Іпамід: інструкція з використання
Іпамід – це лікарський препарат, який належить до групи нетіазидних діуретиків з помірно вираженою активністю. Вони фармакологічно близькі до тіазидних діуретиків. Засіб пригнічує реабсорбцію натрію в кортикальному сегменті нирок. А це підвищує виведення натрію та хлоридів із сечею. Антигіпертензивні властивості зберігаються навіть у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, які перебувають на гемодіалізі.
Придбати якісні сечогінні препарати за прийнятними цінами ви можете в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Дізнатися про особливості ліків, а також, яка на Іпамід ціна, чи є в наявності засіб у Києві та інших містах України, які на Іпамід відгуки ви можете на офіційному сайті. Додатково є опція бронювання препаратів. Замовлення можна забрати за вибраною адресою впродовж 2 діб після СМС-підтвердження. Крім того, в аптеках завжди є кваліфіковані фармацевти, які допоможуть з вибором ліків, порадять аналоги та нададуть інформацію щодо застережень та особливостей використання препаратів
Форми випуску
Препарат Іпамід випускається виробником у формі круглих жовтих таблеток, вкритих плівковою оболонкою, по 2,5 мг індапаміду. Купити ліки можна лише за рецептом.
Показання до застосування препарату Іпамід
До лікарського засобу Іпамід інструкція виробника вказує тільки одне показання – есенціальна гіпертензія.
Приймайте препарат виключно за призначенням лікаря. У жодному разі не займайтеся самолікуванням, оскільки це може призвести до негативних наслідків.
Режим дозування
Іпамід таблетки призначені для перорального застосування. Дозування – 1 таблетка на добу, бажано – вранці. Ковтають її цілою, запиваючи водою. При застосуванні більшої дози не виникає антигіпертензивний ефект, але діуретичні властивості підвищуються.
Пацієнтам із тяжкою нирковою недостатністю препарат протипоказаний. А особам літнього віку можна застосовувати ліки, якщо немає порушень функції нирок та печінки.
Не рекомендовано застосовувати Іпамід для дітей. Адже доступної інформації недостатньо, щоби зробити висновки щодо безпеки препарату для цієї вікової категорії.
Протипоказання
Не можна застосовувати засіб, якщо є підвищена чутливість до індапаміду, сульфонамідів чи допоміжних речовин у складі лікарського засобу. Також заборона поширюється на тяжку ниркову недостатність, печінкову енцефалопатію та тяжкі порушення функції печінки, гіпокаліємію.
У цих випадках необхідно підібрати інші засоби для покращення роботи серця та судин, що будуть більш безпечними для пацієнта.
Особливості препарату Іпамід
Тіазидоподібні діуретики можуть викликати печінкову енцефалопатію у пацієнтів з погіршеною функцією печінки, особливо при порушенні електролітного балансу. Реакції світлочутливості були зафіксовані у пацієнтів, які приймали такі діуретики, тому у таких випадках рекомендується припинити їх застосування. Препарат містить лактозу і не рекомендується для осіб зі спадковою непереносимістю галактози.
Під час лікування важливо контролювати рівень натрію, калію та інших електролітів у крові, оскільки тіазидоподібні діуретики можуть спричиняти різні порушення рівноваги цих речовин.
Бажано уникати застосування нетіазидних діуретиків у період вагітності. Протипоказаний препарат під час годування груддю.
Сам препарат не впливає на здатність керувати авто, але може знижуватися артеріальний тиск, що порушує концентрацію уваги під час керування транспортом і складними механізмами.
Побічні дії
Серед побічних реакцій частіше повідомлялося про виникнення наступних:
- гіпокаліємія;
- реакції гіперчутливості;
- макулопапульозні висипи.
Більшість небажаних ефектів залежать від дози препарату. Також можуть виникати такі дії:
- гіпонатріємія, гіперкальціємія;
- запаморочення, головний біль, непритомність;
- порушення зору;
- аритмія, артеріальна гіпотензія;
- нудота, блювання, сухість у роті;
- ниркова недостатність, порушення функції печінки;
- еректильна дисфункція тощо.
На електрокардіограмі може виникати подовження інтервалу QT. Може також збільшуватися рівень сечової кислоти та глюкози в плазмі крові.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Не рекомендовано комбінувати Іпамід з літієм. З обережністю слід комбінувати з нестероїдними протизапальними засобами, ліками, що можуть призвести до виникнення пароксизмальної шлуночкової тахікардії типу «пірует», інгібіторами АПФ, серцевими глікозидами тощо.
Передозування
При передозуванні виникають водно-електролітні порушення, що проявляються через гіпонатріємію та гіпокаліємію. Клінічно можливе виникнення нудоти, блювання, судом, сонливості, запаморочення, артеріальної гіпотензії, поліурії, сплутаності свідомості, анурії тощо.
Лікувати отруєння можна за допомогою швидкого виведення препарату через промивання шлунка, призначення активованого вугілля. Далі необхідно відновлювати водно-електролітний баланс у стаціонарі.
Умови зберігання
Зберігати ліки слід у недоступному для дітей місці в оригінальному пакуванні при температурі до 25 °C.
Зверніть увагу!
Опис препарату Іпамід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Іпамід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 91,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |