Бетофтан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Бетофтан: інструкція з використання

Бетофтан – протиглаукомний препарат і міотичний засіб, що використовують в офтальмології. Підвищений очний тиск може стати причиною ушкодження очного нерва та втрати поля зору. Додана до препарату Бетофтан інструкція пояснює механізм гіпотензивної дії крапель, що пов’язаний зі зменшенням продукції внутрішньоочної рідини. Бетаксолол, діюча речовина крапель, починає діяти через 30 хвилин, а максимальний ефект досягається через 2 години після застосування.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна придбати за прийнятними цінами краплі для очей, а також медикаменти інших фармакотерапевтичних груп. Вартість лікарських засобів зручно дізнатися на офіційному сайті. Зокрема й з’ясувати, якою є на краплі Бетофтан ціна в Києві та інших містах України. Також онлайн можна забронювати необхідні медикаменти, щоби потім забрати їх в одній з аптек мережі. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть із вибором ліків, порадять аналоги чи нададуть інформацію щодо застережень та особливостей застосування препаратів.

Форми випуску

Форма випуску ліків – очні краплі у вигляді білої або майже білої суспензії. В одному мілілітрі мітиться 2,5 мг бетаксололу. Об'єм флакону 5 мл.

Препарат доступний лише за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Бетофтан

Очні краплі застосовують у монотерапії, а також у комбінації з іншими ліками. Показання до застосування – зниження внутрішньоочного тиску у пацієнтів з хронічною відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією.

Перед використанням будь-яких лікарських засобів важливо проконсультуватися з лікарем, оскільки самолікування може бути неефективним або навіть небезпечним.

Режим дозування

Препарат призначений для офтальмологічного застосування дорослим та пацієнтам літнього віку. Перед закапуванням флакон добре струшують, а в момент маніпуляції кінчик крапельниці не повинен торкатись повік чи слизової ока.

Рекомендоване дозування становить 1 краплю засобу, що вводять у кон’юнктивальний мішок очей двічі на добу. Курс терапії визначає лікар, може знадобитися кілька тижнів для стабілізації гіпотензивної дії.

Якщо у комплексному лікуванні застосовують інші офтальмологічні засоби, то між використанням препаратів дотримуються інтервалу 15-20 хвилин, а мазь для очей застосовують останньою. Краплі не призначають дітям, оскільки ефективність та безпека засобу для пацієнтів до 18 років не встановлені.

Протипоказання

Протипоказаннями до призначення крапель є гіперчутливість до компонентів препарату, синусова брадикардія, синдром дисфункції синусового вузла, дисфункція синусно-передсердного вузла, атріовентрикулярна блокада ІІ або ІІІ ступеня.

Не призначають засіб при вираженій серцевій недостатності або кардіогенному шоці, реактивному захворюванні дихальних шляхів, бронхіальній астмі, хронічних обструктивних захворюваннях легень тяжкого ступеня.

Особливості препарату Бетофтан

Лікарський засіб призначений тільки для офтальмологічного застосування. Пацієнтам із захворюваннями рогівки слід бути обережними при застосуванні крапель, оскільки вони можуть викликати сухість очей. Пацієнтам з закритокутовою глаукомою краплі Бетофтан необхідно застосовувати лише у комбінації з міотичними засобами.

Бетаксолол має системну абсорбцію тому і провокує такі ж побічні реакції з боку серцево-судинної та дихальної системи, як і при застосуванні системних блокаторів бета-адренергічних рецепторів. Потрібно з обережністю лікувати пацієнтів із порушенням периферичного кровообігу тяжкого ступеня.

Також слід ретельно перевіряти показники користі та ризиків для пацієнтів з наступними діагнозами в анамнезі:

  • бронхіальна астма;
  • ХОЗЛ легкого та помірного ступеня;
  • цукровий діабет;
  • гіпертиреоз;
  • міастенія;
  • схильність до анафілактичних реакцій.

Під час вагітності бетаксолол не рекомендований. Речовина проникає у грудне молоко, та спричиняє серйозні побічні ефекти у немовлят, тому в період лактації краплі не призначають.

Побічні дії

Найчастішою побічною дією був дискомфорт в оці. Також спостерігались:

  • головний біль;
  • затуманений зір;
  • відчуття стороннього тіла в очах;
  • алергічні реакції;
  • синдром подразнення очей – сльозотеча, почервоніння.

Небажані ефекти провокуються абсорбцією бетаксололу у системний кровообіг. Це провокує виникнення побічних реакцій зі сторони різних систем організму.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія з іншими лікарськими засобами не відома, але існує ймовірність виникнення небажаних ефектів при одночасному застосуванні з наступними препаратами:

  • пероральними блокаторами кальцієвих каналів;
  • бета-адренергічними блокувальними засобами;
  • антиаритмічними засобами;
  • гликозидами наперстянки;
  • парасимпатоміметиками;
  • гуанетидином.

При паралельному застосуванні офтальмологічних бета-блокаторів та адреналіну повідомлялося про мідріаз. Бетаксолол слід з обережністю призначати пацієнтам, які паралельно застосовують адренергічні психотропні засоби, через ризик посилення їхньої дії.

Передозування

Передозування може статись при випадковому ковтанні препарату. Його симптоми – брадикардія, артеріальна гіпотензія, серцева недостатність та бронхоспазм. Лікування передозування – симптоматичне та підтримувальне.

Умови зберігання

Препарат зберігають в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Редакторська група
Оновлено
29.07.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бетофтан на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бетофтан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 182,00 ₴
✅ Форма випуску Капли