Глюкованс: інструкція з використання
Глюкованс належить до фармакологічної групи пероральних гіпоглікемізуючих засобів. Це препарати від діабету, спрямовані на зниження рівня цукру в крові пацієнта. Діючими речовинами є метформіну гідрохлорид і глібенкламід. Метформін гальмує продукування глюкози в печінці, підвищує чутливість до інсуліну в м’язах та затримує всмоктування глюкози в травному тракті. Дія глібенкламіду спрямована на стимулювання продукування інсуліну підшлунковою залозою.
Форми випуску
Препарат Глюкованс доступний у формі вкритих оболонкою таблеток із вмістом діючих речовин у дозуванні метформіну гідрохлориду – 500 мг і глібенкламіду – 2,5 мг та метформіну гідрохлориду – 500 мг і глібенкламіду – 5 мг. Виробник – Merck Sante (Франція). Для придбання препарату потрібен рецепт від лікаря.
Показання до застосування препарату Глюкованс
Основним показанням до застосування препарату Глюкованс є лікування цукрового діабету 2-го типу в дорослих.
Також він застосовується для заміщення терапії двома препаратами з діючими речовинами, комбінація яких входить до складу лікарського засобу Глюкованс. Самолікування може бути небезпечним. Важливо завжди звертатися до кваліфікованого лікаря для отримання правильної діагностики та лікування.
Режим дозування
Схему лікування призначає спеціаліст. Тому дозування розраховують індивідуально та коригують залежно від стану захворювання:
- раз на добу: 1 таблетка на добу, вранці під час їжі;
- двічі на добу: 2 або 4 таблетки на добу вранці та ввечері;
- тричі на добу: 3, 5 або 6 таблеток на добу вранці, вдень та ввечері.
Максимально рекомендоване дозування становить 6 таблеток препарату Глюкованс 2,5 мг або 3 таблетки 5 мг на добу.
Протипоказання
Як і інші препарати для зниження цукру в крові (діабет 2 типу), Глюкованс має певні протипоказання, серед яких:
- гіперчутливість до діючих та допоміжних речовин препарату;
- цукровий діабет 1 типу;
- діабетична прекома або кома;
- гострий метаболічний ацидоз різних типів;
- тяжка ниркова та печінкова недостатність;
- серцева або дихальна недостатність;
- інфаркт міокарда в анамнезі;
- гостра алкогольна інтоксикація.
Також протипоказано лікувати цукровий діабет 2 типу за допомогою препарату Глюкованс жінкам у період вагітності та годування груддю.
Особливості препарату Глюкованс
Пацієнти, що застосовують Глюкованс, мають з обережністю розпочинати лікування препаратами, що призводять до погіршення функції нирок, оскільки є ризик виникнення складних метаболічних ускладнень, наприклад, лактоацидозу.
Пацієнтам зі стабільною хронічною серцевою недостатністю рекомендовано приймати Глюкованс за умови регулярного моніторингу функції серця та нирок.
Не рекомендується одночасне приймання діючої речовини засобу глібенкламіду з алкоголем. При застосуванні препарату пацієнтам рекомендується виявляти особливу уважність при керуванні автомобілем або праці з іншими механізмами.
Побічні дії
Приймання лікарського засобу Глюкованс може спричинити появу та розвиток гіпоглікемії. Серед інших побічних дій:
- нудота, блювання, діарея, відсутність апетиту;
- порушення смаку;
- свербіж, висип;
- короткочасні розлади зору.
Повний перелік можливих побічних ефектів наведено в інструкції від виробника.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Властивості препарату забороняють його сумісне застосування з бозентаном та міконазолом. Підтверджена взаємодія засобу з кортикостероїдами та тетракозактидами системної та місцевої дії.
У разі необхідності введення йодовмісних рентгеноконтрастних засобів необхідно припинити приймання препарату Глюкованс на час проведення обстеження.
Передозування
Передозування препарату в поєднанні з наявністю чинників ризику може активізувати розвиток гіпоглікемії та лактоацидозу. Для виведення з організму лактату й метформіну застосовують гемодіаліз.
Умови зберігання
Необхідно дотримуватися загальноприйнятих для ліків умов зберігання: залишати Глюкованс у недоступному для дітей місці, зберігати за температури до 25°С, не застосовувати після закінчення терміну придатності.
Придбати таблетки Глюкованс за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Усю необхідну інформацію про препарат зручно дізнатися на офіційному сайті. Тут вказана актуальна на Глюкованс ціна, описані правила застосування, розміщені відгуки інших покупців. Фармацевти проінформують, які є до препарату Глюкованс аналоги, озвучать їхню вартість, а також повідомлять про можливі побічні ефекти кожного лікарського засобу. Забронювати препарат на 48 годин можна в аптеках мережі як у Києві, так і в інших містах України.
Зверніть увагу!
Опис препарату Глюкованс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Глюкованс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 227,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |