Еплетор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 25 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Еплетор: інструкція з використання

Лікарський препарат Еплетор належить до групи калійзберігаючих діуретиків (це сечогінні препарати, що не виводять з організму калій) та антагоністів альдостерону.

Діюча речовина – еплеренон, що перешкоджає зв'язуванню альдостерону, важливого гормону ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, який бере участь у регуляції артеріального тиску та розвитку серцево-судинних захворювань. Селективний препарат був розроблений шведською фірмою Pharmacia Corporation. Подальшу розробку і маркетинг еплеренона продовжила американська корпорація Pfizer, яка придбала Pharmacia Corporation. У 2002 році FDA схвалила використання еплеренона у США, пізніше препарат був допущений до використання в Європейському союзі та Японії.

Форми випуску

Лікарська форма засобу – круглі двоопуклі таблетки по 25 мг та 50 мг, що вкриті плівковою оболонкою світло-жовтого кольору. З одного боку на поверхні є відбиток «Е9RN», з іншого – «25» або «50».

Показання до застосування препарату Еплетор

Показанням до застосування є дисфункція лівого шлуночка та клінічні ознаки серцевої недостатності після нещодавно перенесеного інфаркту міокарда. Еплеренон застосовують як доповнення до стандартного лікування серцево-судинних захворювань із застосуванням бета-блокаторів.

Еплеренон використовується як доповнення до стандартної терапії з метою зниження ризику летальності у дорослих пацієнтів з серцевою недостатністю II класу та дисфункцією лівого шлуночка.

Лікарський засіб відпускається лише за рецептом лікаря.

Режим дозування

Для лікування серцевої недостатності після перенесеного інфаркту міокарда, необхідно розпочинати терапію протягом 3-14 днів після гострого інфаркту. Дозування для підтримання – 50 мг на добу. Лікування варто починати з 25 мг на добу з подальшим збільшенням дози.

За хронічної серцевої недостатності лікування починають з 25 мг на добу і збільшують до цільової дози 50 мг на добу протягом 4 тижнів.

Лікарський засіб можна застосовувати незалежно від приймання їжі. Детальну схему дозування містить Еплетор інструкція. Пам’ятайте, що самолікування може шкодити здоров’ю, тож неодмінно попередньо проконсультуйтесь з фахівцем.

Протипоказання

До протипоказань належать:

  • клінічно значуща гіперкаліємія;
  • тяжкий ступінь ниркової недостатності;
  • тяжка печінкова недостатність;
  • дитячий вік;
  • вагітність;
  • період лактації.

Не можна призначати препарат за наявності підвищеної чутливості до еплеренону або допоміжних компонентів.

Особливості препарату Еплетор

Ризик гіперкаліємії при використанні препарату зменшують шляхом проведення ретельного моніторингу стану пацієнта, також виключають поліпрагмазію. Препарат варто застосовувати з обережністю пацієнтам з кліренсом креатиніну.

Лікарський засіб містить у складі невелику кількість лактози. Особам, що мають підтверджену непереносимість цього різновиду цукрів не варто вибирати даний препарат.

Пацієнтам під час лікування не можна приймати будь-які препарати або добавки без консультації лікаря, який призначив еплеренон.

Побічні дії

До побічних дій належать:

  • еозинофілія;
  • фарингіт;
  • грипоподібний синдром;
  • гіпотиреоз;
  • гіперкаліємія;
  • холецистит;
  • висипи;
  • м'язові спазми;
  • порушення функції нирок;
  • підвищення рівня глюкози в крові;
  • пієлонефрит;
  • запаморочення;
  • головний біль;
  • безсоння;
  • артеріальна гіпотензія;
  • діарея;
  • запор;
  • нудота.

У ході дослідження еплеренону у літніх пацієнтів (75 років) були зареєстровані випадки інсульту.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не варто призначати еплеренон пацієнтам, що приймають калійзберігаючі діуретики та препарати калію/калієвмісні добавки. Це підвищує ризик гіперкаліємії.

Взаємодія еплеренону з інгібітором АПФ або БРА підвищує ризик гіперкаліємії.

Варто уникати одночасного застосування з такролімусом, циклоспорином та літієм – це підвищує ризик гіперкаліємії, а також може призвести до порушення функції нирок.

За одночасного застосування антацидів та еплеренону не очікується значних взаємодій. Детальний перелік заборонених комбінацій є в повній інструкції до лікарського засобу.

Передозування

Не надходило повідомлень щодо випадків передозування еплеренону. Імовірними ознаками передозування можуть бути гіперкаліємія та артеріальна гіпотензія. Якщо виникнуть симптоми передозування, необхідно призначити стандартну підтримувальну і симптоматичну терапію. Шляхом гемодіалізу препарат не видаляється.

Умови зберігання

Зберігайте препарат в оригінальній упаковці в сухих, темних та недоступних для дітей місцях, температура зберігання не має перевищувати 25ºС.

Купити Еплетор та інші препарати для покращення роботи серця та судин за прийнятними цінами у Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті мережі представлені дієві препарати відомих вітчизняних та закордонних виробників. За допомогою сайту мережі можна легко дізнатись на Еплетор 25 ціну, перевірити його наявність та оформити замовлення. Заброньовані ліки ви можете придбати в обраній аптеці протягом 48 годин з моменту підтвердження замовлення.

Редакторська група
Оновлено
16.01.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Еплетор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Еплетор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки