Геласпан: інструкція з використання
Геласпан – це лікарський засіб, що належить до групи кровозамінних та перфузійних розчинів, препаратів желатину. За фармакологічними властивостями препарат є розчином модифікованого рідкого желатину у плазмаадаптованому та збалансованому ізотонічному розчині електролітів. Препарат має властивість заміщувати дефіцит об’єму втраченої крові, плазми та інтерстиціальної рідини.
Додана до препарату Геласпан інструкція зазначає, що цей розчин відновлює електролітний баланс та сприяє корекції ацидозу. Відсутність у складі ліків лактату дозволяє використовувати його у лікуванні хворих з патологіями печінки. Препарат відпускається за рецептом та застосовується тільки в умовах стаціонару під наглядом лікарів.
Придбати кровозамінники та перфузійні розчини за прийнятними цінами зручно в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Вартість лікарських засобів зручно дізнатися на офіційному сайті. Зокрема й з’ясувати, якою є на розчин Геласпан ціна в Києві та інших містах України. Також онлайн можна забронювати необхідні медикаменти, щоби потім забрати їх в одній з аптек мережі. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть із вибором ліків, порадять аналоги чи нададуть інформацію щодо застережень та особливостей застосування препаратів.
Форми випуску
Лікарський засіб представлено виробником у формі розчину для інфузій, що має прозорий або солом’яний колір та не містить сторонніх частинок. Препарат доступний у концентрації 4%.
1 мл розчину містить наступні речовини:
- основна діюча – желатин сукцинільований 40 мг;
- натрію хлориду 5,55 мг;
- натрію ацетату тригідрату 3,27 мг;
- калію хлориду 0,3 мг;
- кальцію хлориду дигідрату 0,15 мг;
- магнію хлориду гексагідрату 0,2 мг.
Допоміжні речовини – натрію гідроксид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.
Випускається по 500 мл у флаконах з поліетилену, по 10 флаконів у картонній упаковці або по 500 мл у мішках з пластику, по 20 мішків у картонній коробці.
Показання до застосування препарату Геласпан
Геласпан є колоїдним плазмозамінником, і такі розчини мають наступні показання до застосування:
- відносна або абсолютна гіповолемія;
- шок;
- артеріальна гіпотензія – її профілактика чи лікування в разі значної крововтрати під час хірургічних втручань.
Геласпан заміщує внутрішньо та зовнішньо судинний об’єм важливих рідин – крові, плазми. Препарат здатен підвищити середній артеріальний тиск, серцевий індекс, ударний об’єм серця, мікроциркуляцію та діурез без дегідратації позасудинного простору.
Самолікування може принести шкоду вашому здоров’ю. Перед тим як придбати або використати будь-які препарати, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем.
Режим дозування
Початкове дозування в середньому 500-1000 мл, залежно від крововтрати. Важливо правильно підібрати швидкість інфузії.
Рекомендується вводити перші 20 мл розчину повільно для того, щоб мінімізувати розвиток анафілактичних або анафілактоїдних реакції. У випадку тяжких, гострих ситуацій допускається введення 500 мл Геласпану швидко протягом не більше 10 хвилин.
Максимальне добове дозування визначається за ступенем гемодилюції.
З обережністю вводити пацієнтам літнього віку. Безпека застосування для дітей не встановлена, тому і рекомендацій дозування не роблять. Препарат вводять дітям лише тоді, коли очікувана користь перевищує потенційний ризик.
Протипоказання
Протипоказаннями до застосування препарату є гіперчутливість до будь-яких речовин у складі, гіперволемія, гіпергідратація, алергія на червоне м’ясо або на субпродукти, гіперчутливість до галактози-альфа-1,3-галактози, гостра застійна серцева недостатність.
При наявності вищевказаних протипоказів лікар підбере до розчину Геласпан аналоги з вищим безпековим фактором.
Особливості препарату Геласпан
Лікарський засіб з обережністю вводять пацієнтам із наступними захворюваннями в анамнезі:
- бронхіальна астма;
- набряки;
- тяжкі форми гіпернатріємії, гіперкальціємії та гіперхлоремії;
- розлади коагуляції крові;
- гіперкаліємія.
При гіповолеміях Геласпан як колоїд застосовують у поєднанні з кристалоїдами. Вагітним препарат вводять тільки в надзвичайних ситуаціях. У період лактації в грудному молоці не очікується значного підвищення електролітів. Лікарський засіб не рекомендується застосовувати пацієнтам з позитивним тестом на анти-альфа-гал IgE антитіла.
Потрібно контролювати швидкість вливання розчину та уникати передозування. Ретельне коригування дози необхідне пацієнтам з легеневими та кардіоциркуляторними захворюваннями, а також особам похилого віку, особливо якщо є наявність серцевої або ниркової недостатності.
Препарат не впливає або має незначний вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Більш детальна інформація щодо препарату Геласпан, включаючи особливості та спосіб застосування, фармакологічні взаємодії та інші аспекти, міститься в інструкції від виробника.
Побічні дії
Побічні ефекти можуть виникати як під час застосування препарату, так і після нього. Найчастіше спостерігаються побічні ефекти, що впливають на систему крові та лімфатичну систему, як-от зниження гематокриту та концентрації білків у плазмі крові. Висока доза препарату може впливати на фактори згортання крові. Рідше виникають анафілактичні реакції різного ступеня тяжкості, тахікардія, гіпотензія, гарячка чи озноб. Про будь-які побічні ефекти потрібно повідомити лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Супутнє введення з лікарськими засобами, що спричиняють затримку натрію, може призвести до набряку. До тяжкої гіперкаліємії та серцевої аритмії в результаті може призвести взаємодія з калійзберігаючими діуретиками, АПФ, НПЗЗ, циклоспорином, такролімусом, суксометонієм. Геласпан не рекомендується змішувати з іншими лікарськими засобами.
Передозування
Передозування препаратом спричиняє гіперволемію та циркуляторне перевантаження з наступними симптомами:
- зниження гематокриту та білків плазми;
- електролітний та кислотно-лужний дисбаланс;
- порушення функцій серця;
- набряк легенів;
- головний біль та диспное;
- конгестія яремної вени.
У разі виникнення симптомів інфузію негайно припиняють і дають пацієнту швидкодіючі діуретики. Також проводять симптоматичну терапію та контролюють рівень електролітів.
Умови зберігання
Зберігають в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °C. Заборонено заморожувати.
Зверніть увагу!
Опис препарату Геласпан на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Геласпан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 3667,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |