Фарингосепт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Дорослим
Водіям
Дітям
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Льодяники
Дозування: 10 мг
Виробник: Терапія
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Дозування: 10 мг
Виробник: Терапія
Loading ...

Фарингосепт: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Фарингосепту

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Фарингосепту

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Льодяники Фарингосепт — антисептик місцевої дії, що дозволяє зняти симптоматику при запальних процесах горла. До його складу входить основна речовина амбазон, високоактивний щодо патогенної мікрофлори, яка виступає збудником інфекційних хвороб порожнини рота та верхніх дихальних шляхів, таких як пневмококи та стрептококи, й помірно активний щодо стафілококів. Негативного впливу на мікрофлору кишківника не має. Сприяє виробленню організмом власних бактерицидних речовин.

До другорядних, допоміжних компонентів належать:

  • какао порошок;
  • лактози моногідрат;
  • ароматизатор;
  • цукроза;
  • стеаринова кислота;
  • повідон К-30.

Примітка! Залежно від того, який смак мають Фарингосепт таблетки, використовується ароматизатор (лимонний, м'ятний і так далі).

Виробник: КК Терапія АТ, Румунія.

Купити лікарський засіб за доступною ціною можна в будь-якій аптеці країни, де він завжди є в наявності. Ліки відпускаються без рецепта.

Форми випуску

Фарингосепт для дітей та дорослих випускається у формі пресованих коричневих циліндричних плоских льодяників без оболонки з приємними смаками. Поверхня пігментована. На одній зі сторін є буква «L». В одній упаковці знаходиться два блістери по 10 таблеток Фарингосепт та інструкція із застосування.

Показання до застосування Фарингосепту

Препарат призначається при лікуванні симптомів інфекційних процесів, що проходять на слизовій оболонці носоглотки та в ротовій порожнині:

  • гінгівіт;
  • тонзиліт;
  • ангіна;
  • фарингіт;
  • стоматит.

Крім того, його можна застосовувати в рамках профілактичних заходів, спрямованих на запобігання розвитку ускладнень інфекційного характеру після видалення зубів та тонзилектомії.

Режим дозування

  1. Діти віком від 7 та дорослі: 3–5 таблеток на добу (від 30 до 50 мг амбазону) мінімум три-чотири дні.
  2. Діти віком від 3 до 7 років: 3 таблетки на добу (30 мг амбазону) мінімум три-чотири дні.

Ковтати таблетки не можна. Потрібно розсмоктувати, щоб вони повільно під впливом слини танули в ротовій порожнині. Приймати ліки потрібно відразу після їжі (у проміжку від п'ятнадцяти до тридцяти хвилин). Після прийому пити рідину та їсти можна не раніше, ніж через дві-три години.

Примітка! Збільшувати рекомендовані дозування немає потреби, оскільки це не підвищить терапевтичний ефект.

Протипоказання

Фарингосепт, купити який можна в аптечному пункті або інтернет-аптеці, має лише одне протипоказання — підвищена чутливість до однієї чи кількох речовин, що входять до складу медикаментозного препарату.

Особливості Фарингосепту

Вагітність та годування груддю. Клінічні дослідження препарату Фарингосепт, ціна якого досить низька, за участю пацієнток цієї категорії не проводились. Але й інформації, що вказує на шкоду для плода чи негативні реакції з боку жінки, не надходило. Чи попадає активна речовина в грудне молоко, невідомо, оскільки відповідні дослідження також не проводилися. Можна призначати Фарингосепт, інструкція не містить зворотної інформації, вагітним і жінкам, що годують, якщо лікар вважає, що терапевтичний ефект для майбутньої або годуючої мами вище, ніж можливий ризик для плода чи немовляти.

Діти. Лікарський засіб не призначається дітям, яким ще не виповнилося три роки.

Вплив на швидкість реакції під час керування транспортом чи роботи зі складними механізмами. Медпрепарат має місцеву дію та не впливає на організм в цілому, в тому числі і на реакцію людини під час роботи з механізмами та керування будь-якими транспортними засобами.

Примітка! Оскільки льодяники містять лактозу та сахарозу, людям, у яких діагностовано рідкісні генетичні форми непереносимості галактози та фруктози, дефіцит сахарази-ізомальтази або лактази Лаппа, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, рекомендується цей препарат не приймати. Також при прийомі Фарингосепту людям з діагнозом цукровий діабет необхідно врахувати, що в таблетках міститься сахароза.

Побічні ефекти

При прийомі лікарського засобу не виключені алергічні реакції, серед яких:

  • кропив'янка;
  • гіперемія шкірних покривів обличчя;
  • різні форми шкірних висипів, що супроводжуються свербінням;
  • набряк Квінке.

Побічні дії характерні для людей з гіперчутливістю до однієї або кількох речовин, що входять до складу ліків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Інформації щодо взаємодії Фарингосепту з іншими медикаментозними засобами, а також продуктами харчування не надходило.

Передозування

На сьогодні дані про передозування Фарингосептом відсутні. Антидота немає. Якщо є підозри на те, що людина прийняла велику кількість медпрепарату, необхідно спровокувати блювання та бажано промити шлунок.

Умови зберігання

Ліки потрібно зберігати за температури, що не перевищує 25°С в оригінальній упаковці в місці, до якого діти не мають доступу.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фарингосепт на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фарингосепт - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Льодяники