Фолієва кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Торгова назва
Виробник
Умови відпуску
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Технолог
Loading ...
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Технолог
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Вітаміни
Loading ...

Фолієва кислота: інструкція з використання

Фолієва кислота – це аналог природного вітаміну B9, який вивели синтетичним шляхом. Речовина необхідна для процесу кровотворення – з її допомогою відбувається синтез і дозрівання еритроцитів, лейкоцитів. Загалом вітаміни групи В та Фолієва кислота беруть участь у формуванні плода на стадії раннього розвитку всередині утроби.

Фолієва кислота присутня в багатьох процесах в організмі людини. Вона бере участь у синтезі ДНК, підтримує функції органів кровотворення, а також функції кишечника і печінки. Сприяє правильній роботі імунної системи та покращує окисно-відновні процеси.

Перші дослідження стосовно позитивного впливу фолієвої кислоти провели в 1931 році. Виводити в лабораторії препарат почали в 1945 році. Сьогодні ви можете купити фолієву кислоту за прийнятними цінами в аптеках «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України.

Форми випуску

Випускають препарат у вигляді таблеток. В асортименті є Фолієва кислота 5 мг, 2,5 або 1 мг. Дозування й кількість таблеток у пакуванні залежать від виробника. Це ж впливає на вартість лікарського засобу.

Показання до застосування препарату Фолієва кислота

До препарату Фолієва кислота інструкція від виробника виділяє наступні покази до застосування:

  • анемія, яку викликали хімічні речовини, лікарські засоби або іонізувальна радіація;
  • анемія, що виникає після видалення частини шлунка чи кишечника;
  • анемія, яка розвивається на тлі хронічного гастроентериту;
  • анемія на тлі запальних хвороб кишечника, як-от хвороба Крона чи виразковий коліт;
  • нестача нікотинової кислоти в організмі;
  • дисплазія шийки матки.

Корисна також фолієва кислота для вагітних. Її вживають ті жінки, які входять до групи ризику. Речовина дає змогу проводити профілактику вад при розвитку плода. Лікар може призначити препарат як допоміжний засіб при синдромі підвищеної тривожності, депресії тощо.

Режим дозування

Фолієву кислоту приймають для профілактики та лікування. Добова доза становить від 1 до 5 мг. Схему застосування лікарського засобу визначає лікар. Не займайтеся самолікуванням, а зверніться до професіонала. Для дітей від 3 років максимальна добова доза – 2 мг. Дозування в цьому випадку залежить від віку дитини та захворювання.

Протипоказання

Головним протипоказанням є чутливість людини до фолієвої кислоти чи допоміжних компонентів. Також не призначають цю речовину за наявності дефіциту вітаміну B12, злоякісних утворень або злоякісної анемії.

Особливості препарату Фолієва кислота

Корисна фолієва кислота для жінок у будь-якому віці, проте вона також важлива й для чоловіків. Її використовують, коли лікують безпліддя у чоловіків, що пов’язане з олігоспермією. Застосування речовини дає змогу знижувати кількість сперматозоїдів з неправильним набором хромосом.

На препарат Фолієва кислота ціна залежить від виробника та дозування Як і інші вітаміни для жінок, вона підтримує роботу репродуктивної системи. А дефіцит речовини під час вагітності може викликати деформацію губ плода, вади серця, кінцівок тощо.

Побічні дії

Перед покупкою препарату вивчіть його властивості з точки зору побічних ефектів. Зазвичай організм нормально сприймає цю речовину. Дуже рідко, але можуть виникати нудота, здуття живота, відчуття гіркоти, висипання на шкірі внаслідок дисфункції імунної системи.

Можуть з’являтися лихоманка, судоми, розлади сну. Проблеми можуть виникнути й з боку сечовидільної системи: гіпертрофія клітин у канальцях нирок.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Фолієва кислота здатна збільшувати метаболізм фенітоїну. А зниження або повна зміна абсорбції виникає при одночасному застосуванні цієї речовини з холестираміном. Тож приймати лікарський засіб треба або за 1 годину до холестираміну, або через 4 години після нього.

Одночасно не варто й приймати препарат з флюороурацилом. Наявні в антацидних препаратах алюміній і магній зменшують поглинання кислоти. Вживати антациди варто через дві години після фолієвої кислоти. Не варто одночасно застосовувати її з лужними речовинами, мінеральними кислотами тощо.

Передозування

Передозування можливе тоді, коли ви тривалий час вживаєте високі дози (понад 10 мг на добу). Це може замаскувати дефіцит вітаміну В12, що в результаті призведе до анемії. Також передозування може погіршити роботу ШКТ, збільшити збудливість, призвести до дисбалансу в роботі нирок.

Умови зберігання

Зберігати препарат потрібно у недоступному для дітей місці. Температура має бути не вищою за 25°C.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Фолієва кислота на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Фолієва кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 9
✅ Форма випуску Таблетки