Фармацитрон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Форма випуску: Порошок
Виробник: Фармасайнс
Loading ...

Фармацитрон: інструкція з використання

Форма випуску

Показання для застосування Фармацитрону

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Фармацитрону

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Фармацитрон – лікарський препарат, призначений для симптоматичного лікування респіраторних захворювань, ГРВІ та грипу. Належить до групи антипіретиків та анальгетиків. Відрізняється комбінованим складом, до якого входять парацетамол, фенілефрину гідрохлорид, феніраміну малеат та аскорбінова кислота.

Завдяки цьому допомагає знизити температуру тіла, зняти головний та м'язовий біль, набряклість слизової носа, зменшити сльозотечу та зміцнити неспецифічний імунітет.

Медпрепарат входить до групи безрецептурних засобів, його можна замовити в аптеці онлайн та купити з доставкою.

Форми випуску

Препарат випускається в єдиній лікарській формі – Фармацитрон порошок для орального застосування, що являє собою гранульовану суміш активних речовин білого, блідо-жовтого та/або оранжевого кольору з лимонним запахом та смаком.

У кожному пакетику міститься збалансована комбінація діючих речовин у наступних пропорціях:

  • парацетамол – 500 мг;
  • фенілефрину гідрохлорид – 10 мг;
  • феніраміну малеат – 20 мг;
  • аскорбінова кислота – 50 мг.

Один пакетик – разова доза прийому. Кожна упаковка містить 10 саше по 23 г.

Поряд з класичним препаратом, можна купити Фармацитрон Форте. Його основна відмінність – підвищений вміст парацетамолу: 650 мг. Це зумовлює більш виражений жарознижувальний та болезаспокійливий ефект. В іншому дія не відрізняється, як і свідчення, протипоказання.

Пігулки Фармацитрон не випускаються. Попри те, що в деяких випадках таблетована форма зручніша у застосуванні, ніж порошок у саше, готові розчини швидше засвоюються та адсорбуються організмом, а отже швидше починають діяти. Другий момент – ліки в порошкоподібний формі мають більшу фармакологічну активність завдяки сильному подрібненню активних компонентів.

Комбінована дія та висока ефективність пояснюють ціну Фармацитрона, яку можна зменшити, купуючи не цілу упаковку, а саше поштучно.

Показання для застосування Фармацитрону

Препарат призначається при гострих респіраторних інфекціях та грипі, які супроводжуються характерними симптомами:

  • підвищена температура тіла;
  • біль у голові, м'язах;
  • ломота у тілі;
  • закладеність носа;
  • нежить;
  • сльозогінність;
  • свербіж у носі та очах.

Режим дозування

Прийом Фармацитрону дозволений дорослим та дітям віком від 14 років.

Ліки приймають 3 рази на день з інтервалом 3-4 години. Не можна приймати більше трьох пакетів на добу.

Перед прийомом порошок висипають у чашку та заливають гарячою водою (не окропом), розмішують до повного розчинення та випивають готовий розчин невеличкими ковтками.

Фармацитрон можна приймати незалежно від їди. Максимальна тривалість прийому – 5 днів. Якщо після цього не настає полегшення або посилюються симптоми, необхідно звернутися до лікаря.

Протипоказання

Враховуючи, що це комбінований препарат, до основного протипоказання належить гіперчутливість до будь-якого компонента препарату: чинного або допоміжного.

Також Фармацитрон не призначають людям, які мають:

  • ниркову/печінкову недостатність;
  • вроджену гіпербілірубінемію;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • фенілкетонурію;
  • алкогольну залежність;
  • захворювання крові;
  • лейкопенію;
  • анемію;
  • тяжкі форми ССЗ (аритмія, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, ІХС);
  • гіпертиреоз;
  • гострий панкреатит;
  • гіпертрофію передміхурової залози із затримкою сечі;
  • обструкція шийки сечового міхура;
  • пилородуоденальну обструкцію;
  • бронхіальну астму;
  • закритокутову глаукому;
  • феохромоцитому;
  • тромбоз;
  • тромбофлебіт;
  • цукровий діабет;
  • епілепсію;
  • нервові розлади (підвищене збудження, порушення сну).

Заборонено до прийому дітьми до 14 років, вагітними та жінками, що годують.

Прийом препарату не рекомендують пацієнтам, які проходять терапію за допомогою антидепресантів, блокаторів бета-адренорецепторів, психостимуляторів.

Особливості Фармацитрону

Не можна приймати одночасно з аналогами Фармацитрону або іншими препаратами, які містять парацетамол, аскорбінову кислоту або мають судинозвужувальну дію, щоб уникнути передозування, розвитку серйозної дисфункції печінки або парадоксального гіповітамінозу.

Якщо після 3-х днів прийому зберігаються симптоми захворювання або з'явилися негативні реакції у вигляді висипу, постійного головного болю, необхідно звернутися до лікаря, щоб виключити інше захворювання, яке могло спровокувати ці симптоми.

Препарат містить сахарозу, що вимагає обережності при призначенні хворим із цукровим діабетом, спадковою непереносимістю та порушенням всмоктування фруктози, глюкози-галактози або сахарози-ізомальтози.

При одночасному прийомі з антикоагулянтами, анальгетиками потрібна попередня консультація з лікарем, так само як і за наявності хронічного бронхіту, бронхіальної астми або емфіземи.

В осіб з алкогольною залежністю підвищується ризик гепатотоксичності.

Небажано приймати Фармацитрон наприкінці дня, тому що аскорбінова кислота, що міститься в препараті, може призвести до збудження ЦНС.

Результати доклінічних досліджень не підтверджують впливу парацетамолу на фертильність, щодо інших компонентів (фенілефрину та феніраміну) експерименти не проводилися.

Фармацитрон може викликати сонливість, запаморочення, дезорієнтацію. Тому після його прийому не рекомендують керувати автомобілем та іншими механізмами, що потребують підвищеної швидкості реакції.

Побічні ефекти

Негативні реакції можуть виявитися з боку:

  • шкіри: дерматит, кропив'янка, свербіж висипання;
  • імунної системи: прояви підвищеної чутливості, включно з анафілактичним шоком, ангіоневротичним набряком;
  • нервової системи: головний біль, сонливість, дратівливість, сплутаність свідомості, галюцинації;
  • дихальної системи: бронхоспазми при гіперчутливості до ацетилсаліцилової кислоти та нестероїдних протизапальних препаратів;
  • ШКТ: нудота, блювання, печія, сухість у роті, біль і дискомфорт у животі, розлади кишківника.

Також побічні ефекти виникають з боку органів зору, сечовидільної, ендокринної, лімфатичної, гематобіліарної системи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Фармацитрон – комбінований препарат, в якому речовини доповнюють ефективність одна одної. Але при одночасному прийомі з іншими засобами може статися небажана взаємодія, що спричинить посилення або, навпаки, зниження активності лікарських компонентів.

Тому перед застосуванням Фармацитрону слід вивчити його інструкцію, де вказана інформація про можливі та небажані комбінації. Необхідно враховувати, що кожен компонент ліків, включно з аскорбіновою кислотою, може змінити дію інших речовин.

Передозування

Симптоми передозування можуть проявитися, як у перші 24 години прийому, так і через 4–6 днів прийому у вигляді болів у животі, порушенні психомоторики, запаморочення, прискореного серцебиття, сонливості або безсоння, нудоти, блювання, діареї.

Хворому проводиться симптоматичне лікування під наглядом лікарів із промиванням шлунка, пероральним введенням метіоніну або внутрішньовенним цистеаміном.

Умови зберігання

Термін придатності – 3 роки. Зберігати у захищеному від дітей та світла місцях за температури не вище 30°С.

Використана літератур

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фармацитрон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фармацитрон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Форма випуску Порошок