Глімепірид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Глімепірид: інструкція з використання

Засіб Глімепірид належить до групи пероральних гіпоглікемізуючих препаратів, сульфонамідів. Діюча речовина ліків має властивість підвищувати чутливість клітин підшлункової залози до фізіологічної стимуляції глюкозою. Препарат діє шляхом стимуляції вивільнення інсуліну з бета-клітин підшлункової залози.

Відпускається за рецептом.

Купити Глімепірид та інші якісні ліки від діабету за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті вказана актуальна вартість препаратів та товарів медичного призначення від надійних виробників. Комфорт, довіра та впевненість у виборі лікарських засобів – ось що цінується в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я».

Форми випуску

В аптеках препарат представлено у формі таблеток. Засіб Глімепірид КВ має різне дозування діючої речовини, залежно від чого вигляд таблеток відрізняється такими особливостями:

  • 2 мг – круглі, з двоопуклою поверхнею, білого або майже білого кольору;
  • 3 мг – плоскоциліндричні, з фаскою, білого або майже білого кольору;
  • 4 мг – круглі, з двоопуклою поверхнею, з рискою, білого або майже білого кольору.

Аналог Глімепірид Тева також представлений таблетками дозуванням по 2 мг, 3 мг та 4 мг:

  • 2 мг – круглі, зеленого кольору, з вкрапленнями та лінією розлому з обох боків;
  • 3 мг – круглі, світло-жовтого або жовтого кольору, з лінією розлому з обох боків;
  • 4 мг – круглі, блакитного кольору, з лінією розлому з обох боків.

Показання до застосування препарату Глімепірид

Препарат має застосовуватися за цукрового діабету ІІ типу в дорослих. Він призначається, якщо потрібний рівень глюкози в крові не можна підтримувати лише дієтою, фізичними вправами, зниженням маси тіла та пацієнт потребує терапії спеціальними лікарськими засобами.

Режим дозування

Яким має бути стандартне початкове дозування препарату Глімепірид? Інструкція містить інформацію, що потрібно вживати 1 мг діючої речовини на добу. Максимальна дозволена доза – 6 мг. План терапії має розроблятися виключно лікарем, який врахує результати аналізів вмісту глюкози в крові та сечі, загальний стан пацієнта та особливості хвороби. За необхідності дозу можна збільшувати з інтервалом 1-2 тижні для досягнення необхідного рівня цукру в крові. Самолікування шкідливе для вашого здоров’я.

Протипоказання

Засіб має протипоказання для пацієнтів із:

  • інсулінозалежним цукровим діабетом;
  • діабетичним кетоацидозом;
  • діабетичною комою;
  • тяжкими порушеннями функцій нирок або печінки.

Також препаратом не можна лікувати пацієнтів із підвищеною чутливістю до глімепіриду або будь-якого допоміжного інгредієнта засобу, інших похідних сульфонілсечовини або сульфаніламідних препаратів.

Особливості препарату Глімепірид

Засіб рекомендовано приймати незадовго або під час прийому їжі.

Необхідно чітко дотримуватися вказаної лікарем дози Глімепіриду, інакше може виникнути гіпоглікемія, зокрема тяжка, з такими симптомами, як головний біль, сильне відчуття голоду, нудота, втома, розлади сну, тривожність, тахікардія, артеріальна гіпертензія, посилене серцебиття та ін.

Лікування препаратом обов’язково має бути суміщене з відповідною дієтою, правильно підібраними фізичними навантаженнями, постійним контролем рівня глюкози в крові та сечі.

Засіб не рекомендовано для прийому в період вагітності та лактації.

Побічні дії

Найчастіше побічні дії від застосування препарату виражаються такими симптомами, як:

  • тромбоцитопенія, лейкопенія, гранулоцитопенія, агранулоцитоз, еритропенія, гемолітична анемія та панцитопенія;
  • гіпоглікемія;
  • нудота, блювання, діарея, відчуття дискомфорту в животі та ін.

Важливо повідомити лікарю про побічні дії під час застосування препарату для моніторингу співвідношення користі й ризику.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Під час взаємодії Глімепіриду з іншими речовинами ефективність може як посилюватися, так і слабнути. Тому супутнє застосування будь-яких препаратів має відбуватися виключно за рекомендацією та з дозволу лікаря.

Під час лікування засобом варто відмовитися від вживання алкоголю.

Передозування

За передозування можуть виникати тривала гіпоглікемія, нудота, блювання, біль у епігастрії. Вони з’являються приблизно через 24 години після прийняття великої дози. В першу чергу пацієнт має викликати блювання й випити води з активованим вугіллям. Після передозування хворий повинен певний час знаходитися під контролем лікарів в умовах стаціонару.

Умови зберігання

Засіб рекомендується зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці.

Дізнатися, яка на Глімепірид ціна, або придбати інші засоби, якими лікується діабет ІІ типу, можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» у вашому місті.

Редакторська група
Оновлено
22.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Глімепірид на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Глімепірид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Найдешевший препарат 98,90 ₴
✅ Форма випуску Таблетки