Бупівакаїн - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Здоров'я народу
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5 мг/мл
Виробник: Ніко
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,5%
Виробник: Ніко
Loading ...

Бупівакаїн: інструкція з використання

Бупівакаїн – лікарський засіб, діюча речовина якого є бупівакаїну гідрохлорид. Цей місцевий анестетик тривалої дії амідної групи був відкритий у 1957 році. При застосуванні високих доз бупівакаїну досягається хірургічна анестезія, до аналгезії (сенсорної блокади) призводять нижчі дози.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна придбати засоби для анестезії за прийнятними цінами в Києві та інших містах України. На офіційному сайті представлена вичерпна інформація про препарат Бупівакаїн: ціна, властивості, показання та протипоказання, наявність у різних аптеках тощо.

Форми випуску

Лікарська форма препарату – розчин для ін'єкцій в ампулах. Розчин має вигляд прозорої безбарвної рідини. В одному мілілітрі препарату міститься 5 мг бупівакаїну гідрохлориду.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна придбати Бупівакаїн в ампулах об'ємом 10 мл по 10 ампул в упаковці, Бупівакаїн Спінал в ампулах по 4 мл по 5 ампул в упаковці та Бупівакаїн – ЗН в ампулах по 5 мл з кількістю десять ампул в упаковці.

Показання до застосування препарату Бупівакаїн

Лікарський засіб застосовують для проведення місцевої анестезії шляхом черезшкірної інфільтрації, периферичної нервової блокади та центральної невральної блокади. Бупівакаїн ефективний для знеболення під час пологів.

Показанням до застосування препарату Бупівакаїн Спінал є інтратекальна (субарахноїдальна) спинномозкова анестезія в хірургії (коли треба оперативно лікувати урологічні захворювання, оперувати нижні кінцівки).

Бупівакаїн-ЗН показаний для інфільтраційної, тривалої провідникової або епідуральної анестезії.

Варто пам’ятати, що самолікування шкідливе для здоров’я. Тому перед тим, як купити розчини для ін’єкцій рекомендується проконсультуватися з лікарем. Важливо знати, що лікарський засіб відпускається за рецептом.

Режим дозування

Необхідно застосовувати найменше дозування, що дає можливість досягти достатнього ступеня анестезії. Вводити бупівакаїн повинні лише фахівці, які мають досвід проведення регіонарної анестезії.

Для інфільтраційної анестезії вводять 25−150 мг бупівакаїну гідрохлориду.

Для міжреберної блокади застосовують 10−15 мг на один нерв до загальної кількості 10 нервів.

Для блокад великих нервів вводять 75−150 мг бупівакаїну гідрохлориду, акушерської анестезії – 30−50 мг, а для епідуральної блокади – 75−150 мг розчину.

Перед, а також під час введення загальної дози рекомендується проводити аспіраційну пробу.

При застосуванні високих доз потрібно ввести тестову дозу 3-5 мл бупівакаїну з адреналіном, оскільки випадкова внутрішньосудинна ін'єкція може спричинити короткочасне підвищення серцебиття, а випадкова інтратекальна ін'єкція – спінальну блокаду. Після введення тестової дози, протягом 5 хвилин необхідно підтримувати вербальний контакт з пацієнтом та проводити перевірку частоти серцебиття.

Протипоказання

Лікарський засіб не застосовують:

  • для внутрішньовенної регіонарної анестезії (блокада Бієра);
  • для епідуральної анестезії пацієнтам з вираженою артеріальною гіпотензією;
  • при захворюваннях нервової системи в активній стадії;
  • при порушенні згортання крові.

Лікарський засіб не призначають при гіперчутливості до бупівакаїну, місцевих анестетиків амідного типу або інших складових препарату.

Препарат не призначають дітям.

Особливості препарату Бупівакаїн

Якщо у крові утворюються високі концентрації препарату, то можливий розвиток гострих токсичних ефектів з боку серцево-судинної та центральної нервової систем. Були зареєстровані випадки:

  • фібриляції шлуночків;
  • шлуночкової аритмії;
  • раптової серцево-судинної недостатності.

Високі системні концентрації бупівакаїну призводили до зупинки серця та летальних випадків.

При проведенні місцевої або загальної анестезії повинно бути завжди доступним відповідне реанімаційне обладнання.

Побічні дії

До частих побічних дій належать:

  • парестезії;
  • запаморочення;
  • артеріальна гіпотензія;
  • артеріальна гіпертензія;
  • брадикардія;
  • нудота;
  • блювання;
  • затримка сечі.

Випадкове введення розчину в субарахноїдальний простір може призвести до розвитку такої побічної дії, як спінальна анестезія високого ступеня з тяжкою артеріальною гіпертензією та апное.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

З обережністю бупівакаїн застосовується для пацієнтів, які отримують інші місцеві анестетики. Також необхідно дотримуватися обережності при супутньому використанні препаратів, які за структурою подібні до місцевих анестетиків амідного типу (лідокаїн, мексилетин).

Специфічне дослідження взаємодії між бупівакаїном та антиаритмічними лікарськими засобами класу ІІІ не проводились, але рекомендовано дотримуватися обережності.

Передозування

При передозуванні через 15-60 хвилин після ін’єкції можна спостерігати системні токсичні реакції.

Перші симптоми проявляються як запаморочення, оніміння язика, шум у вухах, погіршення зору. Може спостерігатись втрата свідомості та епілептичний напад.

Лікування: слід забезпечити достатню вентиляцію легень. У випадку виникнення артеріальної гіпотензії слід ввести вазопресорний засіб з інотропним ефектом. При зупинці серця потрібні реанімаційні заходи.

Умови зберігання

Зберігайте ліки в оригінальному пакуванні для захисту від світла за температурою не вище 25 ºС. Місце для зберігання має бути недоступним для дітей.

На офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна забронювати ліки та вироби медичного призначення. Забрати замовлення можна в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після СМС підтвердження.

Якщо бажаєте більше дізнатися про особливості застосування додана до препарату Бупівакаїн інструкція від виробника стане у пригоді.

Редакторська група
Оновлено
28.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Бупівакаїн на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Бупівакаїн - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Розчин