Глаукома

Фільтр
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Дозування: 0,05 мг/мл
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 2%
Виробник: Уорлд Медицин
Loading ...
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,2%
Виробник: Унімед Фарма
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 1%
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Дозування: 2%
Виробник: Польфарма
Loading ...
Дозування: 40 мкг/мл
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Варшавський ФЗ Польфа
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,04 мг/мл
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Дозування: 2 мг/мл
Виробник: Польфарма
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,3 мг/мл
Виробник: Польфарма
Loading ...

У фармакології активно застосовуються краплі від глаукоми, які або зменшують утворення рідини, або покращують її відтік, що допомагає зниженню внутрішньоочного тиску. Вони відрізняються за складом та терміном дії. Для лікування також застосовуються краплі з комбінованим складом, які можуть діяти в обох напрямках.

Причини захворювання

До основних причин розвитку хвороби належать:

 • цукровий діабет;
 • порушення ліпідного обміну;
 • атеросклероз;
 • міопія;
 • гіпертонія;
 • вплив стресу;
 • мігрень;
 • спадковість.

При виникненні глаукоми порушується циркуляція притоку та відтоку рідини. Це викликає її надмірне накопичення всередині передньої камери ока і, як наслідок, поступове підвищення внутрішньоочного тиску.

Класифікація патології

На сьогодні ідентифіковано декілька типів глаукоми на основі різних критеріїв:

 1. Вроджена – цей тип захворювання спостерігається в немовлят та дітей раннього віку. Найчастіше передається спадково. Зазвичай призводить до повної втрати зору. Це найрідкісніший вид.
 2. Первинна відкритокутова – найпоширеніший тип глаукоми. Виникає внаслідок порушення функцій структур, відповідальних за правильне виведення рідини з передньої камери ока. Цими структурами є фільтраційний кут та так звана трабекула. У результаті відбувається надмірне накопичення рідини в оці. Розвиток хвороби повільний, тому дуже підступний, оскільки вираженість симптомів невелика і прогресує повільно, тому більшість пацієнтів відзначає звуження поля зору приблизно до половини від нормального значення.
 3. Закритокутова - відбувається внаслідок повного закриття кута передньої камери ока, що ускладнює відтік рідини через дренажну систему, тому спостерігається раптовий швидкий розвиток таких симптомів, як гострий біль у очному яблуку, затуманення зору або його різке зниження аж до повної сліпоти, почервоніння ока. У такій ситуації необхідно терміново викликати швидку допомогу або відвідати лікаря-офтальмолога для невідкладної допомоги.
 4. Глаукома з нормальним внутрішньоочним тиском - цей тип включає прогресуюче ураження зорового нерва за збереження нормального стану нервових закінчень.
 5. Вторинна – цей вид спостерігається при інших патологіях, що вражають очне яблуко, наприклад після травми ока або при пухлинному захворюванні всередині ока. Найбільш поширеним вважається лікування глаукоми краплями.

Також існує лазерна та хірургічна терапія.

Як діагностувати

Спеціалізована діагностика включає широкий спектр тестів для визначення двох основних параметрів. Перший – характер порушення зору, другий – ступінь ураження зорового нерва. Діагностика захворювання включає:

 • огляд очного дна;
 • вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • дослідження поля зору;
 • дослідження кута сльозогінності;
 • візуалізуючі дослідження, що оцінюють передній сегмент ока та зоровий нерв.

В індивідуальному порядку лікар може призначити ще кілька аналізів, залежно від клінічних показань.

Які краплі від глаукоми застосовують

Групи очних крапель при глаукомі такі:

 • β-адреноблокатори – зазвичай використовуються як препарати при глаукомі першої лінії. Вони зменшують секрецію рідини та полегшують її виведення, знижуючи внутрішньоочний тиск на 20-25%;
 • аналоги простагландинів - група препаратів, які викликають розслаблення м'язів внутрішньої структури ока, в результаті чого покращується відтік внутрішньоочної рідини і, таким чином, зменшується наростання внутрішньоочного тиску. Застосування таких крапель зазвичай не пов'язане із серйозними системними побічними ефектами. На початку терапії часто спостерігається почервоніння очей;
 • симпатоміметики - знижують вироблення водянистої вологи. При застосуванні ці препарати зменшують внутрішньоочний тиск на 20-25%. Можуть спричиняти сухість у роті, артеріальну гіпотензію, сонливість та гіперемію кон'юнктиви;
 • інгібітори карбоангідрази - зменшуючи секрецію рідини, знижують внутрішньоочний тиск на 15-20%. У зв'язку з підвищеним ризиком водно-електролітних порушень слід дотримуватись особливої обережності при призначенні препаратів цієї групи пацієнтам з нефролітіазом в анамнезі;
 • холінергічні препарати – сприяють відтоку рідини. Ліки, що містять пілокарпін, слід застосовувати з обережністю пацієнтам із серцевою недостатністю, артеріальною гіпертензією, бронхіальною астмою, виразковою хворобою, утрудненим сечовипусканням або ураженням рогівки. Примітка: під час використання таких крапель не слід їздити за кермом у темний час доби.

Дуже рідко застосовують пероральні засоби при глаукомі. Їх основною речовиною є ацетазоламід - сполука, що належить до групи інгібіторів карбоангідрази. Такі препарати знижують внутрішньоочний тиск за рахунок зменшення кількості рідини. Їх не слід застосовувати пацієнтам із хронічною неконтрольованою закритокутовою хворобою, оскільки вони можуть маскувати симптоми гострого нападу. У нашій інтернет-аптеці можна купити засіб для лікування глаукоми. До всіх товарів додається детальна інструкція. Ми пропонуємо вигідні ціни та великий вибір оригінальних товарів. Робимо доставку по Україні. Для оформлення замовлення залиште заявку на сайті або зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Глаукома
✅ Кількість препаратів 71