Еферокс: інструкція з використання
Еферокс – це лікарський засіб, що належить до гормонів для системного застосування (за винятком статевих гормонів та інсуліну). Активною речовиною є левотироксин натрію, синтетичний аналог гормону щитоподібної залози. Коли він потрапляє до організму, діє так само як і природний гормон. У печінці він перетворюється на активну форму – трийодтиронін (T3), який регулює обмін речовин.
Придбати препарат Еферокс та інші ліки для щитовидної залози за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті зручно дізнатися, яка на Еферокс ціна, чи є аналоги за іншою вартістю, перевірити наявність ліків у Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій). Тут можна забронювати препарати скориставшись опцією онлайн-бронювання, а забрати замовлення можна за вибраною адресою аптеки мережі протягом 48 годин.
Форми випуску
Виробник випускає засіб у формі таблеток з дозуванням 25, 50 або 100 мкг. Первинне пакування – блістер (по 25 таблеток, у пакуванні – 100 таблеток). Ви можете Еферокс купити за рецептом.
Показання до застосування препарату Еферокс
Лікарський засіб Еферокс призначають для контролю гіпотиреозу, вродженого гіпотиреозу в немовлят, набутого – у дітей, ювенільної мікседеми.
Пам’ятайте, що самолікування може шкодити здоров’ю. Перед тим, як лікувати хворобливі стани у дітей і дорослих, зверніться до лікаря за консультацією. Додатково фахівець може призначати вітаміни та БАДи для щитовидної залози, аби забезпечити комплексний підхід.
Режим дозування
Дозу препарату Еферокс визначають індивідуально на основі лабораторних показників і клінічного стану пацієнта.
Дорослі зазвичай починають приймати таблетки Еферокс зі 100 мкг на добу, збільшуючи дозу до 200 мкг за необхідності. Пацієнти віком від 50 років та особи із серцевими захворюваннями починають із 25-50 мкг з поступовим підвищенням дози до 200 мкг. Дітям дозу розраховують залежно від віку, маси тіла та стану, що підлягає лікуванню. Підтримувальна доза зазвичай становить від 100 до 150 мкг на м2 площі поверхні тіла.
Лікування гіпотиреозу у дітей:
- Уроджений гіпотиреоз (немовлята): 10-15 мкг/кг/добу протягом перших 3 місяців. Доза коригується за клінічними проявами, рівнями тиреоїдних гормонів і TSH.
- Набутий гіпотиреоз (діти): початкова доза 12,5-50 мкг/добу з поступовим збільшенням кожні 2-4 тижні до досягнення відновлювальної дози.
- Ювенільна мікседема: початкова доза 25 мкг/добу, збільшення на 25 мкг кожні 2-4 тижні до покращення, потім можливе зменшення дози.
Протипоказання
Не можна застосовувати ліки за підвищеної чутливості до компонентів, нелікованого тиреотоксикозу, недостатності надниркових залоз, нелікованої дисфункції надниркових залоз.
Особливості препарату Еферокс
Лікарський засіб Еферокс з обережністю варто застосовувати за наявності серцево-судинних захворювань, особливо літнім людям. Перед початком лікування бажано зробити ЕКГ. Також пацієнтам із пангіпопітуїтаризмом або ризиком ниркової недостатності перед лікуванням бажано почати кортикостероїдну терапію. Левотироксин вимагає контролю у пацієнтів з епілепсією через ризик судом та у недоношених новонароджених із низькою масою тіла через можливий судинний колапс.
У дітей на початку терапії може випадати волосся.
Біотин може спотворювати лабораторні аналізи функції щитоподібної залози.
Невідомо, як левотироксин впливає на плід у період вагітності. Варто порівнювати ризик аномалій розвитку плоду з ризиком невиліковного гіпотиреозу в нього. У грудне молоко речовина потрапляє у низькій концентрації, необхідно консультуватися з лікарем щодо доцільності лікування цим засобом у такій ситуації.
Вплив препарату на здатність керувати транспортом і іншими складними механізмами мінімальний або відсутній.
Побічні дії
Під час застосування ліків Еферокс можуть виникати:
- алергічні реакції;
- тремор;
- гіперемія;
- утруднене дихання;
- стурбованість, безсоння;
- головний біль;
- набряк;
- м’язовий спазм тощо.
Побічні ефекти вказують на підвищене дозування. Якщо з’являються незвичні симптоми, зверніться до лікаря за оцінкою ситуації.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Препарат Еферокс може взаємодіяти з іншими ліками та впливати на їхні ефективність і властивості. Уникнути небажаних реакцій можна шляхом ретельного вивчення інструкції та консультації з лікарем.
Передозування
Серед ознак передозування препаратом Еферокс є біль у грудях, кашель, прискорене чи неритмічне серцебиття, головний біль, тремор, діарея, підвищене потовиділення, гіперемія, м’язові судоми тощо.
Якщо виникають такі симптоми, необхідно терміново звернутися до лікаря за медичною допомогою та консультацією.
Умови зберігання
Зберігати ліки можна за температури до 30 °C у недоступному для дітей місці. Термін придатності таблеток 25–50 мкг – 24 місяці, 100 мкг – 27 місяців. Не варто використовувати препарат після закінчення терміну придатності.
Зверніть увагу!
Опис препарату Еферокс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Еферокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 3 |
✅ Найдешевший препарат | 141,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |