Дексаром: інструкція з використання
Дексаром – це лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи нестероїдних протизапальних та протиревматичних препаратів, похідних пропіонової кислоти.
Діючою речовиною цього препарату є декскетопрофен у вигляді декскетопрофену трометамолу, який володіє потужними анальгетичними, протизапальними та жарознижувальними властивостями. Механізм його дії полягає у зниженні синтезу простагландинів, що є медіаторами болю та запалення, через інгібування циклооксигенази (ЦОГ-1 і ЦОГ-2). Завдяки цьому Дексаром ефективно усуває біль середньої та сильної інтенсивності, зменшує запалення і набряки, сприяючи покращенню стану пацієнта.
Форми випуску
Дексаром можна придбати в аптеках України у формі розчину для ін’єкцій. ВЗа фізико-хімічними властивостями це прозора безбарвна рідина.
1 мл розчину містить декскетопрофену трометамолу 36,9 мг (що еквівалентно декскетопрофену 25 мг) та допоміжні речовини, серед яких етанол 96 %.
Випускається по 2 мл в ампулі, по 5 або 10 ампул в картонній упаковці.
Виробник – Ромфарм Компані, Румунія.
Засіб відпускається за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Дексаром
Розчин для ін’єкцій Дексаром має наступні показання до застосування: лікування гострого болю при післяопераційних болях, ниркових коліках та болю у попереку. Як правило, ампули застосовуються у випадках, коли протизапальні препарати для перорального застосування використовувати недоцільно.
Самостійно лікувати біль високої та середньої інтенсивності за допомогою НПЗЗ неприпустимо. Самолікування може виявитися неефективним або призвести до небажаних наслідків.
Режим дозування
Розроблена виробником засобу Дексаром інструкція визначає наступний режим дозування: вводити по 50 мг розчину з інтервалом 8–12 годин. Максимальна добова доза – 150 мг, для пацієнтів із захворюваннями печінки та нирок легкого ступеня – 50 мг. Пацієнти літнього віку корекції дози не потребують.
Лікарський засіб призначений для короткочасного (не більше 2 діб) застосування шляхом внутрішньом’язових ін’єкцій, внутрішньовенних інфузій чи болюсного внутрішньовенного введення.
Детальніше допоможе дізнатися про всі особливості застосування препарату інструкція від виробника.
Протипоказання
Застосування медпрепарату Дексаром має наступні протипоказання:
- гіперчутливість пацієнта до діючої речовини даного засобу або іншого НПЗЗ;
- шлунково-кишкові кровотечі в анамнезі, пов’язані із терапією НПЗЗ;
- пептична виразка в активній фазі;
- тяжка серцева недостатність;
- хронічна диспепсія;
- тяжке порушення функції нирок та/або печінки;
- порушення згортання крові;
- виражена дегідратація.
Через відсутність інформації щодо безпеки та ефективності засобу, Дексаром не застосовують дітям та підліткам, а також жінкам, які планують вагітність, вагітним у III триместрі та під час лактації.
Особливості препарату Дексаром
Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам, схильним до алергії, а також хворим з артеріальною гіпертензією, гіперліпідемією, гіповолемією та цукровим діабетом. Необхідно уникати застосування декскетопрофену у комбінації з іншими НПЗЗ.
В кожній ампулі препарату міститься 200 мг етанолу, що дорівнює 5 мл пива чи 2,08 мл вина. Це обмежує його використання для людей, хворих на алкоголізм, а також потребує обережності при застосуванні пацієнтам з хворобами печінки або епілепсією.
Пацієнтам із порушенням кровотворення та змішаними захворюваннями сполучної тканини Дексаром вводять з обережністю, під контролем спеціаліста.
Препарат може маскувати симптоми інфекції, як-от бактеріальна пневмонія, ускладнення вітряної віспи тощо. В таких випадках важливо своєчасно розпочати відповідне лікування та контролювати інфекцію з метою недопущення погіршення її наслідків.
Засіб може викликати побічні ефекти, що впливають на здатність керувати автомобільним транспортом та працювати з механізмами.
Побічні дії
Введення медпрепарату може спричинити наступні побічні ефекти:
- головний біль, сонливість, запаморочення;
- нудота, блювання;
- безсоння, відчуття занепокоєності;
- анемія;
- нечіткість зору;
- дерматит, висипи, свербіж та інші шкірні реакції;
- біль у місці введення.
Повний перелік побічних ефектів містить додана до препарату Дексаром уколи інструкція виробника. У разі виникнення будь-яких неприємних реакцій слід звернутися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Особливості взаємодії препарату з іншими ліками вимагають уважного вивчення інструкції та консультації з лікарем.
Передозування
Інформація щодо симптоматики передозування відсутня. При випадковому перевищенні максимальної добової дози слід негайно розпочати симптоматичне лікування пацієнта.
Умови зберігання
Засіб не потребує спеціальних умов зберігання. Ампули необхідно зберігати у недоступному для дітей місці.
Купити ампули Дексаром та інші знеболюючі ліки за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті розміщена вся необхідна інформація про засіб Дексаром: ціна, наявність у найближчій аптеці мережі, доступність аналогів та їхня вартість. Тут можна ознайомитися з інструкцією для застосування препарату та прочитати на розчин Дексаром відгуки інших покупців.
Для зручності покупців на сайті є можливість бронювання препарату на строк до 2 діб, а також доставлення Новою поштою. При отриманні засобу Дексаром уколи ціна на нього залишиться актуальною на дату оформлення замовлення.
Зверніть увагу!
Опис препарату Дексаром на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Дексаром - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 401,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |