Емлодин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Емлодин: інструкція з використання

Емлодин належить до селективних антагоністів кальцію – похідне дигідропіридину. Він має властивості розширювати периферичні артеріоли, чим знижує периферичний опір, та стабілізує серцевий ритм.

Внаслідок зниження навантаження на серце зменшується потреба міокарда в кисні, що покращує його кровопостачання та знижує ризик розвитку ішемії. У пацієнтів зі спазмом коронарної артерії при варіантній стенокардії відбувається потрібне кисневе насичення міокарда.

Препарат діє як і інші бета-блокатори кальцію – чинить безпосередній розслабляючий ефект на гладкі м’язи судин, блокуючи надходження іонів кальцію до міокарда та гладких м’язів.

При артеріальній гіпертензії приймання амлодипіну 1 раз на добу забезпечує поступове зниження артеріального тиску протягом 24 годин. У випадку стенокардії добове дозування здатне підвищити загальний час фізичного навантаження, та зменшити потребу у застосуванні нітрогліцерину.

Придбати ліки за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті розміщена вся необхідна інформація про препарат: ціна, інструкція виробника, дані про наявність аналогів та їх вартість. Тут доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в аптеці за вибраною адресою у зручний час, протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Форми випуску

Препарат Емлодин відпускається виробником у формі круглих, плоских з фаскою таблеток, білого або жовтувато-білого кольору. Одна таблетка містить 2,5 мг, 5 мг, 10 мг діючої речовини амлодипіну та допоміжні речовини: целюлозу мікрокристалічну, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат. Від дозування залежить на препарат Емлодин ціна. Купити такі антагоністи кальцію як Емлодин можна за рецептом.

Показання до застосування препарату Емлодин

Препарат Емлодин слід застосовувати лише за призначенням лікаря. Самолікування може бути небезпечним. Показання до застосування лікарського засобу:

  • артеріальна гіпертензія;
  • хронічна стабільна стенокардія;
  • вазоспастична стенокардія.

Додана до препарату Емлодин інструкція зазначає, що лікарський засіб можна призначати пацієнтам із такими захворюваннями як астма, цукровий діабет та подагра, оскільки амлодипін не чинить побічних метаболічних дій або змін рівня ліпідів у плазмі крові.

Режим дозування

Дозування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи вік та клінічний стан, однак загальні рекомендації такі:

  • дорослі та літні пацієнти – одноразово на добу 5 мг, що можна поступово збільшити до 10 мг;
  • діти від 6 років – 2,5 мг 1 раз на добу, через 4 тижні при необхідності припустиме збільшення до 5 мг;
  • пацієнтам з порушеннями функції нирок коригування дози не потрібно.

Лікувати хворих з порушеннями функцій печінки за допомогою амлодипіну потрібно з обережністю. Початкова доза має бути найнижчою, і збільшувати її слід поступово, особливо у пацієнтів з тяжким ступенем печінкових порушень.

Дітям віком до 6 років засіб не призначають.

Протипоказання

Протипоказаннями до призначення препарату є підвищена чутливість до дигідропіридинів, амлодипіну чи інших компонентів, артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня, кардіогенний шок, обструкція вивідного тракту лівого шлуночка, гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.

Особливості препарату Емлодин

Особливості застосування стосуються наступних категорій пацієнтів:

  • при серцевій недостатності ІІІ-ІV ступеня призначають з обережністю, для уникнення ризику розвитку набряку легень;
  • при порушеннях функцій печінки застосовують найнижчу дозу;
  • вагітним та жінкам у період лактації препарат не рекомендований.

Літнім пацієнтам та хворим з нирковою недостатністю коригування дозування не потрібне. Амлодипін може мати незначний або помірний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами. Можливе зниження швидкості реакції при виникненні таких симптомів, як запаморочення, головний біль, сплутаність свідомості чи нудота. Особливу обережність слід проявляти на початку лікування.

Побічні дії

Найбільш поширені побічні реакції при застосуванні препарату Емлодин:

  • сонливість, запаморочення, головний біль;
  • посилене серцебиття;
  • припливи;
  • біль у животі, нудота;
  • набряки, підвищена втомлюваність.

Часто спостерігаються порушення зору, диспное, диспепсія, діарея та запор, судоми м’язів. Характерні також набряки гомілок, втомлюваність та астенія. У разі появи будь-яких небажаних симптомів рекомендується негайно звернутися до лікаря для отримання консультації та необхідної медичної допомоги.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Застосування амлодипіну з тіазидними діуретиками, альфа-блокаторами, бета-блокаторами, інгібіторами АПФ, нітратами пролонгованої дії, сублінгвальною формою нітрогліцерину, НПЗП, антибіотиками, оральними гіпоглікемічними лікарськими засобами є можливим та безпечним.

Інфузії дантролену можуть призвести до небезпечних порушень серцевого ритму та гіперкаліємії, тому одночасне застосування з амлодипіном не рекомендується через ризик виникнення серйозних ускладнень.

Амлодипін метаболізується ферментом CYP3A4, тому інгібітори цього ферменту можуть підвищити концентрацію амлодипіну в крові, збільшуючи ризик гіпотензії та інших побічних ефектів, як-от набряки та припливи. Ліки, що індукують CYP3A4, можуть знижувати ефективність амлодипіну, оскільки прискорюють його метаболізм. Одночасне приймання амлодипіну з грейпфрутом чи грейпфрутовим соком може значно посилити гіпотензивний ефект.

Передозування

При ненавмисному передозуванні може виникнути надмірна периферична вазодилатація та рефлекторна тахікардія. Можливий розвиток тривалої системної артеріальної гіпотензії, що може викликати шок та летальний наслідок.

Якщо передозування виявлено на ранніх стадіях, застосовують активоване вугілля та промивання шлунка. Клінічно значуща артеріальна гіпотензія, викликана передозуванням амлодипіну, вимагає активних заходів для підтримки серцево-судинної системи: регулярний моніторинг функцій серця та дихання, підняття нижніх кінцівок, контроль об’єму циркулюючої рідини та спостереження за сечовиділенням.

Умови зберігання

Препарат потрібно зберігати у місці, захищеному від світла та недоступному для дітей, при температурі до 25 °C.

Редакторська група
Оновлено
27.10.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Емлодин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Емлодин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Найдешевший препарат 32,90 ₴
✅ Форма випуску Таблетки