Калію хлорид: інструкція з використання
Калію хлорид – це лікарський засіб, що належить до фармакотерапевтичної групи розчинів електролітів. Діючою речовиною даного препарату є калію хлорид. Цей мікроелемент є ключовим для правильного функціонування клітин і важливий для метаболізму. Калій здатний підтримувати нормальний електролітний баланс, знижувати чутливість серця до глікозидів, а також забезпечувати нормальну роботу м'язів і нервової системи. Препарат використовується для лікування гіпокаліємії, тахікардії, аритмій і інших станів, пов'язаних з електролітними порушеннями.
Форми випуску
Лікарський засіб Калію хлорид представлено виробниками у формі розчину для інфузій. Доступний у таких варіантах випуску:
- концентрат для інфузій 7,5 % – безбарвна рідина, в 1 мл розчину міститься 75 мг калію хлориду, випускається у флаконах на 10 і 20 мл;
- розчин для інфузій 4 % – безбарвна рідина, в 1 мл розчину є 40 мг калію хлориду, випускається у флаконах на 50 і 100 мл.
На калій хлорид ціна в аптеці визначається з огляду на форму випуску, концентрацію діючої речовини та виробника.
В усіх формах випуску засіб відпускається лише за рецептом лікаря.
Показання до застосування препарату Калію хлорид
Калію хлорид – розчин, що застосовується в комплексній терапії низки захворювань і станів, спричинених дефіцитом мінералу. Головні показання до застосування препарату:
- тахікардія;
- екстрасистолічна аритмія;
- тяжка гіпокаліємія;
- м’язова дистрофія;
- міастенія;
- гіпокаліємічна форма пароксизмальної міоплегії.
Засіб також може бути рекомендований пацієнтам, у яких рівень мінералу знизився на тлі застосування кортикостероїдів.
Не варто використовувати препарати калію самостійно, оскільки це може спричинити тяжкі наслідки для здоров’я. Всі розчини та діагностика за підозри на дефіцит електролітів повинні застосовуватися за призначенням лікаря.
Режим дозування
Ліки призначені для краплинного внутрішньовенного введення. Дозування медикаменту встановлюється індивідуально, з огляду на стан пацієнта: рівень електроліту в сироватці крові, результати електрокардіографії.
Залежно від клінічної картини добове дозування калію хлориду для дорослих становить від 0,5 до 2 г. Концентрація розчину не повинна перевищувати 3 г (40 ммоль/л). У ролі розчинника може застосовуватися глюкоза 5 % або натрію хлорид 0,9 %. Рекомендована швидкість введення становить 20–30 крапель за 1 хвилину.
Протипоказання
Медикамент у концентрації 4 та 7,5 % має протипоказання. Зокрема калію хлорид інструкція не рекомендує до застосування в терапії пацієнтів, у яких діагностовані:
- гостра чи хронічна ниркова недостатність;
- гіперкаліємія;
- гіперхлоремія;
- метаболічні порушення;
- системний чи діабетичний ацидоз;
- гіпергідратація;
- гостра дегідратація;
- набряк мозку;
- кишкова непрохідність;
- хвороба Аддісона;
- порушення атріовентрикулярної провідності.
Лікарський засіб також не використовують для лікування дітей та пацієнтів зі значними опіками або повною блокадою серця.
Особливості препарату Калію хлорид
Як і всі препарати калію, засіб впливає на тонус матки. Тому застосування під час вагітності чи годування грудьми можливе лише за призначенням лікаря і під його контролем. З обережністю застосовувати в терапії вагітних жінок, що страждають нефропатією.
Високі концентрації речовини можуть спричинити кардіотоксичність. У пацієнтів із хронічними захворюваннями нирок чи іншими патологіями, за яких порушується виведення калію з організму, швидке внутрішньовенне введення препарату може спричинити гіперкаліємію з летальним наслідком.
Препарат застосовують з обережністю хворим із внутрішньочерепними і внутрішньоспінальними крововиливами, захворюваннями серцево-судинної системи та станами що супроводжуються руйнуванням тканин.
Під час терапії необхідно контролювати рівень мінералу в крові та рН баланс, особливо в людей із кардіологічними та нефрологічними патологіями.
Оскільки засіб використовується виключно в умовах стаціонару, дані щодо його впливу на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами відсутні.
Побічні дії
Застосування розчину в деяких випадках може супроводжуватися побічними діями різної тяжкості. Зокрема це можуть бути порушення електролітного балансу, диспептичні розлади, брадикардія, порушення провідності серця, артеріальна гіпотензія, алергічна реакція, м’язова слабкість та деякі інші прояви. У випадку виникнення побічних реакцій застосування препарату варто припинити.
Детальний перелік побічних ефектів містить повна інструкція виробника.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Через можливість взаємодії препарату Калію хлорид з іншими медикаментами деякі комбінації застосовуються з особливою обережністю та потребують моніторингу рівня калію в крові. Насамперед із такими препаратами:
- антагоністами рецепторів ангіотензину II;
- аліскіреном;
- циклоспорином;
- такролімусом;
- інгібіторами АПФ;
- калійзберігаючими діуретиками;
- триметопримом;
- НПЗЗ.
Під час застосування розчину з іонами кальцію можлива аритмія.
Протипоказано одночасне введення калію хлориду з препаратами крові. Засіб посилює дію хінідину та виявляє небажаний ефект дизопіраміду на серцево-судинну систему.
Передозування
Передозування препаратом призводить до виникнення й посилення проявів побічних ефектів. Тривалий час (до досягнення концентрації в крові 6,5–8 ммоль/л) передозування не проявляється видимими симптомами.
Серед симптомів передозування: підвищення температури тіла, зниження артеріального тиску, м’язова слабкість, біль у животі, бліді і холодні шкірні покриви, в’ялість, втрата свідомості, часте поверхневе дихання тощо.
Для лікування застосовують парентерально розчин глюкози 10 % або гідрокарбонату натрію. У тяжких випадках показаний перитонеальний діаліз або гемодіаліз. Подальше лікування симптоматичне.
Умови зберігання
Розчин варто зберігати в пакуваннях виробника за температури, що не перевищує +25 °С. Не заморожувати. Невикористані залишки утилізують.
Придбати ефективні кровозамінники та перфузійні розчини за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Вартість лікарських засобів зручно дізнатися на офіційному сайті. Зокрема й з’ясувати, якою є на Калій хлорид ціна в Києві та інших містах України. Також онлайн можна забронювати необхідні медикаменти, щоб потім забрати їх в одній з аптек мережі. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть із вибором ліків, порадять аналоги чи нададуть інформацію щодо застережень та особливостей застосування препаратів.
Зверніть увагу!
Опис препарату Калію хлорид на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Калію хлорид - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 4 |
✅ Найдешевший препарат | 51,90 ₴ |
✅ Форма випуску | Розчин |