Карбетоцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Карбетоцин: інструкція з використання

Карбетоцин – це лікарський препарат, який належить до групи гормонів задньої частини гіпофіза. Діюча речовина карбетоцин є антогоністом окситоцину тривалої дії. Потрапляючи в організм жінки, препарат стимулює ритмічні скорочення матки, збільшує частоту скорочень, що почалися, підвищує тонус мускулатури матки. Ліки запобігають атонії та надмірній крововтраті протягом кількох годин.

Форма випуску

Засіб Карбетоцин випускається виробником у формі розчину для ін’єкцій. Це рідина прозорого кольору, в якій немає видимих часток. В 1 мл розчину міститься 100 мкг карбетоцину.

Показання до застосування

Головне показання до застосування лікарського засобу – профілактика атонії матки у разі кесаревого розтину, який здійснювався із застосуванням спінальної або епідуральної анестезії. Препарати, що стимулюють мускулатуру матки, як-от Карбетоцин, використовуються тільки за призначення лікаря. Самолікування неприпустиме, адже воно становить надзвичайну небезпеку для здоров’я.

Режим дозування

Карбетоцин вводиться тільки внутрішньовенно в умовах стаціонару під наглядом лікарів. Дозування складає 1 мл розчину протягом 1 хвилини. Розчин вводять після проведення кесаревого розтину та народження дитини. Подальше введення препарату не рекомендується.

Протипоказання

Перш ніж лікувати жінок препаратом Карбетоцин, необхідно дізнатися про його протипоказання. Серед них:

  • підвищена чутливість до діючої речовини;
  • вагітність та пологи до народження дитини;
  • епізоди прееклампсії та еклампсії;
  • епілепсія;
  • стимуляція пологової діяльності;
  • захворювання печінки та нирок;
  • тяжкі захворювання серцево-судинної системи.

Звісно, препарат призначений виключно для жінок, тому дітям та чоловікам він протипоказаний.

Особливості препарату Карбетоцин

Застосування лікарського засобу можливе тільки в умовах оснащеного акушерського стаціонару за наявності підготовленого персоналу з належною кваліфікацією. Розчин використовується тільки внутрішньовенно. Можна застосовувати тільки абсолютно прозорий розчин без видимих домішок. Невикористану частину ліків утилізують відповідним способом.

Карбетоцин не слід застосовувати під час пологів через його тривалу дію. При продовженні маткової кровотечі після введення карбетоцину слід визначити її причину. Можливо, знадобиться додаткове введення окситоцину або ергометрину. Карбетоцин може викликати гіпонатріємію, особливо при інтенсивній інфузійній терапії.

В період годування груддю застосовувати препарат потрібно з обережністю та після консультації лікаря.

Повний перелік особливостей застосування містить додана до препарату Карбетоцин інструкція від виробника.

Побічні дії

Застосування медикаменту може викликати побічні дії. Серед можливих реакцій:

  • нудота, біль у животі;
  • металічний присмак, блювання;
  • відчуття жар, біль, озноб;
  • запаморочення;
  • тремор;
  • задишка;
  • біль у грудях та спині;
  • почервоніння обличчя;
  • артеріальна гіпертензія;
  • анемія;
  • головний біль;
  • свербіж.

Перед застосуванням необхідно ознайомитися з властивостями препарату та його побічними діями.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Через можливість взаємодії та тяжких наслідків деякі комбінації протипоказані. Наприклад, комбінація з вазоконстрикторами та акалоїдами ріжків призводять до тяжкої гіпертензії. Інгаляційні анестетики можуть призводити до гіпотензії та зниження впливу засобу Карбетоцин на матку.

Передозування

Перевищення рекомендованого дозування може призвести до активності матки як за наявності чутливості до препарату, так і за відсутності. Гіперактивність може призвести до сильних або пролонгованих скорочень, що загрожує розривом матки та післяпологовою кровотечею. Тяжке отруєння може призвести до гіпернатріємії та гіпергідратації.

Лікування – підтримувальна та симптоматична терапія. Породіллі призначають оксигенотерапію. При гіпергідратації стимулюють діурез, контролюють електролітний баланс, обмежують кількість рідини.

Умови зберігання

Ліки тримають при температурі 2-8 градусів у недоступному для дітей місці. Термін придатності засобу складає 3 роки. Відпускається препарат Карбетоцин тільки за наявності рецепта.

Придбати Карбетоцин та інші препарати від гінекологічних захворювань за прийнятними цінами жителі Києва та інших міст України можуть в аптеках мережі «Бажаємо здоровʼя».

На офіційному сайті вказана актуальна на Карбетоцин ціна, розміщена інструкція від виробника, зазначена наявність.

Тут є можливість забронювати лікарські засоби та вироби медичного призначення, та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

За необхідності досвідчені фармацевти завжди допоможуть з вибором ліків, при необхідності порекомендують до препарату Карбетоцин аналоги та забезпечать інформацією щодо правильного застосування та можливих побічних ефектів.

Редакторська група
Оновлено
07.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Карбетоцин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Карбетоцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 6450,50 ₴
✅ Форма випуску Розчин