Глібенкламід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Глібенкламід: інструкція з використання

Глібенкламід – це лікарський засіб, що призначається для лікування цукрового діабету ІІ типу. Цей гіпоглікемічний препарат стимулює секрецію інсуліну підшлунковою залозою. Глібенкламід збільшує інсулінову чутливість тканин та зв'язування інсуліну з клітинами-мішенями.

Глібенкламід був вперше синтезований у 1969 році хіміками компанії Boehringer Mannheim (тепер це частина концерну Roche) в Німеччині. Препарат вперше введений в клінічну практику, як засіб для лікування цукрового діабету типу 2 у 1970 році.

Глібенкламід та інші лікарські засоби й БАДи при діабеті можна придбати за прийнятними цінами в Києві та інших містах України на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Користувачам доступна вся необхідна інформація про препарат Глібенкламід: ціна, інструкція від виробника, особливості застосування, відгуки інших покупців, дані про аналоги та багато іншого.

Не займайтеся самолікуванням, це може призвести до негативних наслідків, попередньо проконсультуйтесь з фахівцем.

Форми випуску

Препарат випускається у формі таблеток. Одна таблетка містить 5 мг глібенкламіду. Таблетки круглі, невеликого розміру, з фаскою або рискою для ділення. Колір та кількість таблеток в упаковці може різнитись залежно від виробника.

Лікарський засіб можна придбати в аптеці за наявності виписаного лікарем рецепта.

Показання до застосування препарату Глібенкламід

Медикамент лікує діабет 2 типу, особливо в тих випадках, коли дієта та фізична активність не забезпечують достатнього контролю над рівнем глюкози в крові. Показання до застосування ліків:

  • недостатній контроль глюкози за допомогою дієти та фізичної активності;
  • потреба у збільшенні вироблення інсуліну;
  • відсутність контролю над глюкозою на фоні інших антидіабетичних препаратів.

Важливо зазначити, що призначення та використання препарату має здійснюватися тільки під контролем лікаря, який враховує індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Глібенкламід інструкція в упаковці має більш детальну інформацію щодо показань препарату.

Режим дозування

Дозування ліків залежить від індивідуальних особливостей пацієнта, ступеня тяжкості цукрового діабету та реакції на препарат. Режим дозування повинен призначати лікар за результатами медичного огляду і динамікою рівня цукру в крові. Однак загальні інструкції використання Глібенкламіду такі:

  • початкова доза – 2,5 мг або 5 мг один раз на день;
  • титрування дози – може збільшуватись або зменшуватись з часом, залежно від реакції організму на препарат. Лікар буде визначати, коли та як потрібно змінювати дозу, щоб досягти необхідного контролю над цукром в крові, максимальна добова доза становить 3 таблетки;
  • розподіл дози на два або більше прийомів щодня для забезпечення більш сталого покриття під час добового ритму.

Всі рішення про зміну дозування та режиму прийому лікарського засобу повинні здійснюватися лікарем. Таблетки слід приймати перед їжею, не розжовуючи, запиваючи склянкою води. Важливо приймати ліки щодня в один і той самий час.

Протипоказання

Хоча препарат є ефективним для лікування цукрового діабету типу 2, але також може мати небезпечні наслідки за певних умов. Протипоказаннями до застосування ліків є:

  • цукровий діабет типу 1;
  • вагітність та годування груддю;
  • серцево-судинні захворювання;
  • порушення функції печінки та нирок;
  • гіперчутливість до компонентів препарату.

Перед початком прийому медикаменту пацієнтам рекомендують проконсультуватися з лікарем.

Особливості препарату Глібенкламід

Слід бути особливо обережним при застосуванні препарату пацієнтами з легким або помірним порушенням функції нирок або печінки чи порушенням функції щитовидної залози, гіпофіза або кори надниркових залоз.

Пацієнтам зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або синдромом мальабсорбції глюкози-галактози не слід приймати глібенкламід.

Потрібно врахувати, що вживання алкоголю може посилити або послабити дію препарату глібенкламід непередбачуваним чином. Пацієнти повинні вживати заходів безпеки, щоб уникнути гіпоглікемії при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Побічні дії

Серед можливих побічних ефектів:

  • гіпоглікемія;
  • алергія;
  • гастроінтестинальні порушення;
  • порушення кровотворення;
  • фотосенсибілізація;
  • порушення функції печінки та нирок.

Пацієнти повинні вести обговорення про можливі побічні ефекти з лікарем перед початком лікування.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Лікар завжди повинен бути проінформований про всі ліки, які приймає хворий, щоб уникнути небажаної взаємодії з певними речовинами та харчовими продуктами.

Передозування

Передозування препарату може призвести до розвитку гіпоглікемії (низького рівня цукру в крові). Симптоми можуть включати: слабкість, тремор в руках та ногах, погане самопочуття, запаморочення свідомості, раптове потовиділення, відчуття голоду, блідість шкірних покривів, тимчасові неврологічні розлади тощо.

Легку гіпоглікемію пацієнти можуть усунути самостійно, вживаючи цукор або продукти і напої з його високим вмістом. Якщо гіпоглікемія носить тяжкий характер, слід негайно звертатися до лікаря чи викликати швидку медичну допомогу.

Умови зберігання

Медикамент потрібно зберігати при кімнатній температурі +25ºС, у сухому місці, захищеному від світла та вологи. Препарат тримають у недоступному для дітей місці.

Редакторська група
Оновлено
19.01.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Глібенкламід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Глібенкламід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 14,70 ₴
✅ Форма випуску Таблетки