Глід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Глід: інструкція з використання

Глід – це натуральний засіб рослинного походження, який використовується в кардіології. До складу фітопрепаратів можуть входити різні частини глоду: листя, квіти та плоди. Медикаменти на основі цієї рослини мають кардіотонічну, спазмолітичну, десенсибілізувальну та седативну дії.

Препарати з глоду сприяють нормалізації артеріального тиску, усуненню порушень ритму серця, зменшенню проникності стінок капілярів і зниженню рівня холестерину в крові. Вони також покращують роботу серцевого м’яза, посилюють кровообіг у коронарних судинах серця та головного мозку.

Терапевтичні властивості глоду зумовлені його хімічним складом. У різних частинах рослини містяться біологічно активні речовини, зокрема флавоноїди, дубильні речовини, холін, фітоестрогени, тритерпенові кислоти, фенольні сполуки, бета-каротин та інші.

Плоди глоду містять різноманітні біологічно активні компоненти, які обумовлюють їх корисні властивості. Ось детальніше про деякі з них:

  1. Урсолова кислота – речовина з протизапальними, гепатопротекторними, судинорозширювальними, протипухлинними та антибактеріальними властивостями.
  2. Вуглеводи – глодові плоди містять прості і складні вуглеводи, що є джерелом енергії.
  3. Бета-каротин – провітамін A, який є важливим для зору та підтримки шкіри.
  4. Кумарини – мають антикоагулянті та антибактеріальні властивості.
  5. Стерини – підтримують нормальний рівень холестерину в крові.
  6. Вітамін K – важливий для згортання крові та здоров'я кісток.
  7. Інші біологічно активні речовини.

Квіти рослини багаті каротиноїдами, ефірними оліями, кверцетином, вітексином та ацетилхоліном. У зеленій масі рослини міститься вітамін С, каротин, тритерпенові сапоніни та кверцетин.

Форми випуску

В аптеках на Глід ціна залежить від форми випуску препарату. Засоби на основі цієї рослини представлені в різних лікарських формах. Найпопулярніші з них:

  • спиртові настоянки випускаються виробником у флаконах по 25, 50, 100 мл (прозора рідина від жовто-червоного до червонувато-бурого кольору, гіркувата на смак, зі слабким ароматним запахом);
  • плоди глоду – упаковки по 50, 100 г (цілі або подрібнені плоди від жовто-оранжевого і бурувато-червоного до темно-бурого або чорного кольору, іноді з білуватим нальотом);
  • подрібнені квіти та листя – упаковки по 50 г (суміш шматочків листя, квіток, бутонів, пелюсток, тичинок, гілочок різної форми зеленуватого, червоно-коричневого, коричнювато/ бурувато-червоного, коричневого або сіро-коричневого, яскраво/темно-зеленого, сіро-зеленого, буровато/жовтувато-білого кольору);
  • фіточай із плодів у фільтр-пакетах (20 пакетиків по 4 г);
  • фіточай із листя та квітів у фільтр-пакетах (20 пакетиків по 1,5 або 2,5 г);
  • таблетки (по 0,5 г в упаковках на 40 і 80 таблеток, вміст глоду в таблетці – 60%);
  • капсули (по 400 мг в упаковці на 30 капсул).

В аптеках засоби в різних формах випуску відпускаються без рецепта лікаря.

Показання до застосування препарату Глід

Медикаменти з глоду найчастіше застосовуються для лікування захворювань серця та розладів серцево-судинної системи. Показання до застосування можуть варіюватися залежно від форми випуску препарату.

Настойка глоду, ціна якої помірна, має широкий спектр застосувань. Її рекомендують при нейроциркуляторних дистоніях, миготливій аритмії та пароксизмальній тахікардії (як допоміжний засіб).

Стандартні показання до застосування фіточаю з листя та квітів рослини включають:

  • функціональні розлади серцевої діяльності;
  • початкову стадію артеріальної гіпертензії;
  • легку форму аритмії;
  • ангіоневрози.

Схожі показання має чай з плодів рослини, а також таблетки й капсули на основі рослинної сировини. Окрім основних показань, таблетки та капсули застосовуються в період клімаксу та постклімактеричного періоду, а також підходять для людей із підвищеним розумовим або фізичним навантаженням. Вони можуть бути ефективними у боротьбі з перевтомою та стресом.

Перш ніж застосовувати будь-які препарати, зокрема лікарські трави та екстракти, слід ознайомитися з інструкцією до медикаменту та проконсультуватися з лікарем. Пам’ятайте, самолікування може бути небезпечним для здоров’я, особливо якщо точна причина серцево-судинних розладів не встановлена.

Режим дозування

Для препарату Глід інструкція виробника визначає правильний режим застосування для лікування чи профілактики. Дозування, специфіка та схема приймання залежать від форми випуску засобу, а також від особливостей пацієнта (вік, діагноз, супутні захворювання, застосування інших медикаментів).

Стандартне дозування для настойки глоду: дорослим – по 20 крапель настойки 3 рази на добу, дітям від 12 років – із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя, 3 рази на добу.

Таблетки та капсули: дорослим по 1 таблетці три рази на день після прийому їжі. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Детальніше ознайомитись із режимом дозувань та особливостями застосування препарату на основі глоду допоможе додана інструкція виробника.

Протипоказання

Головним протипоказанням до застосування таких препаратів, як чай, таблетки, капсули чи настойка глоду, інструкція вказує індивідуальну гіперчутливість до складників засобу. Не рекомендується лікувати розлади серцево-судинної системи медикаментами на основі рослини особам із вираженою артеріальною гіпотензією та брадикардією.

Особливості препарату Глід

Вагітним і жінкам, які годують грудьми, ліки з таким складом застосовувати не слід. Дітям – лише за призначенням лікаря. На час приймання глоду рекомендується утриматися від керування транспортними засобами та виконання робіт, що потребують підвищеної концентрації та швидкої реакції. А також слід з обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями печінки та хворим на епілепсію. При тривалому застосуванні медикаментів на основі цієї лікарської рослини необхідно контролювати показники артеріального тиску.

Побічні дії

Про такі засоби, як чай, таблетки, капсули чи настойка глоду, відгуки в основному позитивні й вказують на хорошу сприйнятливість. Проте в деяких осіб застосування препаратів може супроводжуватися побічними ефектами, такими як алергічна реакція, сонливість і зменшення частоти серцевих скорочень.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Засіб може вступати у взаємодію з антиаритмічними, гіпотензивними, седативними, снодійними препаратами та серцевими глікозидами, посилюючи їхню активність. Перед використанням у поєднанні з іншими препаратами або продуктами рекомендується звернутися до лікаря.

Передозування

При передозуванні можливе зниження артеріального тиску, сонливість і брадикардія. Лікування – симптоматичне.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальному пакуванні в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище +25°C.

Препарати, до складу яких входить глід, купити за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» в Києві та інших містах України. Вартість, за якою пропонується придбати медикаменти в різних формах випуску, вказана на офіційному сайті мережі аптек. Забронювати необхідні засоби можна онлайн, а отримати – в найближчій аптеці вашого міста.

Редакторська група
Оновлено
29.09.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Глід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Глід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 14
✅ Найдешевший препарат 8,50 ₴
✅ Форма випуску Настойка, Цветы, Листья, Плоды