Еналаприл – інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Еналаприл: інструкція з використання

Еналаприл – препарат, що належить до інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту та засобів, які діють на ренін-ангіотензивну систему.

Приймають Еналаприл від тиску – артеріального систолічного та діастолічного, не зменшуючи частоту серцевих скорочень завдяки своїм властивостям. Лікарський засіб регулює гіпертрофію лівого шлуночка, покращує коронарний кровотік, підвищує стійкість міокарда до гіпоксії та зменшує частоту шлуночкових аритмій.

При інфаркті міокарда сприяє зменшенню зони некрозу, покращує метаболізм у міокарді, знижує частоту аритмій. Препарат збільшує кровотік нирок, налагоджує їхню функцію і запобігає розвитку діабетичної нефропатії. Постійний прийом Еналаприлу зменшує смертність при серцевій недостатності.

Придбати ліки можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я» або замовити на сайті онлайн. Отримати замовлення можна в найближчій до вас аптеці мережі. Ми пропонуємо широкий вибір ліків, прийнятні ціни на препарати для зниження тиску та інші засоби.

Форми випуску

Еналаприл випускається у вигляді білих таблеток правильної форми круглого циліндра, верхня і нижня поверхні плоскі, краї скошені. Є риска для поділу.

Показання до застосування препарату Еналаприл

Показаннями до прийому препарату є:

  • симптоматична артеріальна гіпертензія;
  • клінічно виражена серцева недостатність;
  • профілактика серцевої недостатності у людей з безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка.

Приймати Еналаприл треба тільки за рекомендацією лікаря.

Режим дозування

При артеріальній гіпертензії:

  • початкове дозування 5 мг на добу одноразово;
  • за необхідності дозу збільшують до 10-20 мг, максимально – до 40 мг на добу;
  • одночасно з діуретиками початкова доза еналаприлу знижується до 2,5 мг.

При застійній серцевій недостатності:

  • початкова доза 2,5 мг на добу за 1-2 прийоми з можливим підвищенням до досягнення повного клінічного ефекту;
  • підтримуюча доза – 5-20 мг, максимальна – 40 мг на добу.

При хронічній нирковій недостатності:

  • від 2,5 до 5 мг на добу;
  • подальше дозування поступово збільшують до задовільного клінічного ефекту.

Дітям прописують лікарський засіб у дозі 2,5 мг на добу.

Призначення препарату і коригування прийому, дозування проводиться винятково лікарем.

Протипоказання

Протипоказаннями до прийому препарату є:

  • підвищена чутливість до Еналаприлу або його метаболітів;
  • ангіоневротичний набряк в анамнезі;
  • порфірія;
  • вагітність і період лактації.

Приймати лікарський засіб потрібно тільки за призначенням лікаря, який оцінить усі ризики лікування.

Особливості препарату Еналаприл

Компоненти препарату можуть взаємодіяти з компонентами інших засобів, які приймає пацієнт. Це призводить до артеріальної гіпотензії, розвитку ангіоневротичного набряку на обличчі та шиї, погіршення ниркової функції тощо. Більш детально – в Еналаприл інструкція.

Побічні дії

Побічними діями прийому препарату можуть бути запаморочення, головний біль, підвищена стомлюваність, нудота, діарея, м'язові спазми, сухий кашель, висипання на шкірі, анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, зміни смакових відчуттів та тембру голосу тощо.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Таблетки Еналаприл не призначають пацієнтам, які знаходяться на гемодіалізі з використанням поліакрилонітрильних мембран, через ризик взаємодії компонентів і розвитку анафілактичних реакцій.

Одночасний прийом Еналаприлу з нестероїдними протизапальними препаратами знижує його ефективність і підвищує ризик погіршення функції нирок.

Сумісне застосування Еналаприлу з препаратами калію та калійзберігаючими діуретиками може призвести до розвитку гіперкаліємії.

Препарат скорочує період напіввиведення теофіліну та зменшує кліренс літію, а циметидин подовжує період напіввиведення Еналаприлу.

Не варто одночасно приймати алкоголь або засоби для наркозу з Еналаприлом через ризик виникнення артеріальної гіпотензії.

Вживання їжі не впливає на засвоєння Еналаприлу.

Передозування

Передозування препарату проявляється гіпотензією. Рекомендується розмістити пацієнта в горизонтальному положенні, провести промивання шлунка та здійснити контроль важливих функцій організму за допомогою аналізів.

Умови зберігання

Зберігати препарат у темному сухому місці, недоступному для дітей.

Термін придатності – 2 роки.

У Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій) бета-блокатори, зокрема, Еналаприл, купити можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті зручно подивитися, яка на Еналаприл ціна, прочитати відгуки інших покупців, підібрати за потреби на Еналаприл аналоги. Скориставшись опцією онлайн-бронювання, можна замовити необхідні ліки, а забрати їх – у зручний час за вказаною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження. За необхідності кваліфіковані фармацевти нададуть детальну інформацію про препарат.

Редакторська група
Оновлено
18.05.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Еналаприл на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Еналаприл – інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 23
✅ Найдешевший препарат 12,10 ₴
✅ Форма випуску Таблетки