Борна кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Виробник
Ще (1)
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Дозування
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Порошок
Виробник: Ключі Здоров'я
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 3%
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 3%
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 3%
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Леда
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2%
Виробник: Тернофарм
Loading ...

Борна кислота: інструкція з використання

Борна кислота – якісний антисептичний та дезінфекційний засіб. Вона часто призначається при отитах, піодерміях, мокнучих екземах, попрілостях, дерматитах та інших запальних процесах. Зазвичай добре переноситься пацієнтами. А встановлена на препарат борна кислота ціна доступна кожному. 

Не є антибіотиком. У разі важкого перебігу інфекційних хвороб не буде мати відповідного ефекту. Проте може застосовуватись у комбінації з іншими лікарськими засобами, посилюючі їх дію.

Форми випуску

Борна кислота випускається у вигляді:

  • спиртового розчину;
  • кристалічного порошку.

Купити борну кислоту у тій чи іншій формі варто в залежності від наявного захворювання. Спиртовий розчин має певні обмеження в застосуванні. При цьому властивості активної речовини залишаються незмінними.

Показання до застосування борної кислоти

Борна кислота застосовується при наступних захворюваннях:

  • гострий та хронічний отит;
  • захворювання шкіри;
  • попрілості;
  • піодермія;
  • кон'юнктивіти;
  • кольпіти.

Варто пам'ятати, що спиртовий розчин використовується лише для зовнішнього застосування. В деяких випадках лікарі призначають як додатковий препарат для комплексного лікування псоріазу та екземи. Також його можна закапувати у вушні раковини, але обережно. При порушенні барабанної перетинки використовувати борну кислоту категорично заборонено.

Режим дозування

Схема застосування препарату призначається лікарем. В залежності від важкості захворювання та обраної форми вона може значно відрізнятися. Тому лікувати будь-що борною кислотою самостійно не рекомендується.

Застосовується препарат зовнішньо, уражені ділянки шкіри обробляти за допомогою серветки, попередньо змоченої препаратом, 2-3 рази на добу. Для лікування отиту у кожне вухо закапують по 3-5 крапель. Доцільне використання маленьких турундочок, змочених у спиртовому розчині.

Якщо мають місце відкриті рани, зокрема мокнучі екземи, варто використовувати 3% водний розчин препарату. 2% водним розчином можна закапувати очі для лікування кон'юнктивіту.

Термін лікування складає 3-5 днів. Якщо за зазначений час хвороба не відступить, потрібно звернутися до лікаря за коригуванням схеми.

Протипоказання 

Борна кислота застосовується при багатьох захворюваннях. Проте, попри відносну безпеку та гарну переносимість препарату, його не можна призначати при певних захворюваннях, зокрема:

  • перфорації барабанної перетинки;
  • важких захворюваннях нирок;
  • підвищеній чутливості до компонентів лікарського засобу.

Дитячій вік є протипаказом, згідно з інструкцією, що містить борна кислота порошок. Проте в окремих випадках, коли користь перевищує ризики, препарат призначається педіатрами. Також в індивідуальному порядку розглядаються питання застосування вагітними та жінками, що годують груддю.

Побічні дії

При перевищенні рекомендованої лікарем дози препарату або при деяких станах здоров’я борна кислота може викликати побічні ефекти. Найрозповсюдженіші серед них – різноманітні місцеві алергічні реакції у зоні застосування препарату:

  • свербіж;
  • висипання;
  • почервоніння. 

Значно рідше може з’явитись набряк або прояви деяких системних реакцій, зокрема: запаморочення, головний біль, нудота, сплутання свідомості, судоми.

Якщо після застосування борної кислоти у вас з’явились будь-які неприємні симптоми, терміново зв’яжіться з лікарем та повідомте про них.

Передозування та взаємодія з іншими ліками

Передозування препаратом виникають зазвичай при тривалому застосуванні на великих ділянках тіла. Речовина всмоктується через шкірні покриви та потрапляє у кровотік. Через це існують ризики виникнення серйозних ускладнень, що іноді навіть потребують термінової госпіталізації. Серед них:

  • симптоми гострого отруєння;
  • інтоксикація;
  • розвиток стоматиту або екземи;
  • порушення жіночого циклу;
  • анемія;
  • діарея;
  • алопеція.

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви зіткнулися з одним з подібних симптомів, або зафіксували незвичайне порушення в роботі організму. При цьому слід негайно припинити використання борної кислоти та призначити симптоматичне лікування.

Щодо комбінації з іншими ліками, то конкретних протипоказань не зафіксовано. Доцільність одночасного застосування з медичними препаратами визначається в індивідуальному порядку.

Умови зберігання

Засіб зберігається в оригінальному пакуванні при температурі не вище 25°С. 

Не варто використовувати борну кислоту після закінчення терміну придатності. Вплив її на організм у такому разі є непередбачуваним.

В інтернет-аптекці «Бажаємо здоров'я» можна онлайн замовити всі необхідні лікарські засоби. Вартість препарату визначається виробником.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Борна кислота на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Борна кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 9
✅ Форма випуску Розчин, Порошок