Гепатромбін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Гепатромбін: інструкція з використання

Гепатромбін – це лікарський засіб у формі гелю та крему, призначений для місцевого застосування при варикозному розширенні вен. Основна діюча речовина, гепарин натрію, є потужним антикоагулянтом, що проявляє місцеву антитромботичну, протинабрякову та протизапальну дію. Гепарин швидко проникає через шкіру і накопичується в роговому шарі епідермісу, забезпечуючи ефект без системної дії. Допоміжні компоненти, такі як алантоїн, декспантенол та левоментол, посилюють ефективність препарату, сприяючи загоєнню тканин, зменшенню болю та покращенню місцевого кровообігу.

Форма випуску

Гель – прозорий, безбарвний, із характерним ароматом сосни та ізопропанолу, у 100 г містить 30000 МО або 50000 МО гепарину натрію та допоміжні речовини, включаючи олію звичайної та гірської сосни, а також лимонну олію.

Крем – білого кольору, однорідної консистенції з характерним запахом ментолу, у 100 г міститься гепарину натрію 30000 МО або 50000 МО та допоміжні речовини, серед яких левоментол, олія мінеральна легка та гліцерол моностеарат.

Випускається Гепатромбін гель та крем по 40 г у тубі, по 1 тубі в картонній упаковці.

Засіб можна придбати без рецепта лікаря.

Про склад ліків допоможе детальніше дізнатися додана до засобу Гепатромбін інструкція від виробника.

Показання до застосування

Препарат найчастіше використовується для лікування варикозу, проте в нього є й інші показання до застосування:

  • флеботромбоз;
  • тромбофлебіт;
  • поверхневий перифлебіт;
  • травми та розтягнення м’язово-сухожильних та капсулозв’язкових структур тощо.

Однак перед тим, як використовувати гель або крем, необхідно отримати консультацію лікаря та пройти відповідні обстеження, адже самолікування шкідливе для здоров’я.

Режим дозування

Гепатромбін у формі крему та гелю застосовують місцево. Рекомендується розпочинати лікування з дози 50000 МО/100 г, тоді як дозу 30000 МО/100 г використовують для профілактики або для продовження лікування. Добове дозування – 2-3 нанесення на день. Смужку засобу завдовжки 5 см наносять на ушкоджене місце та прилеглу шкіру, а потім розподіляють її м’якими масажними рухами. Під час лікування флебіту засіб не втирають у шкіру. Тривалість терапії визначається лікарем індивідуально.

Протипоказання

Окрім корисних властивостей, засіб Гепатромбін має і кілька протипоказань. Насамперед це:

  • підвищена чутливість до діючих чи допоміжних речовин у складі препарату;
  • трофічні виразки ніг;
  • відкриті рани;
  • гемофілія;
  • схильність до кровотеч;
  • геморагічний діатез.

Лікарський засіб також не застосовують для лікування дітей, жінок у період вагітності та під час грудного вигодовування.

Необхідно впевнитися у відсутності протипоказань перед використанням медикаменту.

Особливості препарату Гепатромбін

Гель або крем наносять тільки на неушкоджену шкіру. Наявність кровотеч, гнійних процесів, інфікованих ділянок є протипоказаннями до застосування. Препарат не можна наносити на мокнучі ділянки шкіри, пухирі, слизові оболонки, очі та ділянки навколо очей. У разі наявності розладів згортання крові ліки не наносять на великі ділянки шкіри.

Для лікування флебіту засіб не втирають у шкіру. Його наносять тонким шаром та обмотують місце еластичною пов’язкою.

У період вагітності та годування груддю засіб протипоказаний. Зверніть увагу, що противарикозні засоби не впливають на здатність керувати транспортними засобами.

Побічні дії

У більшості випадків препарат переноситься добре, однак може з'явитися легке подразнення шкіри (почервоніння). Серед інших можливих побічних дій:

  • свербіж;
  • висипання на шкірі;
  • ангіоневротичний набряк;
  • кропив’янка;
  • відчуття печіння.

У разі виникнення таких реакцій необхідно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Через можливість взаємодії та виникнення негативних реакцій ліки Гепатромбін не можна одночасно застосовувати з засобами для місцевого застосування, що містять у своєму складі тетрациклін, антикоагулянти, гідрокортизон та саліцилову кислоту. Також слід уникати застосування пероральних антикоагулянтів через ризик подовження протромбінового часу.

Передозування

Передозування ліками неможливе через місцеве застосування. Якщо мазь або гель випадково потрапили всередину організму, можуть виникати блювання, нудота та інші розлади шлунково-кишкового тракту. У такому випадку необхідно промити шлунок. Подальше лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Ліки тримають в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці. Температура зберігання не має перевищувати 25°C. Термін придатності складає 3 роки.

Купити препарат Гепатромбін та інші ефективні препарати за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Вартість лікарських засобів зручно дізнатися на офіційному сайті. Зокрема й з’ясувати, якою є на засіб Гепатромбін ціна в Києві та інших містах України. Кожен користувач сайту має можливість прочитати про препарат Гепатромбін відгуки та отримати консультацію фармацевта (за потреби). Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть із вибором ліків, порадять аналоги чи нададуть інформацію щодо застережень та особливостей застосування препаратів. Додатково є опція бронювання. Тож ви можете вибрати необхідні препарати, а потім забрати їх упродовж 48 годин за зручною адресою аптеки мережі (поряд із домом чи роботою.

Редакторська група
Оновлено
19.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Гепатромбін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Гепатромбін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Найдешевший препарат 163,50 ₴
✅ Форма випуску Гель, Крем