекційних захворювань.

Також Аскорутин застосовують у складі комплексної терапії захворювань, що супроводжуються підвищеною проникністю судин.

Пам'ятайте: самолікування може бути небезпечним для здоров'я. Перед початком прийому рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Режим дозування

Препарат при прийомі всередину всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Дозу препарату підбирають індивідуально, залежно від потреби, стадії патофізіологічного процесу, віку та інших соматичних параметрів.

Для дорослих профілактично застосовують по 1-2 таблетки на день, а для лікування дозу збільшують до 2-3 прийомів. Режим дозування може варіюватися на розсуд фахівця. Другий курс прийому проводиться за бажанням і також регулюється лікуючим лікарем;

Для дітей у віковій групі старше 4 років застосовується половинна доза або ціла таблетка 2-3 рази на день. Середня тривалість курсу лікування – 3-4 тижні. 

Підліткам призначення дорослої дози проходить з обов'язковим початковим контролем стану всіх систем і органів. 

Вагітним після першого триместру призначають по 1 таблетці 2-3 рази на добу.

Не рекомендується запивати Аскорутин аптечною мінеральною водою, за винятком значного погіршення здатності всмоктування діючих речовин з шлунково-кишкового тракту. Оскільки аскорбінова кислота має стимулюючу дію на ШКТ, прийом ліків в кінці дня необхідно обмежити.

Протипоказання

Незважаючи на те, що Аскорутин має сприятливий ефект на організм, виникають ситуації, коли застосування препарату небажано або навіть неприпустимо:

  • вагітність (перший триместр);
  • дитячий вік – до досягнення дитиною трирічного віку;
  • індивідуальна непереносимість препарату або його компонентів;
  • тромбофлебіт, порушення згортання крові, цукровий діабет, сечокам'яна хвороба;
  • складний перебіг захворювань нирок;
  • діагностовані гіперкальціємія та цистинурія;
  • непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози і галактози.

Підібрати до препарату Аскорутин аналоги слід при наявності перерахованих вище протипоказань.

Особливості препарату Аскорутин

Додана до ліків Аскорутин інструкція точно вказує, що його потрібно приймати відразу після сніданку, обіду або вечері, запиваючи чистою водою. Таблетку найкраще проковтнути повністю, оскільки якщо її розжувати, аскорбінова кислота, що потрапляє в рот, може пошкодити зубну емаль. 

При тривалому застосуванні високих доз аскорбінової кислоти необхідно контролювати функцію нирок, рівень артеріального тиску і функцію підшлункової залози.

Препарат при вагітності застосовують тільки після консультації лікаря, протипоказаний в першому триместрі. У другому і третьому триместрах і при грудному вигодовуванні призначають з обережністю, враховуючи користь і ризик.

Побічні дії

Як свідчать про препарат Аскорутин відгуки, це безпечний препарат при вживанні в кількостях, визначених лікарем. Перевищення дозування викликає наступні побічні дії:

  • головний біль;
  • висип;
  • м'язове напруження;
  • зміни в серцебитті;
  • затуманений зір;
  • скупчення рідини в колінах;
  • розлад шлунка;
  • озноб, лихоманка, посилення позивів до сечовипускання;
  • дистрофія міокарда, підвищення артеріального тиску;
  • печія, спазми шлунка та ін.

При спостереженні подібної симптоматики необхідно припинити прийом ліків.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Застосування ацетилсаліцилової кислоти, лужних питних або пероральних контрацептивів пригнічує біологічно активний процес всмоктування компонентів препарату. Аналогічним чином на всмоктування фармацевтичного агента впливає споживання свіжовичавлених соків.

Здатність вітамінного комплексу до абсорбції при застосуванні спільно з пеніциліном підвищується.

Терапевтична ефективність аскорбінової кислоти як основної діючої речовини препарату знижується через дію антикоагулянтів, аміноглікозидів, сульфаніламідів.

Одноразове застосування мікронутрієнта В з Аскорутином послаблює лікувальні властивості.

Використання Аскорутину більше 4-х тижнів (тривалий курс медикаментозного лікування) на тлі прийому нестероїдних протизапальних засобів або антигіпертензивних препаратів здатне посилювати дію останніх.

Передозування

При застосуванні препарату у високих дозах тривалий час спостерігається пригнічення функцій інсулярної системи підшлункової залози і порушення нормальної роботи нирок. Крім того, можуть розвинутися наступні симптоми передозування:

  • болі в епігастральній ділянці;
  • нудота і подальша блювота, що повторюються через кожні 15-20 хвилин;
  • рясні та сверблячі шкірні висипання;
  • підвищена нервова збудливість;
  • розвиток симптоматичної артеріальної гіпертензії;
  • тромбоутворення;
  • головні болі;
  • діарея;
  • підвищення артеріального тиску.

Аскорбінова кислота в дозах, що перевищують 3 г/добу, може викликати розвиток ацидозу або гемолітичної анемії у деяких пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

В якості лікувальних заходів при передозуванні застосовують промивання шлунка, сорбенти, симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Аскорутин таблетки повинні зберігатися в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С, в недоступному для дітей місці. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, який становить 5 років.

Аскорутин купити можна за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). На офіційному сайті легко знайти інші препарати для серцево-судинної системи, ознайомитися з інструкцією, дізнатися, яка на Аскорутин ціна і чи є аналоги за іншою вартістю, перевірити наявність. Тут є можливість забронювати лікарські засоби та вироби медичного призначення, і забрати в аптеці за обраною адресою в зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Редакторська група
Оновлено
21.06.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Аскорутин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лечение заболевания сосудов (капиляростабилизирующие)
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 43,40 ₴
✅ Форма випуску Таблетки
Аскорутин, ціна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я»
Назва Ціна
Аскорутин таблетки №50 41.5 ₴
Аскорутин-КВ таблетки №50 48.4 ₴