Флуцинар - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Мазь
Дозування: 0,025%
Виробник: Єльфа
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 0,025%
Виробник: Єльфа
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Виробник: Єльфа
Loading ...

Флуцинар: інструкція з використання

Флуцинар – це гормональний засіб, який широко використовується в дерматології для лікування дерматитів різного походження та як протиалергічний засіб місцевого застосування. Він належить до групи кортикостероїдів, Флуцинар інструкція дозволяє використовувати для дітей від двох років та дорослим. Діюча речовина цього препарату – флуоцинолону ацетонід, до складу мазі Флуцинар Н також входить антибіотик неоміцину сульфат 5 мг.

Форми випуску

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» препарат Флуцинар купити можна в декількох лікарських формах. Залежно від форми випуску засіб доступний у вигляді:

  • Флуцинар мазь 0.25 мг/г туба 15 г;
  • Флуцинар гель 0,25 мг/г туба 15 г;
  • Флуцинар Н мазь туба 15 г.

Показання до застосування препарату Флуцинар

На Флуцинар гель та Флуцинар мазь інструкція визначає наступні показання до використання засобу:

  • себорейний дерматит;
  • атопічний дерматит;
  • вузликова кропив’янка;
  • свербіж різної інтенсивності, викликаний неінфекційними запальними захворюваннями шкіри;
  • дерматит (в тому числі себорейний, атопічний);
  • еритема;
  • туберкульозний вовчак;
  • псоріаз;
  • червоний плескатий лишай (попередньо доцільно спробувати безрецептурні препарати від лишаю з обовʼязковою консультацією лікаря).

Флуцинар Н мазь застосовують для лікування сухого дерматиту, особливо алергічного дерматиту з ознаками вторинної інфекції, чутливої до неоміцину, перебіг якого супроводжується стійким свербінням або гіперкератозом.

Засіб підходить для лікування важких запальних захворювань шкіри неінфекційного походження. Можливе лише короткотривале застосування, тривалість курсу лікування визначає лікар. Лікування дерматитів засобом доцільне, лише якщо інші нестероїдні препарати не дають результату.

Завжди варто пам’ятати, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Режим дозування

Дозування препарату визначає лікар. В інструкції зазначено, що препарат застосовують місцево 1-2 рази на добу, наносячи тонким шаром на уражену ділянку шкіри. Не слід застосовувати мазь під оклюзійну пов’язку. Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 14 днів. Застосовувати препарат дітям старше 2 років (за крайньої необхідності) під наглядом лікаря обережно і лише 1 раз на добу на невеликій ділянці шкіри. Не наносити на шкіру обличчя дітей.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування препарату є:

  • вірусні та бактеріальні захворювання шкіри;
  • сифіліс зі шкірними проявами;
  • вітряна віспа до моменту повного зникнення висипань;
  • герпес в активній стадії;
  • псоріаз у період загострення;
  • онкологічні захворювання шкіри;
  • варикозне розширення вен у місці застосування, особливо з трофічними виразками;
  • виразки шлунку та дванадцятипалої кишки.

У випадку наявності протипоказань лікар визначає доцільність використання препарату індивідуально, засіб може призначатися, коли користь від застосування значно перевищує небезпеку розвитку будь-яких негативних реакцій.

Особливості препарату Флуцинар

Оскільки Флуцинар, ціна якого є невисокою, належить до категорії кортикостероїдів, його застосування повинно здійснюватися під контролем лікаря. Засіб заборонено використовувати довше 2 тижнів без перерв через здатність проникати в тканини та чинити системну дію на організм, викликаючи побічні дії. При необхідності лікування препаратом можна повторити після не менше ніж місяць перерви.

Засіб не можна застосовувати на шкірі молочних залоз та повік (особливо при наявності у пацієнта захворювань органів зору). Під час використання краще носити вільний одяг. При кожному наступному нанесенні попередньо змивати мазь з милом та дати шкірі висохнути. Не слід наносити на вологу шкіру, на опіки чи рани навіть у стадії загоєння. Про наявність травм слід повідомити лікарю під час отримання рецепта на препарат.

На офіційному сайті мережі «Бажаємо здоров’я» можна дізнатись вартість ліків в аптеках Києва й інших міст України та купити медикаменти поблизу до свого місця проживання. Тут вказана актуальна на Флуцинар мазь та Флуцинар гель ціна, а також опублікована інструкція.

Побічні дії

Побічними реакціями на застосування препарату можуть бути:

  • надмірний ріст волосся на тілі або випадіння;
  • гіперпігментація або освітлення шкіри у місці нанесення;
  • запалення волосяних фолікулів;
  • рецидиви псоріазу через збільшення толерантності при тривалому застосуванні;
  • інфекційні захворювання шкіри через знижені захисні властивості;
  • набряки, почервоніння, відчуття печіння у місці нанесення.

Тривале застосування мазі на великих ділянках шкіри або під оклюзійною пов'язкою, або у дітей, враховуючи підвищену абсорбцію флуоцинолону ацетоніду, може викликати сильні системні ефекти, що проявляються у вигляді набряків, підвищення артеріального тиску, зниження імунітету, пригнічення росту і розвитку у дітей, гіперглікемії, глюкозурії, розвитку синдрому Кушинга.

Флуцинар Н мазь через вміст неоміцину при нанесенні на великі ділянки шкіри може спричинити гастрит, виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, індуковану стероїдами, діабет, індукований стероїдами, та недостатність надниркових залоз.

Як правило, симптоми побічної реакції виникають у випадку тривалого використання препарату. При дотриманні правил застосування та короткочасному лікуванні ризик їх виникнення мінімальний. Якщо виникла будь-яка нехарактерна реакція, слід припинити застосування та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат вступає у взаємодію з глюкокортикостероїдами, які підвищують його ефективність. Разом із тим підвищується ризик виникнення побічних реакцій.

Цей лікарський засіб можна застосовувати з нестероїдними протизапальними, антисептичними препаратами, що захистить шкіру від проникнення патологічних мікроорганізмів через порушений захисний шар. Не слід застосовувати мазь Флуцинар Н одночасно з нефротоксичними та ототоксичними препаратами, такими як Фуросемід та Етакринова кислота, оскільки ці препарати можуть підвищувати рівень аміноглікозидів у крові, збільшуючи ризик ушкодження слуху.

Передозування

Симптоми передозування такі ж, як прояви побічної дії. Лікування симптоматичне. У випадку проковтування препарату слід негайно звертатися за медичною допомогою, прийняти абсорбенти.

Умови зберігання

Флуцинар виробники рекомендують зберігати в оригінальній упаковці при температурі до +25 градусів протягом трьох років з дати виготовлення. Відкритий флакон може зберігатися протягом 6 місяців, після чого підлягає утилізації.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
30.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Флуцинар на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Флуцинар - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Гель, Мазь