Бензилпеніцилін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Бензилпеніцилін: інструкція з використання

Бензилпеніцилін – це протимікробний лікарський засіб для системного застосування, що належить до групи пеніцилінів. Бензилпеніцилін чинить бактерицидну дію на стрептококи, ентерококи, стафілококи, а також коринебактерії, різновиди спірохет та мікроорганізмів.

Форми випуску

Бензилпеніцилін можна придбати у формі білого або майже білого кристалічного порошку для розчину для ін'єкцій по 500 тис. ОД або 1 млн ОД в одному флаконі. Виробник – ПАТ «Київмедпрепарат», Україна.

Препарат відпускається за рецептом.

Показання до застосування препарату Бензилпеніцилін

Як зазначає додана до препарату Бензилпеніцилін інструкція від виробника, він має наступні показання до застосування:

  • інфекційні захворювання, спричинені пеніцилінчутливими мікроорганізмами, в т. ч. сепсис, ранові інфекції та інфекції шкіри, дифтерія, пневмонія, медіастеніт, еризипелоїд, остеомієліт, артрит, перикардит, емпієма, бактеріальний ендокардит, перитоніт, менінгіт, абсцеси мозку;
  • інфекції статевих шляхів, спричинені фузобактеріями;
  • сибірська виразка;
  • правець, лістеріоз, пастерельоз;
  • пропасниця, спричинена укусами щурів;
  • фузоспірохетоз, актиномікоз;
  • ускладнення, спричинені гонореєю та сифілісом;
  • бореліоз Лайма (після першої стадії захворювання).

Лікувати вказані захворювання препаратом Бензилпеніцилін, а також застосовувати інші антибіотики широкого спектра самостійно, не слід. Перед початком їх використання необхідно отримати консультацію лікаря.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Режим дозування

Режим дозування порошку Бензилпеніцилін призначається лікарем залежно від типу захворювання та його перебігу, а також віку пацієнта.

Разова доза препарату для дорослих становить до 500 000 ОД при інфекціях середньої тяжкості. Препарат вводять 4-6 разів на добу. При тяжких інфекціях доза може бути збільшена до 10-20 млн ОД на добу.

Для дітей до 1 року добова доза не має перевищувати 100000 ОД/кг, від 1 року – 300000 ОД/кг та 500000 ОД/кг за життєвими показаннями.

Схему та тривалість лікування визначає виключно лікар.

Протипоказання

Бензилпеніцилін має наступні протипоказання:

  • індивідуальна гіперчутливість до бензилпеніциліну та інших бета-лактамних антибіотиків;
  • епілепсія;
  • тяжкі алергічні реакції;
  • бронхіальна астма, кропив’янка, сінна гарячка, в т. ч. в анамнезі.

Протипоказано лікування препаратом Бензилпеніцилін новонароджених, матері яких мають підвищену чутливість до антибіотиків групи пеніцилінів.

Особливості препарату Бензилпеніцилін

При підозрі на можливість виникнення алергічної реакції перед застосуванням засобу Бензилпеніцилін рекомендовано зробити шкірну пробу.

В період вагітності та годування груддю застосовувати препарат можна лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

3 обережністю слід застосовувати Бензилпеніцилін пацієнтам з іншими алергічними захворюваннями, нирковою недостатністю, ураженням печінки, тяжкими серцевими захворюваннями, менінгітом.

З детальним переліком особливостей застосування препарату Бензилпеніцилін можна ознайомитися в інструкції виробника.

Побічні дії

Бензилпеніцилін може спричинити розвиток наступних побічних ефектів:

  • реакції у місці введення;
  • алергічні та параалергічні реакції;
  • еозинофілія, подовження часу кровотечі та протромбінового часу;
  • порушення балансу електролітів;
  • нейротоксичні реакції;
  • нудота, блювання, діарея, стоматит;
  • гепатит, застій жовчі та ін.

Властивості лікарського засобу Бензилпеніцилін можуть спричинити й інші побічні реакції, повний їх перелік міститься в інструкції до препарату.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Бензилпеніцилін не слід застосовувати у поєднанні з бактеріостатичними антибіотиками. Відомо про взаємодію препарату Бензилпеніцилін з хлорамфеніколом, сульфаніламідами, еритроміцином, тетрацикліном. У комбінації з протизапальними, протиревматичними або жарознижувальними ліками, Бензилпеніцилін має подовжений період напіввиведення.

Повний список лікарських взаємодій ви знайдете в інструкції до препарату.

Передозування

Симптоми передозування збігаються з побічними реакціями організму. Реакції передозування також можуть проявлятися шлунково-кишковими розладами, порушенням водно-електролітного балансу та судомами.

Лікування включає гемодіаліз, промивання шлунка та симптоматичну терапію. Специфічного антидота немає.

Умови зберігання

Бензилпеніцилін зберігається при температурі до 25 °C, в недоступному для дітей місці.

Бензилпеніцилін та інші антибіотики при бронхіті, отиті, ангіні тощо, можна купити за прийнятними цінами у мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Аптеки працюють у Києві та інших містах України. На офіційному сайті мережі розміщена вичерпна інформація про ліки, наприклад, актуальна на препарат Бензилпеніцилін ціна, його властивості, показання та протипоказання, наявність в різних аптеках тощо.

Тут є можливість забронювати лікарські засоби та забрати їх в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків. Фахівці нададуть всю необхідну інформацію про особливості прийому, порекомендують аналоги.

Редакторська група
Оновлено
18.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бензилпеніцилін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бензилпеніцилін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 10,10 ₴
✅ Форма випуску Порошок