Флуоксетин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: ДЗ ДНЦЛЗ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...

Флуоксетин: інструкція з використання

У світі Флуоксетин відомий також під назвами Прозак і Сарафем. Це синтетичний антидепресант, що належить до селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. Він сприяє поліпшенню настрою, усуває відчуття страху і напруження, дисфорію.

Уперше препарат було синтезовано в США у 1972 році. Після чого він почав використовуватися в Бельгії 1974 року, а у 1978 році його було випущено і в Америці під назвою Прозак. 

Сьогодні купити Флуоксетин недорого, а також придбати інші антидепресанти різних виробників за прийнятною ціною, можна в аптеках «Бажаємо здоров’я» за рецептом. 

Форми випуску

Препарат випускається у формі таблеток, що вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору. 

Показання до застосування Флуоксетину

Показаннями до приймання лікарського засобу є:

 • різні види депресії (особливо ті, що супроводжуються відчуттям страху), зокрема резистентні до лікування іншими антидепресантами;
 • обсесивно-фобічні розлади;
 • булімічний невроз; 
 • анорексія; 
 • алкоголізм.

Флуоксетин таблетки приймаються виключно за рекомендацією лікаря і під його контролем. 

Режим дозування

Препарат призначають тільки дорослим. Лікарський засіб приймається незалежно від їжі. Початкове дозування становить Флуоксетин 20 мг 1 раз на добу у першій половині дня. 

За необхідності й за призначенням лікаря через 3-4 тижні дозу збільшують до 40-60 мг на добу у 2-З приймання (вранці і ввечері). За булімічного неврозу добова доза 60 мг розділяється на 3 приймання. 

Максимальна добова доза Флуоксетину для застосування не має перевищувати 80 мг. Курс лікування становить 2-3 місяці.

Протипоказання

Протипоказаннями до приймання лікарського засобу є:

 • підвищена чутливість до складників; 
 • вагітність і лактація;
 • дитячий вік;
 • одночасне вживання з інгібіторами моноаміноксидази;
 • печінкова і ниркова недостатність;
 • епілепсія;
 • судомні стани в анамнезі;
 • суїцидальна схильність;
 • глаукома;
 • атонія сечового міхура;
 • доброякісна гіперплазія передміхурової залози.

Тому важливо приймати препарат тільки за призначенням лікуючого спеціаліста та уважно прочитати Флуоксетин інструкція перед прийманням.

Особливості Флуоксетину

У перші дні приймання препарату можуть спостерігатися погіршення стану пацієнта, що потребує уважного за ним спостереження, особливо за наявності схильності до суїцидальних дій. Для утримання психічної рівноваги спеціаліст може призначити паралельне приймання транквілізатора бензодіазепінового ряду.

Спостереження лікаря потрібен також пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями і цукровим діабетом, які приймають разом Флуоксетин і гіпоглікемічні препарати. Таким хворим, а також людям із порушеною функцією печінки та нирок, призначають нижчі дози і більший часовий проміжок між прийманнями.

Під час лікування Флуоксетином, через його властивості, варто припинити приймання алкоголю й застосовувати ліки обережно при керуванні авто та іншими механізмами через можливе запаморочення, роздратованість.

Побічні дії

Побічними діями приймання препарату можуть бути:

 • зниження апетиту, нудота, блювання, діарея;
 • головний біль, роздратованість, безсоння, тривожність, запаморочення; 
 • відчуття жару, сухість у роті, посилення потовиділення, підвищення температури. 

Рідше приймання Флуоксетину провокує гіпоглікемію, гіпонатріємію, фарингіт, біль у суглобах і м'язах. Можливий розвиток різних імуно-алергічних захворювань.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Якщо застосовувати Флуоксетин разом із препаратами, що мають пригнічувальний вплив на центральну нервову систему, він може бути значно посилений, а також виникає ймовірність розвитку судом. 

За одночасного приймання з препаратами, що мають високий ступінь зв'язування з білками, можуть розвинутися побічні ефекти. Флуоксетин має взаємодію також з цукрознижувальними препаратами, підвищує в крові концентрацію циклічних антидепресантів.

За сумісного приймання з інгібіторами моноаміноксидази препарат може призвести до «серотонінового синдрому» з гіпертермією, м'язовою ригідністю, міоклонусом, нестабільністю психічного та фізіологічного станів.

Передозування

Під час передозування Флуоксетином можуть спостерігатися нудота, блювання, збудження, судоми, гіпоманія. Для усунення симптомів треба промити шлунок, застосувати активоване вугілля з сорбітолом, при судомах ввести діазепам.

Умови зберігання

Препарат зберігають у темному недоступному для дітей місці, за кімнатної температури. 

Термін придатності – 3 роки.

Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» пропонує придбати різноманітні препарати за доступною вартістю. Замовити ліки можна онлайн, зручно і безпечно оплативши їх на сайті. Забрати замовлення можна у найближчій аптеці просто назвавши код з SMS повідомлення.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Флуоксетин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Флуоксетин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки