Бетаметазон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Крем
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Бетаметазон: інструкція з використання

Бетаметазон – це стероїдний гормональний засіб. Він має виражену протизапальну, протиалергічну, та судинозвужувальну дію. Використовується препарат при лікуванні шкірних захворювань різного походження.

Запатентували Бетаметазон у 1958 році у США. До медичного застосування його дозволили у 1961 році. Він доступний наразі як генеричний препарат, входить до переліку лікарських засобів ВООЗ.

Форми випуску

Випускають Бетаметазон у двох формах. Розчини для ін'єкцій – це фактично кортикостероїди, що імітують гормони кори надниркових залоз, тільки виведено їх синтетичним шляхом. Завдяки швидкому всмоктуванню ефект від ліків миттєвий, однак діє нетривалий час.

Також випускають Бетаметазон у вигляді крему чи мазі. Використовують локально при шкірних захворюваннях, для зменшення запальних проявів, чутливих до глюкокортикостероїдної терапії.

Показання до застосування препарату Бетаметазон

Пояснює, як використовувати Бетаметазон, інструкція, що супроводжує препарат.

Згідно з нею розчин для ін’єкцій призначають для лікування:

  • ендокринних та ревматичних захворювань;
  • дерматологічних хвороб;
  • алергій;
  • шлунково-кишкових і офтальмологічних хвороб.

Показаннями до застосування лікарського засобу у вигляді мазі є:

  • запальні прояви дерматозів (екзема, дерматит, лишай, вовчак тощо);
  • псоріаз волосистої ділянки голови;
  • бляшковий псоріаз на ногах і руках.

Також застосувати Бетаметазон крем інструкція дозволяє у випадках вузликового пруриго – захворювання, що супроводжується свербінням шкіри.

Режим дозування

Крем із вмістом Бетаметазону наносять 1-2 рази на добу на запалені ділянки шкіри. Шар має бути рівним і тонким, повністю покривати уражені ділянки шкіри. При настанні поліпшень частоту нанесення крему можна зменшити. Не рекомендується застосовувати препарат на великих ділянках шкіри, більше ніж 20 % площі поверхні тіла. Також заборонено понад тиждень використовувати препарат на ділянці, що займає більше ніж 10% від усієї шкіри.

Такі ліки від екземи та інших дерматологічних хвороб може виписати тільки лікар – відпускають їх за рецептом. Бетаметазон у вигляді ін'єкцій доцільно використовувати для кортикостероїдної гормональної терапії, коли треба отримати надшвидкий ефект.

Внутрішньом’язове введення Бетаметазону рекомендовано при необхідності системного введення глюкокортикоїдів в організм. Його вводять безпосередньо в уражені м’які тканини або у вигляді внутрішньо- та навколосуглобових ін’єкцій при артриті. Застосовується при різних шкірних захворюваннях у вигляді внутрішньошкірних ін'єкцій.

Рекомендована доза препарату для введення у великі суглоби: 1-2 мл.; середня – 0,5-1 мл.; невелика кількість – 0,25-0,5 мл. На Бетаметазон ін'єкції ціна зазвичай вище, ніж на крем. Лікарська форма та дозування визначаються лікарем індивідуально залежно від показань, тяжкості захворювання та відповіді пацієнта на лікування. Дозування має бути мінімізоване, а тривалість застосування якомога коротшою.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування ін’єкційних розчинів є системні мікози. Також забороняє використовувати цей лікарський засіб підвищена чутливість до компонентів.

Не можна використовувати Бетаметазон у вигляді крему, якщо є такі діагнози:

  • віспа, герпес та інші вірусні інфекції;
  • рожеві вугрі;
  • грибкові хвороби;
  • пероральний дерматит (вражає шкіру навколо губ);
  • бактеріальний дерматоз.

Забороняється накладати мазь під гіпс або пов’язку. Через це може збільшитися побічний ефект. Треба бути дуже обережним при нанесенні засобу та обходити слизові, аби не нашкодити їм.

Особливості препарату Бетаметазон

Бетаметазон, крем чи мазь, не призначений для застосування в офтальмології. Варто в цілому проводити терапію під наглядом, щоб не погіршити функцію надниркових залоз. Бетаметазон для ін’єкцій не призначений для внутрішньовенного або підшкірного введення.

Слід з обережністю застосовувати бетаметазон пацієнтам з остеопорозом, артеріальною гіпертензією, серцевою недостатністю, туберкульозом, глаукомою, печінковою або нирковою недостатністю, діабетом, активною пептичною виразкою, нещодавно перенесеним кишковим анастомозом, запальним виразковим колітом та епілепсією.

На Бетаметазон ціна може відрізнятися. Вартість залежить від об’єму ліків, виробника й форми випуску. Наприклад, на Бетаметазон мазь ціна менше. Придбати препарат за прийнятними цінами ви можете в аптеці «Бажаємо здоров’я». Наявність його у Києві та інших містах України легко перевірити на сайті.

Побічні дії

Перед тим як купити Бетаметазон, варто оцінити його можливий вплив на ваш стан. До побічних ефектів належать свербіння, печіння, гіпопігментація, сухість шкіри. Також можуть з’являтися атрофія шкіри, пітниця тощо.

При ін’єкціях можуть виникати артеріальна гіпертензія, запаморочення, головний біль, слабкість тощо. Лікувати наслідки треба за мірою появи симптомів.

Взаємодія з іншими медикаментами

Не варто застосовувати Бетаметазон для ін’єкцій одночасно з фенобарбіталом, фенітоїном або ефедрином – вони можуть пришвидшувати метаболізм кортикостероїдів. Через це псується терапевтичний ефект від застосування лікарського засобу. Надмірний ефект натомість може створюватися при додатковому вживанні естрогенів. Гіпокаліємія може виникати внаслідок одночасного вживання кортикостероїдів та діуретиків. Адже вони разом виводять забагато іонів калію.

Що стосується мазі, то в її складі є білий м’який парафін, мінеральна олива. Якщо ви використовуєте Бетаметазон в аногенітальній ділянці, це може пошкодити структуру презерватива з латексу та зменшити його ефективність.

Передозування

При надмірному місцевому застосуванні крему може погіршитися гіпофізарно-адреналова функція. Це може викликати вторинну недостатність ниркових залоз та появу симптомів гіперкортицизму, включаючи синдром Іценка-Кушинга. Лікування в такому випадку має бути симптоматичним. Рекомендується поступова відміна препарату. Це ж стосується і передозування розчином.

Умови зберігання

Щоб не порушити властивості препарату, зберігати його потрібно в оригінальному пакуванні при температурі до 25°C. Ліки мають бути недоступними для дітей.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бетаметазон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бетаметазон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Крем