Флуоксетин: інструкція з використання
У світі Флуоксетин відомий також під назвами Прозак і Сарафем. Це синтетичний антидепресант, що належить до селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. Він сприяє поліпшенню настрою, усуває відчуття страху і напруги, дисфорію.
Уперше препарат було синтезовано у США 1972 року. Після чого він почав використовуватися в Бельгії 1974 року, а 1978 року його випустили і в Америці під назвою Прозак.
Сьогодні Флуоксетин купити недорого, а також придбати інші антидепресанти різних виробників за прийнятною ціною, можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я» за рецептом.
Форми випуску
Препарат випускається у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою жовтого кольору.
Показання до застосування препарату Флуоксетин
Показаннями до прийому лікарського засобу є:
- різні види депресії (особливо ті, що супроводжуються відчуттям страху), зокрема резистентні до лікування іншими антидепресантами;
- обсесивно-фобічні розлади;
- булімічний невроз;
- анорексія;
- алкоголізм.
Флуоксетин таблетки приймаються винятково за рекомендацією лікаря і під його контролем.
Режим дозування
Препарат призначають тільки дорослим. Лікарський засіб приймається незалежно від їжі. Початкове дозування становить Флуоксетин 20 мг 1 раз на добу у першій половині дня.
За необхідності та за призначенням лікаря через 3-4 тижні дозу збільшують до 40-60 мг на добу за 2-З прийоми (вранці та ввечері). При булімічному неврозі добова доза 60 мг розділяється на 3 прийоми.
Максимальна добова доза Флуоксетину для застосування не повинна перевищувати 80 мг. Курс лікування становить 2-3 місяці.
Протипоказання
Підібрати до препарату Флуоксетин аналоги потрібно за наявності наступних протипоказань:
- підвищена чутливість до складових;
- вагітність і лактація;
- дитячий вік;
- одночасне вживання з інгібіторами моноаміноксидази;
- печінкова та ниркова недостатність;
- епілепсія;
- судомні стани в анамнезі;
- суїцидальна схильність;
- глаукома;
- атонія сечового міхура;
- доброякісна гіперплазія передміхурової залози.
Тому важливо приймати препарат тільки за призначенням фахівця, який лікує, і уважно прочитати Флуоксетин інструкція перед прийомом.
Особливості препарату Флуоксетин
У перші дні прийому препарату можуть спостерігатися погіршення стану пацієнта, що потребує уважного за ним спостереження, особливо за наявності схильності до суїцидальних дій. Для утримання психічної рівноваги фахівець може призначити паралельний прийом транквілізатора бензодіазепінового ряду.
Спостереження лікаря потрібен також пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями і цукровим діабетом, які приймають разом Флуоксетин і гіпоглікемічні препарати. Таким хворим, а також людям із порушеною функцією печінки та нирок, призначають нижчі дози та більший часовий проміжок між прийомами.
Під час лікування Флуоксетином, через його властивості, слід припинити вживання алкоголю та застосовувати ліки обережно при керуванні авто та іншими механізмами через можливе запаморочення, дратівливість.
Побічні дії
Побічними діями прийому препарату можуть бути:
- зниження апетиту, нудота, блювання, діарея;
- головний біль, дратівливість, безсоння, тривожність, запаморочення;
- відчуття жару, сухість у роті, посилення потовиділення, підвищення температури.
Рідше прийом Флуоксетину провокує гіпоглікемію, гіпонатріємію, фарингіт, біль у суглобах і м'язах. Можливий розвиток різних імуно-алергічних захворювань.
Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування
Якщо застосовувати Флуоксетин разом із препаратами, що мають пригнічувальний вплив на центральну нервову систему, він може бути значно посилений, а також виникає ймовірність розвитку судом.
При одночасному прийомі з препаратами, що мають високий ступінь зв'язування з білками, можуть розвинутися побічні ефекти. Флуоксетин має взаємодію також із цукрознижувальними препаратами, підвищує в крові концентрацію циклічних антидепресантів.
При сумісному прийомі з інгібіторами моноаміноксидази препарат може спричинити «серотоніновий синдром» з гіпертермією, м'язовою ригідністю, міоклонусом, нестабільністю психічного та фізіологічного станів.
Передозування
Під час передозування Флуоксетином можуть спостерігатися нудота, блювання, збудження, судоми, гіпоманія. Для усунення симптомів треба промити шлунок, застосувати активоване вугілля з сорбітолом, при судомах ввести діазепам.
Умови зберігання
Препарат зберігають у темному недоступному для дітей місці, за кімнатної температури.
Термін придатності – 3 роки.
Купити Флуоксетин ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). На офіційному сайті легко ознайомитися з інструкцією, дізнатися, яка на Флуоксетин ціна і чи є аналоги за іншою вартістю, перевірити наявність, прочитати про Флуоксетин відгуки інших покупців тощо. Тут є можливість забронювати лікарські засоби та вироби медичного призначення, та забрати в аптеці за обраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Зверніть увагу!
Опис препарату Флуоксетин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Антидепрессанты |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 25,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |
Назва | Ціна |
---|---|
Флуоксетин таблетки вкриті оболонкою 20 мг №20 | 48.5 ₴ |
Флуоксетин таблетки вкриті оболонкою 20 мг №10 | 25.4 ₴ |