Барію сульфат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Барію сульфат: інструкція з використання

Барію сульфат – це безйодовий рентгеноконтрастний лікарський засіб, який використовується для рентгенологічних досліджень травного тракту. Після прийому всередину він обволікає слизову оболонку стравоходу, шлунка і кишечника, забезпечуючи чітке зображення мікрорельєфу для точної діагностики. Барію сульфат має високу контрастність, що дозволяє отримувати чіткі зображення різних відділів травного тракту. Після проходження через організм виводиться з фекаліями без всмоктування в системний кровообіг, що підтверджує його низьку токсичність і безпечність застосування для пацієнтів.

Форми випуску

Лікарський засіб Барію сульфат випускається виробником у формі порошку для приготування суспензії. Доступний у контейнерах і пакетах по 80 чи 100 г барію сульфату. За фізико-хімічними властивостями це білого або майже білого кольору порошок, що не містить сторонніх часток та практично не розчиняється у воді. В аптеці відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Барію сульфат

Препарат має обмежені показання до застосування. Це рентгенологічне обстеження глотки, стравоходу, шлунка та кишечника. Засіб підходить для процедур із використанням методу подвійного контрастування.

Як і всі діагностичні розчини, застосовується лише за призначенням лікаря в умовах медичного закладу, де здійснюється рентгенологічне обстеження.

Самолікування за допомогою медикаментів цієї фармакотерапевтичної групи неможливе.

Режим дозування

Щодо способу приготування суспензії та застосування розчину Барію сульфат інструкція виробника дає такі рекомендації:

  1. Порошок розчинити безпосередньо перед використанням у кип’яченій чи дистильованій воді.
  2. Перед обстеженням глотки, стравоходу, шлунка й тонкого кишківника розчин вживати перорально. Для приготування суспензії порошок розчиняють у воді у співвідношення від 1:1 до 4:1 (дозування для дорослих) або від 1:1,5 до 1:2 (дозування для дітей). Кількість розчину, яку необхідно вжити перед обстеженням, залежить від віку пацієнта та ділянки обстеження. Разовий обсяг для дорослих – 50–300 мл, для дітей – 50–100 мл.
  3. Перед іригоскопією готову суспензію вводять ректально. Розчин готують із 300 г порошку та 1000–1500 мл води. Готову суспензію вводять методом клізми в пряму кишку. Разовий обсяг – 1000–1500 мл.

Дозування підбирається індивідуально для кожного клінічного випадку.

Протипоказання

Універсальне протипоказання до застосування препарату – підвищена чутливість до діючої речовини. Не рекомендований розчин і пацієнтам, у яких наявні:

  • порушення цілісності стінок ШКТ;
  • порушення ковтання;
  • езофаготрахеальні свищі;
  • повна чи часткова непрохідність кишківника;
  • стеноз стравоходу;
  • закреп;
  • кровотеча органів травлення;
  • атрезія;
  • синдром мальабсорбції;
  • харчова алергія.

Заборонено використовувати безпосередньо перед чи після хірургічної операції на органах травлення.

Засіб не застосовують жінкам у період вагітності.

Особливості препарату Барію сульфат

Діагностичний розчин вводять під наглядом лікаря. З особливою обережністю застосовувати для обстеження пацієнтів із бронхіальною астмою, атопією, сінною лихоманкою, екземою, сімейною алергією в анамнезі, а також під час діагностики літніх пацієнтів, дітей та ослаблених осіб, які лікують тяжкі захворювання.

У пацієнтів із вираженим стенозом на будь-якому рівні ШКТ процедура супроводжується ризиком перфорації. Діагностику осіб, схильних до аспірації, розпочинають із застосуванням невеликого об’єму розчину. У випадку зневоднення організму барію сульфат може спричинити закреп. У дітей із муковісцидозом пероральне використання розчину пов’язане з ризиком непрохідності тонкої кишки.

Для запобігання можливих ускладнень після проведення рентгенологічного обстеження рекомендується вживання достатньої кількості рідини та використання м’яких проносних засобів.

Повідомлялося про випадки слабкості, блідості шкіри, шуму у вухах, надмірного потовиділення і брадикардії після застосування засобу в особливо тривожних пацієнтів.

Засіб протипоказаний для застосування жінкам у період вагітності. У випадку застосування жінкам під час лактації не рекомендується годувати груддю протягом 24 годин після обстеження.

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Побічні дії

Застосування Барію сульфату під час подвійного контрастування може спричинити побічні дії у вигляді неприємного відчуття в епігастральній ділянці. Зважаючи на властивості засобу, зокрема нездатність проникати в системний кровотік, більш серйозні побічні реакції трапляються вкрай рідко. Серед них можуть бути такі реакції, як абсцеси та емболії, алергічні реакції, обструкція товстої кишки баролітами, запалення в черевній порожнині тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Про випадки взаємодії барію сульфату з іншими ліками невідомо. Однак наявність сполуки у шлунково-кишковому тракті може вплинути на абсорбцію інших лікарських засобів при одночасному застосуванні. Щоб зменшити цей вплив, рекомендується вводити барію сульфат окремо від інших препаратів.

Використання інших контрастних засобів для досліджень тієї ж ділянки шлунково-кишкового тракту може ускладнитися через наявність залишків барію сульфату в тракті на кілька днів після обстеження.

Передозування

Оскільки діюча речовина є нетоксичною й системно практично не абсорбується, ймовірність передозування вкрай низька.

У випадку повторного застосування барію сульфату протягом дуже короткого періоду можуть виникнути спазми в животі, нудота, блювота, діарея або запори. Зазвичай ці симптоми є тимчасовими і минають самостійно.

Умови зберігання

Як і всі засоби для діагностики, порошок барію сульфату необхідно зберігати в оригінальному пакуванні виробника в недоступному для дітей місці. Оптимальна температура зберігання – не вище +25 °С. Термін придатності складає 3 роки.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», які представлені в Києві та інших містах, буде просто придбати за прийнятними цінами ліцензовані препарати для рентгеноконтрастних обстежень. З’ясувати, якою є на Сульфат барію ціна у вашому населеному пункті, а також уточнити вартість інших ліків, що можна купити в мережі «Бажаємо здоров’я», зручно на офіційному сайті.

Редакторська група
Оновлено
21.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Барію сульфат на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Барію сульфат - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 101,00 ₴
✅ Форма випуску Порошок