Беталок - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 25 мг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1 мг/мл
Виробник: Сенексі
Loading ...

Беталок: інструкція з використання

Беталок – препарат із групи селективних блокаторів бета-адренорецепторів. Засіб застосовується в кардіології самостійно та в поєднанні з іншими медикаментами для терапії пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

Форми випуску

На Беталок ціна в аптеці визначається, враховуючи форму випуску, дозування та розмір упаковки. Діюча речовина засобу – метопролол. Перелік допоміжних компонентів залежить від форми випуску.

Медикамент реалізується у таких лікарських формах:

  1. Вкриті оболонкою таблетки для перорального застосування (Зок) – доступні в дозуванні 25, 50 та 100 мг, продаються упаковками по 14 і 30 таблеток.
  2. Розчин для ін’єкцій в ампулах 5 мл – в дозуванні 1 мг/мл, продається пачками по 5 ампул.

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» ці ліки можна придбати за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Беталок

Медикамент у формі розчину чи таблеток застосовують для лікування пацієнтів з різними кардіологічними розладами. В переліку показань до застосування засобу в розчині:

  • тахіаритмія;
  • гострий інфаркт міокарда.

Із застосуванням препарату у формі таблеток лікують стенокардію, артеріальну гіпертензію, функціональні порушення серцевої діяльності, стабільну хронічну серцеву недостатність, що супроводжується порушеннями систолічної функції лівого шлуночка. Таблетки метопрололу застосовують для профілактики мігрені та попередження серцевої смерті у випадку повторного інфаркту.

Перед тим, як застосовувати ці чи інші препарати для серцево-судинної системи, змінювати дозування чи схему терапії, слід порадитися з лікарем. Самолікування може бути небезпечним.

Режим дозування

Дозування та схема терапії з застосування метопрололу залежать від форми випуску медикаменту і стану хворого. Таблетки Беталок інструкція рекомендує застосовувати в таких добових дозах:

  • артеріальна гіпертензія – 50-100 мг метопрололу;
  • стенокардія – 100-200 мг;
  • стабільна серцева недостатність – залежно від стану пацієнта і стадії терапії від 12,5 мг до 200 мг;
  • серцева аритмія – 100-200 мг;
  • функціональні порушення серцевої діяльності – 100 мг;
  • мігрень (профілактика) – 100-200 мг.

Ліки традиційно приймають незалежно від приймання їжі 1 раз на добу, не розжовуючи, з достатньою кількістю води. Деяким групам пацієнтів може знадобитися корекція дозування. Індивідуальну дозу і тривалість терапії підбирає лікар.

Засіб у формі розчину вводять внутрішньовенно в умовах медичного закладу. Дозування, залежно від стану пацієнта – від 5 до 20 мл.

Протипоказання

Лікарський засіб у формі таблеток чи розчину для ін’єкції не призначають пацієнтам з кардіогенним шоком, синдромом слабкості синусового вузла, атріовентрикулярною блокадою 2 і 3 ст., серцевою недостатністю у стадії декомпенсації. Інші протипоказання до застосування метопрололу:

  • серйозні захворювання периферичних судин;
  • артеріальна гіпотензія;
  • брадикардія;
  • нелікована феохромоцитома;
  • метаболічний ацидоз;
  • підвищена чутливість до будь-якого компонента ліків чи інших бета-блокаторів.

Метопролол не застосовують для терапії пацієнтів з підозрою на гострий інфаркт міокарда, якщо частота серцевих скорочень становить < 45 ударів на хвилину, а систолічний АТ нижчий, ніж 100 мм рт. ст.

Особливості препарату Беталок

Лікарський засіб у формі таблеток зазвичай не призначають дітям, жінкам у час вагітності та лактації. Метопролол може викликати втомлюваність і запаморочення, тому під час лікування слід утримуватися від керування авто та інших механізмів.

Препарат у формі розчину вводять з особливою обережністю пацієнтам з тяжкими порушенням функції нирок, стенокардією Принцметала, бронхіальною астмою та ХОЗЛ. Терапію з застосуванням метопрололу завершують поступово, в декілька етапів зменшуючи добове дозування.

Побічні дії

У деяких пацієнтів лікування може супроводжуватися побічними діями у формі задишки, холодних кінцівок, відчуття серцебиття, брадикардії, стомлюваності, нудоти та інших розладів ШКТ.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Метопролол може вступати у взаємодію з препаратами, що інгібують активність CYP2D6, похідними барбітурової кислоти, верапамілом, пропафеноном, нестероїдними протизапальними засобами, глікозидами наперстянки та іншими речовинами. Безпечність і доцільність поєднання метопрололу з іншими медикаментами може визначити тільки лікар.

Передозування

Для дорослих токсична доза метопрололу, що може призвести до смерті – 7,5 г. У випадку передозування необхідно промити шлунок з подальшим призначенням активованого вугілля та негайно доставити пацієнта у лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми.

Умови зберігання

Щоб ліки не втратили своїх властивостей, їх слід зберігати при кімнатній температурі в оригінальних упаковках.

В Києві та інших регіонах України купити за прийнятними цінами бета-блокатори й інші лікарські засоби для серцево-судинної системи можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я».

В асортименті – ліцензовані ліки найкращих виробників. На офіційному сайті аптеки можна перевірити наявність потрібного вам медикаменту, уточнити його вартість і попередньо ознайомитися з інструкцією.

Редакторська група
Оновлено
31.01.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Беталок на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Беталок - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки