Банеоцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Порошок
Виробник: Сандоз
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Виробник: Сандоз
Loading ...

Банеоцин: інструкція з використання

Банеоцин – це комбінований медичний препарат, до складу якого входять два антибіотики, неоміцин і бацитрацин, з антибактеріальною та протигрибковою активністю, що використовується для лікування різноманітних інфекцій шкіри. Цей препарат був розроблений компанією «Sandoz», яка є частиною міжнародного фармацевтичного гіганта Novartis. Банеоцин використовується в галузі дерматології та хірургії, а також в педіатрії.

Форми випуску

Банеоцин випускається у формі мазі та порошку для зовнішнього застосування. Форма випуску дозволяє зручно наносити препарат на шкіру, а також забезпечує швидке проникнення активних речовин в уражену ділянку.

Показання до застосування препарату

Банеоцин є антибактеріальним препаратом, що широко використовується для лікування різноманітних інфекційно-запальних захворювань шкіри, викликаних чутливими до препарату мікроорганізмами.

Залежно від форми випуску препарат призначають при таких захворюваннях шкіри, слизових оболонок і м'язової тканини:

  1. Інфіковані рани, включаючи постоперативні рани, рани від порізів або подряпин. Він допомагає знищити бактерії, що можуть спричинити інфекцію, і прискорює процес загоєння.
  2. Опіки різного ступеня тяжкості. Запобігає інфікуванню опікових ділянок і сприяє загоєнню.
  3. Виразки на шкірі, які викликані бактеріальною інфекцією.
  4. Фурункули та карбункули, які є гнійними інфекціями волосяних фолікулів.
  5. Інфекції шкіри, включаючи імпетиго (поверхнева інфекція, що викликає виразки), еритразму (хронічна інфекція шкіри, що викликає червоні плями) та інші бактеріальні інфекції шкіри.

Ці недуги прийнято лікувати за допомогою мазі.

Банеоцин порошок показаний при таких захворюваннях:

  • мокрі рани;
  • бактеріально-інфікований простий герпес;
  • оперізувальний лишай/вітряна віспа;
  • інфекційні варикозні виразки;
  • інфекційна екзема;
  • бактеріальний попрілості;
  • пролежні;
  • для профілактики пупкової інфекції у новонароджених.

Режим дозування

Дозування Банеоцину залежить від віку пацієнта та характеру інфекції. Дітям і дорослим пацієнтам зазвичай рекомендується наносити препарат на уражену ділянку 2-3 рази на день протягом 7 днів. У формі порошку Банеоцин слід наносити тонким шаром на уражену ділянку 2-4 рази на добу. Вагітні жінки та люди з хронічними захворюваннями повинні використовувати цей препарат тільки за рекомендацією лікаря.

Протипоказання

Банеоцин інструкція не рекомендує використовувати при індивідуальній непереносимості до компонентів препарату, а також при тяжких порушеннях функції нирок. Не застосовувати у зовнішній слуховий прохід при перфорації барабанної перетинки та на ділянки навколо очей. Також при значних та важких ураженнях шкіри (можливе всмоктування препарату з ототоксичними проявами з глухотою).

Особливості застосування

У зв’язку з підвищеним ризиком токсичних ефектів при застосуванні цього препарату пацієнтам із великими ураженнями шкіри слід враховувати можливу абсорбцію діючої речовини та, як наслідок, вищевказані та/або нефротоксичні ефекти. Часте застосування цього препарату пацієнтам із хронічним середнім отитом вимагає запобіжних заходів через можливу ототоксичність. Контакт присипки із сонячним світлом або УФ-опроміненням можуть виникати фототоксичні реакції або фотосенсибілізацію.

Передозування

При застосуванні доз, що значно перевищують рекомендовані, у зв’язку з можливістю всмоктування діючих речовин слід враховувати симптоми, що вказують на нефротоксичні та/або ототоксичні реакції, особливо у пацієнтів з трофічними виразками. У такому випадку необхідно припинити використання препарату та звернутися до лікаря.

Побічні дії

Побічні дії від використання Банеоцину зустрічаються рідко і, як правило, проявляються у вигляді алергічних реакцій, таких як висип, свербіж, подразнення шкіри. Можуть також виникати побічні ефекти, частота яких невідома, такі як пошкодження вестибулярного нерва, нервово-м’язова блокада, ототоксичність та нефротоксичність.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

При одночасному застосуванні цефалоспоринових або аміноглікозидних антибіотиків, у разі системної абсорбції, підвищується ризик розвитку нефротоксичних реакцій.

Одночасне застосування діуретиків, таких як етакринова кислота або фуросемід, може посилити ознаки ототоксичності або нефротоксичності. Перед початком використання цього препарату рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Умови зберігання

Банеоцин слід зберігати при температурі не вище 25 градусів Цельсія, у сухому, темному місці, недоступному для дітей.

Банеоцин, ціна якого є доступною, можна купити онлайн за прийнятними цінами, замовивши засіб на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Забрати ліки можна у зручний час в найближчій аптеці м. Київ та інших містах України.

Важливо пам'ятати, що перед застосуванням Банеоцину або будь-якого іншого медичного препарату, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з офіційною інструкцією від виробника.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Банеоцин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Банеоцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Мазь, Порошок