Діаформін SR: інструкція з використання
Діаформін SR належить до групи пероральних гіпоглікемічних засобів. Основна діюча речовина метформін – бігуанід з антигіперглікемічним ефектом. Він ефективно знижує рівень глюкози в крові як натщесерце, так і після їжі. Діюча речовина має властивості стабілізувати й навіть зменшувати масу тіла.
Механізм дії метформіну:
- зниження продукування інсуліну в печінці;
- підвищення чутливості м’язів до інсуліну та як результат – покращення периферичного охоплення та утилізації інсуліну;
- затримка всмоктування інсуліну в кишківнику.
Якщо лише дієта та спорт виявилися неефективними для глікемічного контролю, то призначають БАДи від діабету та пероральні гіпоглікемічні засоби. Метформін як засіб терапії першої лінії значно знижує ризики ускладнень, летальності, інфаркту міокарда.
В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна легко придбати препарати від діабету ІІ типу за прийнятними цінами. Жителі Києва та інших міст України можуть отримати корисну інформацію про ліки на офіційному сайті, зокрема про вартість, наявність аналогів, відгуки інших покупців, особливості застосування та багато іншого. Також є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення і забрати в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження замовлення. Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.
Форми випуску
Форма випуску лікарського засобу – таблетки пролонгованої дії. 1 пігулка може містити різну концентрацію метформіну та відрізняється за формою:
- по 1000 мг – овальна;
- по 750 мг – довгаста;
- по 500 мг – кругла.
На препарат Діаформін SR ціна залежить від дозування та кількості таблеток в упаковці. Виробник – українська фармацевтична компанія АТ «Фармак».
Категорія відпуску – за рецептом.
Показання до застосування препарату Діаформін SR
Показаннями до застосування лікарського засобу є зниження ризику та затримка розвитку цукрового діабету II типу в дорослих. Якщо пацієнт має надмірну масу тіла, порушену толерантність до глюкози (ПТГ), порушену глікемію натще (ПГН), то це означає високий ризик цукрового діабету 2 типу. Перш ніж лікувати пацієнта за допомогою таблеток, глікемічний контроль спробують забезпечити дієтотерапією та помірними фізичними навантаженнями.
Самолікування може призвести до непередбачуваних наслідків. Препарат слід приймати лише за вказівкою лікаря.
Режим дозування
Додана до препарату Діаформін SR інструкція повідомляє, що дозування на початку лікування складає 500 мг раз на добу. Надалі можна повільно збільшувати обсяги, максимум – 2000 мг на добу. Пацієнтам із груп ризику варто призначати невелике дозування.
Протипоказання
Протипоказання до застосування препарату такі:
- гіперчутливість до метформіну або інших складових лікарського засобу;
- всі типи гострого метаболічного ацидозу;
- діабетична прекома;
- тяжкий ступінь ниркової недостатності;
- гострий стан захворювань – зневоднення, інфекційний шок, коли є ризик розвитку ниркових порушень;
- патології, через які може виникнути гіпоксія тканин, – декомпенсована серцева недостатність, дихальна недостатність, нещодавно перенесений інфаркт міокарда, шок.
Не варто приймати препарат у гострій стадії будь-яких хвороб чи загостренні хронічних. Не призначають метформін за печінкової недостатності, алкоголізму та алкогольного отруєння.
Особливості препарату Діаформін SR
Виникнення лактоацидозу на фоні прийому цього засобу є основним ризиком для пацієнтів. Він з’являється в результаті порушення функції нирок, сепсису, серцевих та легеневих захворювань. Потрібно запобігати накопиченню метформіна, яке загрожує в разі зневоднення.
Симптоми лактоацидозу є такими: задишка, біль у животі, судоми, астенія, розвиток коми. В зоні ризику пацієнти з такими діагнозами, як:
- ниркова недостатність;
- серцева недостатність;
- літній вік.
Перед хірургічним втручанням та при необхідності проводити внутрішньосудинне введення йодовмісних контрастних речовин прийом метформіну варто припинити.
Побічні дії
Побічні дії, що найчастіше виникають на початку терапії, – це нудота, блювання, діарея, погіршення апетиту. Такі симптоми зникають через короткий період. У процесі лікування спостерігалися:
- дефіцит В12;
- порушення смаку;
- розлади травної системи.
Дуже рідко фіксувалися випадки лактоацидозу. Нечастими були зниження показників функції печінки, шкірні алергічні реакції.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Взаємодія метформіну з алкоголем та йодовмісними рентгеноконтрастними речовинами категорично заборонена. Варто обережно застосовувати метформін у комбінації з такими засобами, як:
- НПЗЗ;
- антагоністи рецепторів ангіотензину II;
- діуретики;
- глюкокортикостероїди;
- симпатоміметики.
Інгібітори OCT1 та OCT2, індуктори OCT1 та OCT2 змінюють концентрацію метформіну в крові, тож потрібно коригувати дозування.
Передозування
За передозування спостерігалися випадки лактоацидозу. Під час виникнення цього невідкладного стану потрібна негайна госпіталізація. Надлишок метформіну та лактату виводять за допомогою гемодіалізу.
Умови зберігання
Таблетки необхідно зберігати в недоступному для дітей місці. Інших особливих умов препарат не потребує.
Зверніть увагу!
Опис препарату Діаформін SR на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Діаформін SR - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 157,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |