Катетер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Бренд
Виробник
Ще (8)
Країна
Ще (2)
Розмір
Тип товара
Колір маркування
Ще (1)
Фільтр

Катетер: інструкція з використання

Катетер – це медичний хірургічний інструмент, представлений у вигляді довгої і вузької трубки різної жорсткості, виготовленої з різних матеріалів, який використовується для з'єднання природних каналів, судин із зовнішнім середовищем для їх спустошення або наповнення. Він також використовується під час хірургічних операцій для проходження хірургічних інструментів через кровоносні судини, введення препаратів крові, парентерального харчування регідратаційної терапії та інше.

Дізнатися, яка на катетер ціна, оформити бронювання на медичний інструмент та потрібні ліки можна на нашому сайті та забрати в найближчій до вас аптеці у зручний час. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» пропонує придбати за розумною вартістю різноманітні маніпуляційні вироби, як-от шприци, щіточки, трубки, ланцети та ін.

Форми випуску

Існує кілька видів катетерів, призначених для різних медичних цілей. Вони відрізняються розміром, формою, матеріалом, конструкцією, властивостями залежно від місця вводу та мети використання.

Урологічний катетер

Катетер урологічний чоловічий має спеціальну конструкцію, яка дозволяє зручно та безпечно проходити через сечовий канал. Він виготовляється з м’якого та гнучкого матеріалу, такого як силікон або латекс, для забезпечення комфорту та безпеки пацієнта. Подібну конструкцію має також катетер урологічний жіночий.

Внутрішньовенний катетер

Катетер внутрішньовенний призначений для проведення різних медичних процедур: інфузії ліків, забору крові для аналізів, довгострокового доступу до венозної системи. Розмір і конструкція катетерів залежить від його специфіки використання.я. Вони виготовляються з медичних матеріалів, таких як силікон або поліуретан, і мають спеціальні клапани або затвори для контролю об’єму крові чи розчинів.

Аспіраційний катетер

Необхідний для видалення повітря, слини або інших речовин із ротової порожнини, горла, легенів чи інших дихальних шляхів пацієнта. Ці процедури дозволяють налагодити дихальну функцію та запобігти аспірації під час медичних процедур або надання допомоги. Аспіраційні катетери використовуються в екстреній медицині, інтенсивній терапії, стоматології, пульмонології та ін.

Призначати катетеризацію, проводити медичні маніпуляції, лікувати та контролювати перебіг хвороби має виключно спеціаліст.

Показання до застосування катетерів

В залежності від різновиду катетеризація може знадобитися для таких цілей:

  • урологічна – вивід сечі й дренаж сечового міхура, проведення діагностичних процедур;
  • центральної вени – постійна інфузія ліків чи рідин, вимірювання центрального венозного тиску, забір крові для аналізів;
  • артерії – моніторинг артеріального тиску, забір крові для вимірювання кисню та інших параметрів;
  • серця – діагностика та лікування серцевих хвороб, проведення коронарографії, ангіопластики чи стентування;
  • аспіраційна – видалення слини або інших виділень із дихальних шляхів.

Показання до катетеризації повинні визначатися лікарем на підставі медичних даних, після оцінки користі та ризиків процедури.

Режим дозування

Призначати будь-які медичні маніпуляції, контролювати їх проведення та дозування ліків, що вводяться, має виключно спеціаліст.

Протипоказання

Протипоказаннями до катетеризації можуть бути:

  • алергічна реакція на матеріал, із якого виготовлено інструмент;
  • наявність інфекції чи кровотечі в ділянці, де планується введення катетера;
  • коагуляційні розлади;
  • загроза розриву органа;
  • психічні або психосоціальні проблеми.

Також протипоказання зумовлені конкретним станом пацієнта та типом катетеризації. Спеціаліст має оцінити всі можливі ризики, розглянути альтернативні методи діагностики чи лікування перед проведенням маніпуляції.

Особливості катетерів

Катетеризація – це інвазивна процедура, яка виконується тільки в разі реальної необхідності, щоб лікувати пацієнта чи моніторити його стан.

Побічні дії

До побічних дій застосування медичного інструменту можна уналежнити біль, запалення, виникнення інфекцій під час введення катетера. Вони можуть бути мінімізовані за умови використання правильної техніки, дотримання інструкції та стерильності.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодію не виявлено.

Умови зберігання

Зберігати інструменти при кімнатній температурі без потрапляння прямих сонячних променів та подалі від джерел тепла.

Придбати різноманітне медичне приладдя, зокрема набори для анестезії й інші лікарські засоби, за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На сайті доступна вся необхідна інформація: інструкція, вартість та наявність в аптеках різних міст України, зокрема Києва. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в найближчій до вас аптеці «Бажаємо здоров’я» у зручний час.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Катетер на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Катетер - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 25