Беталок Зок - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 25 мг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: АстраЗенека
Loading ...

Беталок Зок: інструкція з використання

Беталок Зок (Betaloc Zok) препарат від шведського виробника AstraZeneca. Основна діюча речовина – метопрололу сукцинат. Лікарський засіб належить до фармакотерапевтичної групи препаратів селективних блокаторів бета 1-адренорецепторів.

Препарати для серця, судин та крові, як-от Беталок Зок, впливають на рецептори серця та судин, що призводить до зменшення частоти серцевих скорочень, пригнічення серцевого викиду і зниження артеріального тиску.

Форми випуску

Лікарська форма, у якій випускається даний препарат, – таблетки. Вони вкриті спеціальною плівкою та мають довгу форму з уповільненим вивільненням. Упаковані таблетки в спеціальний флакон або блістер по 30 та 14 пігулок (залежно від дози). Можливі варіанти дозування:

  1. 100 мг метопрололу тартрату, по 30 таблеток у флаконі. Вони мають білий колір, круглу двоопуклу форму, гравіювання на одному боці, на іншому – риска.
  2. 50 мг метопрололу тартрату, по 30 таблеток у флаконі. Фізико-хімічні властивості такі, як і в таблеток дозування 100 мг.
  3. 25 мг метопрололу тартрату, по 14 таблеток у блістері. Овальна, біла двоопукла форма, риски з двох боків, на одному ще додаткове гравіювання.

Показання до застосування препарату Беталок Зок

Препарат Беталок Зок має значний список показань до застосування. Серед загальних:

  • стенокардія;
  • артеріальна гіпертензія;
  • хронічна серцева недостатність;
  • серцеві аритмії;
  • профілактика мігрені;
  • порушення загальної серцевої діяльності, що призводять до швидкого серцебиття.

Детальну інформацію щодо застосування містить додана до лікарського засобу Беталок Зок інструкція. Купити таблетки в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна після консультації лікаря та за наявності виписаного ним рецепта.

Режим дозування

Препарат рекомендовано приймати один раз на добу зранку. Таблетку можна ділити, але не потрібно кришити та жувати. Під час вживання варто запивати великою кількістю води. Можна приймати разом з їжею. Кількість міліграм метопрололу залежить від певного захворювання.

При артеріальній гіпертензії достатньо 50-100 мг на добу. 100-200 мг приймають під час стенокардії та серцевої аритмії. Якщо помічена серцева недостатність – у перші два тижні лікування приймають по 25 мг, після – по 50 мг на добу.

Тривале лікування потребує 200 мг на добу. З метою підтримки серця після інфаркту міокарда потрібно 200 мг на добу. Для профілактики мігрені вистачить 100-200 мг. Дозування 100 мг – для боротьби з порушеннями серцевої діяльності.

Самостійний вибір та застосування кардіологічного препарату може бути неефективним, а в деяких випадках і небезпечним.

Протипоказання

Протипоказанням до вживання є вагітність. Приймання препарату може призвести до передчасних пологів, ускладнень та навіть загибелі плода через зменшену кількість крові та швидкість її обігу у плаценті. Не можна вживати й під час грудного вигодовування.

Метопролол сукцинат перешкоджає здійсненню інотропної терапії, яка спрямована на стимулювання бета-рецепторів. Не можна вживати при симптоматичній брадикардії, артеріальній гіпотензії, феохромоцитомі в невиліковній фазі, серцевій недостатності, коли вона вже у фазі декомпенсації, синдромі слабкості синусового вузла. Під час гострої фази інфаркту міокарда не можна вживати цей препарат. Протипоказанням до вживання є наявність алергічної реакції на діючу речовину та допоміжні компоненти.

Особливості застосування препарату Беталок Зок

До групи ризику у застосуванні лікарського засобу Беталок Зок належать пацієнти з:

  • тяжкими порушеннями функції нирок;
  • стенокардією;
  • комбінованим лікуванням препаратами наперстянки;
  • гострою гіпоглікемією при тахікардії;
  • серцевою блокадою І ступеня;
  • псоріазом;
  • лабільним та цукровим діабетом І типу.

Препарат може спричинити порушення периферичного артеріального кровообігу.

Небезпечною є миттєва відміна бета-блокаторів, вона може погіршувати хронічну серцеву недостатність, а також підвищувати ризик розвитку інфаркту міокарда. Тому припиняти лікування необхідно поступово, впродовж 2 тижнів, зменшуючи дозу на кожному етапі вдвічі, до останньої дози 12,5 мг (половина таблетки 25 мг). Останню дозу потрібно приймати 4 доби до повної відміни препарату. У випадку поновлення симптомів рекомендується сповільнити зниження дози.

Під час лікування препаратом можуть виникнути запаморочення та втома. Це слід враховувати при керуванні автомобілем або роботі з механізмами.

Побічні дії

Побічні реакції з’являються досить рідко. Загалом це швидке стомлювання, брадикардія, холодні кінцівки, задишка під час фізичної активності, нудота, блювання, запор, діарея, головний біль, запаморочення без причин, безсоння, амнезія, сонливість, кропив'янка, сексуальна дисфункція та імпотенція, прекардіальний біль.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат Беталок Зок слід з обережністю комбінувати з різними антигіпертензивними лікарськими засобами, наприклад, діуретиками та антагоністами кальцію дигідропіридинового типу.

Не потрібно застосовувати препарат Беталок Зок одночасно з барбітуратами, пропафеноном, верапамілом.

Одночасне застосування наступних препаратів може вимагати коригування дози метопрололу: аміодарон, антиаритмічні препарати класу I, нестероїдні протизапальні/протиревматичні препарати (НПЗП), глікозиди наперстянки, дифенгідрамін, дилтіазем, епінефрин, фенілпропаноламін, хінідин, клонідин, рифампіцин. Алкоголь може підвищувати концентрацію метопрололу в плазмі крові.

Передозування

Симптомами передозування є пригнічення дихання та повна його зупинка, брадикардія, проблеми з центральною нервовою системою. Загалом зустрічаються у дітей та людей молодого віку. У дорослої особи прийом дози 7,5 г призвів до летальної інтоксикації. Помірну інтоксикацію викликали дози 450 мг у 12-річної дитини та 1,4 г у дорослої людини, серйозну інтоксикацію у дорослої людини – доза 2,5 г, а доза 7,5 г – дуже серйозну інтоксикацію.

У випадку передозування потрібні негайне промивання шлунка та госпіталізація.

Умови зберігання

Зберігати препарат потрібно за середньої температури, що не перевищує 30°С, та у недоступному для дітей місці. За умови правильного зберігання таблетки придатні до використання 3 роки.

Придбати Беталок Зок та інші препарати для зниження тиску за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров‘я».

На офіційному сайті мережі зручно дізнатися, яка на Беталок Зок ціна актуальна, переглянути наявність у найближчій аптеці та забронювати лікарський засіб. Забрати замовлення можна за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Кваліфіковані фармацевти проконсультують щодо вибору препаратів, допоможуть обрати аналоги Беталок Зок, враховуючи ваш стан здоров‘я та індивідуальні потреби.

Редакторська група
Оновлено
31.01.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Беталок Зок на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Беталок Зок - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки