Фленокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10000 МО
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10000 МО
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10000 МО
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10000 МО
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Дозування: 10000 МО
Виробник: Фармак АТ
Loading ...

Фленокс: інструкція з використання

Форма випуску

Показання до застосування Фленокса

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Фленокса

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Фленокс – медичний препарат, який використовується для покращення реологічних властивостей крові, її плинності. Діючою речовиною лікарського засобу виступає еноксапарин – представник групи гепаринів.

Відпускається з аптек за рецептом.

На інформаційних порталах на цей медикамент опубліковано низку позитивних відгуків. Однак перед тим, як купити в Україні Фленокс від виробника, слід врахувати, що ціна Фленокса може відрізнятися в залежності від дозування.

Форми випуску

В аптеках придбати Фленокс або замовити його в інтернеті можна в єдиній лікарській формі - шприцах, що містять розчин для ін'єкцій різного дозування.

Показання для застосування Фленокса

Препарат використовується для:

  • попередження венозної тромбоемболії при виконанні операції у хворих з помірним та високим ризиком виникнення тромбозів;
  • попередження виникнення тромбозу у глибоких венах у хворих, які дотримуються постільного режиму при гострих патологіях: серцевій та дихальній недостатності, при інфекційній патології, при ревматичній хворобі;
  • попередження виникнення тромбів при гемодіалізі;
  • терапії виявленого тромбозу у глибоких венах;
  • терапії нестабільної форми стенокардії та гострого інфаркту міокарда
     

Режим дозування

Пацієнтам з помірною ймовірністю розвитку тромбоемболії пропонують використовувати Фленокс ін'єкційно (у вигляді уколів ) у дозі 2000 МО (20 мг) 1 раз на день.

Для стартового використання перед хірургічним втручанням дозування ліків 2000 МО не тільки ефективне, але й безпечне у хворих з помірною ймовірністю тромбоемболії. Хворі з помірною ймовірністю, незалежно від швидкості відновлення, з профілактичною метою повинні отримувати терапію як мінімум протягом 7–10 днів.

Особам із високою ймовірністю тромбоемболії пропонується введення підшкірно за 12 годин до операції 4000 МО (40 мг) медикаменту 1 раз на день.

У разі необхідності проведення ортопедичної операції необхідно здійснювати тромбопрофілактику протягом 5 тижнів.

Особам із необхідністю виконання операції на органах черевної порожнини або порожнини тазу через онкопатологію рекомендовано проведення тромбопрофілактики протягом 4 тижнів.

У терапевтичних хворих профілактика Фленокс має здійснюватися протягом одного-двох тижнів залежно від темпів відновлення організму.

Для терапії тромбозу глибоких вен та тромбоемболії легеневої артерії призначається медикамент у дозі 150 МО на 1 кг маси тіла 1 раз на день або у дозі 100 МО на 1 кг маси тіла 2 рази на день. Схема терапії підбирається лікарем індивідуально з урахуванням ризику розвитку тромбоемболії та геморагічних ускладнень.

Лікарський засіб використовується протягом 10 днів, а в разі потреби пацієнт переходить на пероральні (у таблетках ) антикоагулянти.

Для запобігання утворенню тромбів під час виконання гемодіалізу пацієнтам необхідно вводити 100 МО на 1 кг маси тіла, за наявності високої ймовірності появи геморагічних ускладнень – знизити дозу до 50 МО на 1 кг маси тіла.

У терапії нестабільної стенокардії та інфаркту міокарда без підйому сегмента ST на ЕКГ призначається ліки у дозі 100 МО на 1 кг маси тіла кожні 12 годин у вигляді ін'єкцій разом із антитромбоцитарними препаратами. Найчастіше лікування триває від 2 до 8 днів, залежно від темпів стабілізації хворого.

У терапії гострого інфаркту міокарда з підйомом сегмента ST призначається одноразове введення препарату Фленокса у дозі 3 000 МО плюс 100 МО на 1 кг маси тіла з подальшим введенням 100 МО на 1 кг маси тіла кожні 12 годин. Одночасно з Фленоксом призначаються антитромбоцитарні препарати у разі, якщо пацієнт не має до них протипоказань. Тривалість терапії становить 8 днів або може тривати до виписки хворого із стаціонару залежно від того, що станеться раніше. При одночасному використанні Фленокса з тромболітичними препаратами необхідно вводити ліки за 15 хвилин до введення фібринолітичних лікарських засобів та до 30 хвилин після початку їх введення.

Протипоказання

Фленокс протипоказаний за наявності:

  • підвищеної чутливості до компонентів препарату, гепарину та його похідних;
  • раніше виявленої тромбоцитопенії, спричиненої гепарином;
  • геморагічних проявів, кровотеч;
  • уражень, які можуть спровокувати виникнення кровотечі;
  • крововиливу або внутрішньої кровотечі;
  • ниркової недостатності будь-якого ступеня;
  • початковій стадії потужного ішемічного інсульту.
     

Особливості Фленокса

Не повинен використовуватися у дітей, оскільки його безпека та ефективність в осіб віком до 18 років не були визначені.

У пацієнтів похилого віку при використанні профілактичних доз ліки схильність до кровотеч не збільшувалася. У пацієнтів похилого віку, особливо старше 80 років, можливе збільшення ймовірності появи кровотечі при використанні ліків у терапевтичній дозі. Призначаючи препарат хворим віком від 75 років у терапії інфаркту міокарда, лікар повинен здійснювати ретельне спостереження за пацієнтом та прийняти рішення про раціональність зниження дози лікарського засобу.

Вагітним ліками слід призначати з обережністю, при визначенні його чіткої потреби. Кваліфікований фахівець має ретельно спостерігати за станом пацієнтки.

Медикамент можна використовувати під час лактації.

Побічні ефекти

Серед найчастіших небажаних реакцій слід зазначити:

  • виникнення кровотеч;
  • поява висипки;
  • розвиток алергічної реакції;
  • головний біль;
  • зміни у крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Необхідно уникати спільного прийому Фленокса з:

  • знеболюючими, жарознижувальними та протизапальними засобами, у складі яких є ацетилсаліцилова кислота;
  • нестероїдними протизапальними препаратами;
  • Декстран 40.
     

Передозування

Про передозування може свідчити розвиток кровотечі. Для усунення вводять протамін внутрішньовенно.

Умови зберігання

Фленокс повинен зберігатись у недоступному для дітей місці при температурі не більше 25°C, також він не повинен заморожуватись.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фленокс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фленокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Розчин