Фероксид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Фероксид: інструкція з використання

Фероксид – лікарський засіб, що належить до категорії антианемічних препаратів. Активним компонентом є сахарозний комплекс заліза (III) гідроксид. Це безпечна форма, що схожа на природний феритин. Після введення у вену речовина спочатку накопичується в печінці, селезінці та кістковому мозку, звідки організм поступово використовує її для синтезу гемоглобіну й інших важливих білків. Завдяки цій структурі залізо добре засвоюється та безпечно транспортується, зменшуючи ризик передозування.

Ви можете придбати Фероксид та інші засоби для лікування анемії (підвищення гемоглобіну) за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Дізнатися, яка на Фероксид ціна, чи є аналоги за іншою вартістю зручно на офіційному сайті. Тут доступне онлайн-бронювання ліків: забрати замовлення можна за вибраною адресою аптеки мережі в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) протягом 48 годин після підтвердження в повідомленні.

Форми випуску

Препарат Фероксид випускається виробником у формі розчину для ін’єкцій 2%, первинне пакування – ампули по 5 мл, у пакуванні – 5 ампул. Купити засіб можна за рецептом.

Показання до застосування препарату Фероксид

Призначають засіб Фероксид, якщо є дефіцит заліза, а пероральна форма заліза неефективна або її не можна застосувати через:

  • непереносність пероральних препаратів заліза;
  • наявність запальних захворювань ШКТ, що можуть загострюватися;
  • залізодефіцитні стани, що резистентні до терапії тощо.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, тож спочатку зверніться до лікаря за консультацією. Фахівець призначає терапію лише після отримання результатів лабораторних досліджень. Додатково він може порекомендувати препарати для серцево-судинної системи чи інші ліки.

Режим дозування

Розчин Фероксид можна вводити лише внутрішньовенно. Введення препарату можна здійснити шляхом повільної ін’єкції, краплинної внутрішньовенної інфузії або прямого введення у венозний контур діалізної системи. Дозування розраховується індивідуально залежно від маси тіла та рівня гемоглобіну. Максимальна разова доза для ін'єкції – 200 мг (3 рази на тиждень), тривалість введення не менше 10 хвилин, для інфузії – 500 мг (1 раз на тиждень).

Таблиця для розрахунку дози доступна в інструкції до препарату, наданій виробником. Можна застосовувати дорослим і дітям від 3 років.

Протипоказання

До засобу Фероксид інструкція визначає як протипоказання:

  • гіперчутливість до активних і додаткових речовин;
  • анемію, яка не пов’язана з дефіцитом заліза (наприклад гемолітична анемія, мегалобластична анемія внаслідок дефіциту вітаміну В12, порушення еритропоезу тощо);
  • захворювання, які супроводжуються перенасиченням заліза (гемосидероз, гемохроматоз) або спадкові порушення процесу поглинання заліза (наприклад сидероахрестична анемія, шкірна порфірія, таласемія).

Не можна лікувати дефіцит заліза у жінок на I триместрі вагітності.

Особливості препарату Фероксид

Заборонено вживати засіб у першому триместрі вагітності, у другому та третьому – можна лише за строгими показаннями, а під час грудного вигодовування застосування потребує оцінки співвідношення користі й ризику Перед застосуванням потрібно перевірити ампули на ушкодження та осад. Використовують лише однорідний розчин коричневого або червоно-коричневого кольору без осаду.

Препарат варто з обережністю застосовувати пацієнтам з порушеннями функції печінки, декомпенсованим цирозом, епідемічним гепатитом, хворобою Рандю‒Ослера, гострими інфекціями нирок, неконтрольованим гіперпаратиреоїдизмом, низькою здатністю сироватки зв’язувати залізо або дефіцитом фолієвої кислоти.

Варто бути обережними за кермом через ризик виникнення запаморочення, сплутаності свідомості тощо.

Побічні дії

Найбільш розповсюдженим побічним явищем під час застосування ліків Фероксид є дисгевзія (спотворене відчуття смаку). Також часто можуть виникати нудота, артеріальна гіпотензія чи гіпертензія, біль у місці інфузій тощо.

Інші потенційні побічні реакції:

  • пневмонія;
  • реакції гіперчутливості;
  • перенасичення залізом;
  • головний біль, запаморочення;
  • порушення свідомості, тремор;
  • тахікардія, брадикардія;
  • задишка, бронхоспазм;
  • блювання, діарея, запор;
  • сухість у роті;
  • свербіж, висип;
  • кропив’янка, еритема тощо.

Якщо виникають небажані симптоми, варто звернутися до медичного фахівця за консультацією та оцінкою ситуації.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

У разі одночасного застосування ліків Фероксид з іншими препаратами можуть виникати небажані реакції та змінюватися властивості засобів. Уникнути їх можна шляхом попередньої консультації з лікарем.

Передозування

У разі передозування може виникати гемосидероз через гостре перенасичення організму залізом.

Якщо виникає така ситуація, необхідно звернутися до лікаря за медичною допомогою. Рекомендується застосовувати симптоматичні засоби та, якщо потрібно, хелатуючі речовини для зв’язування заліза.

Умови зберігання

Зберігати ліки необхідно за температури до 25 °C в оригінальному пакуванні. Не можна заморожувати розчин. Місце зберігання має лишатися недоступним для дітей.

Термін придатності – 3 роки з дати, що зазначена на пакуванні. Після закінчення цього строку не варто використовувати препарат. Після розкриття ампули препарат потрібно використати одразу ж. А після розведення фізіологічним розчином можна тримати за кімнатної температури до 12 годин.

Редакторська група
Оновлено
01.04.2025
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фероксид на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фероксид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 1833,00 ₴
✅ Форма випуску Розчин