Азеонам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Азеонам: інструкція з використання

Азеонам – це антимікробний засіб для системного застосування. У складі діючою речовиною є азтреонам. Він виступає моноциклічним бета-лактамним антибіотиком із потужною бактерицидною активністю проти широкого спектра грамнегативних аеробних мікроорганізмів.

Придбати Азеонам та інші антибіотики при пневмонії за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

На офіційному сайті мережі розміщена вся необхідна інформація про препарат Азеонам: ціна, інструкція від виробника, особливості застосування, відгуки інших покупців, дані про аналоги тощо.

Мешканці Києва та інших міст України можуть забронювати тут необхідні ліки, а забрати – у зручний час за вказаною адресою аптеки протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Форми випуску

Лікарський засіб Азеонам випускається виробником у формі порошку для розчину для ін’єкцій або інфузій. Це білий кристалічний порошок без запаху. В одному флаконі міститься 1000 мг азтреонаму. Купити засіб можна лише за рецептом.

Показання до застосування препарату Азеонам

Препарат Азеонам призначають для лікування інфекцій, зокрема:

  • сечовивідних шляхів, як-от пієлонефрит, цистит, безсимптомна бактеріурія;
  • гонорея – гостра неускладнена урогенітальна або аноректальна;
  • нижніх дихальних шляхів, у тому числі бронхіт, пневмонія, легеневі інфекції (у пацієнтів з муковісцидозом);
  • бактеріємія, септицемія;
  • менінгіт, спричинений Haemophilus influenzae або Neisseria meningitidis;
  • кісток та суглобів;
  • м’яких тканин і шкіри;
  • внутрішньочеревні інфекції – перитоніт;
  • гінекологічні – запалення органів малого таза, параметрит, ендометрит.

Засіб використовують для підтримувальної терапії при хірургічному втручанні, включаючи випадки абсцесів, шкірних інфекцій тощо.

Не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до лікаря по медичну допомогу. Він збере анамнез, визначить користь і ризики, а потім призначить антибіотики та антибактеріальні препарати, як-от засіб Азеонам, що будуть безпечними для пацієнта.

Режим дозування

До препарату Азеонам інструкція від виробника вказує, що засіб вводять шляхом внутрішньом'язової, внутрішньовенної ін'єкції та внутрішньовенної інфузії (спосіб введення залежить від типу інфекції).

Засіб вводиться шляхом глибокої ін'єкції у великі м'язи, як-от верхній квадрант сідниці або бокова частина стегна.

Максимальна доза для дорослих – від 1 до 8 г на добу. Зазвичай застосовують 3-4 г на добу. Дозування визначають, відповідно до збудника інфекції та тяжкості захворювання.

Наприклад, при інфекції сечовивідних шляхів вводять 500-1000 мг кожні 8-12 годин, при гонореї та циститі – 1 г одноразово, при муковісцидозі – 2 г кожні 6-8 годин. При помірно тяжких системних інфекціях вводять 1-2 г кожні 8 чи 12 годин, при тяжких – 2 г кожні 6-8 годин.

Якщо для терапії лікування інших інфекцій достатньо 1 г препарату, то проміжок між ін’єкціями має складати 8 годин. Якщо вводять 2 г, то проміжок між ними – 12 годин.

Для пацієнтів старше одного тижня звичайна доза становить 30 мг/кг кожні 6-8 годин. У випадку тяжких інфекцій у пацієнтів від 2 років рекомендовано підвищити дозу до 50 мг/кг кожні 6-8 годин.

При інфекціях, викликаних P. aeruginosa, всім пацієнтам призначається 50 мг/кг кожні 6-8 годин.

Протипоказання

Протипоказаннями є гіперчутливість до компонентів у складі препарату та вагітність.

Особливості препарату Азеонам

Рекомендовано проводити моніторинг при лікуванні пацієнтів із порушенням функцій печінки та нирок.

Під час лікування можуть виникати хибні результати клінічних тестів, зокрема позитивний результат при прямій або непрямій пробі Кумбса.

Азтреонам може викликати серйозні розлади крові, такі як панцитопенія, та шкірні реакції, включаючи токсичний епідермальний некроліз. При появі таких симптомів слід припинити застосування препарату. Під час лікування засобом рідко можуть виникати судоми.

Під час лактації жінка може застосовувати препарат, але переводити при цьому дитину на альтернативне годування.

Повний перелік особливостей застосування містить інструкція виробника.

Побічні дії

Побічні реакції виникають рідко. Серед них можуть бути панцитопенія, шум у вухах, головний біль, біль у животі, диплопія, слабкість, гепатит, вагініт, міалгія, судоми, сплутаність свідомості, кровотеча, бронхоспазм тощо.

Повний перелік можливих реакцій вказано в інструкції від виробника.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Властивості препарату Азеонам можуть мінятися в різних комбінаціях. Наприклад, незначне підвищення діючої речовини можливе при поєднанні з фуросемідом або пробенецидом.

При одночасному застосуванні з антикоагулянтами необхідно проводити моніторинг. Іноді доводиться коригувати дозу антикоагулянтів.

Деякі антибіотики, як-от цефокситин і іміпенем, можуть викликати антагонізм з азтреонамом проти деяких грамнегативних аеробів.

Передозування

При застосуванні ліків Азеонам може з’явитися енцефалопатія. Про випадки передозування не повідомлялося. Але у випадку отруєння лікування включає гемодіаліз та безперервну артеріовенозну гемофільтрацію.

Умови зберігання

Зберігати порошок слід в оригінальному пакуванні при температурі не вище за 25 °C. Місце збереження має бути недоступним для дітей. Відновлений розчин можна зберігати при температурі від 2 до 8 °C протягом 18 годин.

Редакторська група
Оновлено
03.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Азеонам на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Азеонам - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 984,00 ₴
✅ Форма випуску Порошок