Бетагістин: інструкція з використання
Бетагістин належить до групи лікарських препаратів, що застосовуються для лікування вестибулярних розладів. Таблетки містять 8 мг, 16 мг та 24 мг діючої речовини бетагістину дигідрохлориду. Додана до препарату Бетагістин інструкція зазначає, що препарат має лише частково вивчений механізм дії. Препарат Бетагістин відпускається за рецептом.
Діюча речовина лікарського засобу здатна покращити кровообіг в судинах внутрішнього вуха, та збільшити мозковий кровообіг. У пацієнтів з вестибулярним запамороченням такі препарати від головокружіння як Бетагістин значно зменшували важкість та частоту нападів.
Придбати лікарський засіб Бетагістин за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Мережа працює в Києві та інших містах України. На сайті вказана вся інформація про Бетагістин: ціна ліків, їх наявність в аптеках, адреси та інструкції. Лікарський засіб потрібно забронювати та забрати в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення. Препарат слід приймати тільки за призначенням лікаря. Самостійне лікування небезпечне.
Форми випуску
Виробники випускають препарат Бетагістин у формі таблеток.
Таблетка має такі фізико-хімічні властивості:
- плоска циліндрична форма;
- білий або майже білий колір;
- наявність фаски;
- можлива мармуровість на поверхні.
На фармацевтичному ринку України лікарський препарат випускається двома виробниками: Бетагістин-КВ від АТ «Київський вітамінний завод», Бетагістин-Тева від Меркле ГмбХ, Німеччина.
Показання до застосування препарату Бетагістин
Показанням до застосування Бетагістину є хвороба та синдром Меньєра, для яких характерні запаморочення, зниження слуху та шум у вухах. Лікарський засіб Бетагістин та препарати для нервової системи призначають для симптоматичного лікування вестибулярного запаморочення:
- вертебробазилярна недостатність;
- посттравматична енцефалопатія;
- атеросклероз судин головного мозку;
- вестибулярний неврит;
- лабіринтит;
- доброякісне позиційне запаморочення після нейрохірургічних і офтальмологічних втручань.
Препарат та інші до лікарського засобу Бетагістин аналоги за фармакологічними властивостями впливають на гістамінергічну систему, збільшують кровотік у головному мозку, сприяють вестибулярній компенсації.
Режим дозування
Дозування підбирає лікар індивідуально. Для дорослих пацієнтів добова доза становить від 24 мг до 48 мг, розділених на 3 прийоми. Потрібно спостерігати за ефектом. Зазвичай, симптоми зменшуються протягом 3-х тижнів від початку прийому.
Призначений на кілька місяців курс на ранній стадії хвороб дозволяє запобігти прогресуванню захворювання, та знижує ризик повної втрати слуху.
Рекомендований режим дозування:
- таблетка 8 мг: 1-2 по 3 рази на добу;
- таблетка 16 мг: 0,5-1 тричі на добу;
- таблетка 24 мг: 1 двічі на добу.
Приймати препарат слід після прийому їжі, це зменшить ризик побічних реакцій зі сторони шлунково-кишкового тракту. Немає необхідності коригувати дозу препарату у людей похилого віку або пацієнтів з печінковою або нирковою недостатністю.
Протипоказання
Протипоказанням до прийому препарату є підвищена чутливість до компонентів Бетагістину. Також не призначають ліки при феохромоцитомі, бронхіальній астмі, в період вагітності та лактації, і в дитячому віці.
Особливості препарату Бетагістин
Підвищений контроль при прийманні препарату потрібен пацієнтам з діагнозами виразка шлунка та/або дванадцятипалої кишки, бронхіальна астма. Пацієнтам з непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа, синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції ліки не рекомендовані з причини наявності лактози у складі.
Препарат не призначають вагітним та в період лактації, тому що немає достатніх даних досліджень. Винятком для призначення може слугувати тільки безперечна потреба у лікуванні. Здатність проникнення у грудне молоко невідома, тому для призначення потрібно щоб користь для матері перевищувала можливі ризики для дитини.
Щодо впливу на керування транспортом, Бетагістин має незначний вплив на здатність керувати складними механізмами. Стан хвороби з симптомами туговухості, нападами запаморочень більш небезпечний при керуванні автомобілем.
Побічні дії
Лікарський засіб добре переноситься, та має невелику частоту побічних реакцій. Додана до препарату Бетагістин тева інструкція зазначає такі побічні дії:
- нудота;
- головний біль;
- алергічні реакції: набряк, висипи, кропив’янка, свербіж шкіри;
- блювання;
- здуття живота;
- метеоризм;
- біль в абдомінальній області;
- анафілаксія.
Розлади з боку ШКТ можна зменшити, якщо приймати лікарський засіб разом з їжею. Також позбутись небажаних побічних реакцій дозволить зменшення дози.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія Бетагістину з антигістамінними засобами може знизити ефективність одного з препаратів. Рекомендовано обережно застосовувати Бетагістин з інгібіторами МАО.
Передозування
Передозування викликало помірні симптоми нудоти, болю в животі, сонливості. Навмисне сильне передозування в поєднанні з іншими препаратами призводило до тяжчих наслідків: судом та серцевих і легеневих ускладнень. Усувають симптоми підтримуючими засобами.
Умови зберігання
Лікарський препарат зберігають в недоступному для дітей місці, при температурі 15°С-25°С. Захищати препарат від вологи та прямого сонячного світла.
Зверніть увагу!
Опис препарату Бетагістин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Бетагістин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 151,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |