Кімацеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Кімацеф: інструкція з використання

Кімацеф – це лікарський препарат, що належить до фармакотерапевтичної групи протимікробних засобів для системного застосування,

цефалоспоринів II покоління. Основною діючою речовиною препарату є цефуроксим, який ефективно бореться з широким спектром грампозитивних і грамнегативних бактерій. Механізм дії цефуроксиму полягає в інгібуванні синтезу клітинної стінки бактерій, що призводить до їх загибелі.

Завдяки своїй широкій антибактеріальній активності Кімацеф ефективний при лікуванні різноманітних бактеріальних інфекцій, включаючи інфекції дихальних шляхів, сечовивідних шляхів, шкіри та м’яких тканин, а також інших інфекцій, викликаних чутливими до нього мікроорганізмами.

Форми випуску

Кімацеф доступний у формі порошку для приготування ін’єкційного розчину. За фізико-хімічними властивостями це порошок білого або білого з жовтуватим відтінком кольору.

В 1 флаконі міститься цефуроксиму 750 мг або 1,5 г.

Випускається по 1 флакону в картонній упаковці.

Лікарський засіб відпускається за рецептом лікаря.

Показання до застосування препарату Кімацеф

Кімацеф призначається для лікування нижчезазначених інфекцій як у дорослих, так і у дітей будь-якого віку:

  • загострення хронічного бронхіту;
  • позалікарняна пневмонія;
  • інфекції м'яких тканин: целюліти, еризепілоїд, ранові інфекції;
  • ускладнені інфекції сечовивідних шляхів, включаючи пієлонефрит;
  • внутрішньочеревні інфекції;
  • профілактика інфікування при операціях шлунково-кишкового тракту, при ортопедичних, серцево-судинних та гінекологічних операціях.

Завдяки широкому спектру дії Кімацеф використовується як ефективний засіб у багатьох випадках, коли потрібні антибіотики при бронхіті та інших респіраторних інфекціях. Цей препарат забезпечує надійний захист від бактеріальних збудників, допомагаючи швидко полегшити симптоми інфекцій та запобігти їх подальшому поширенню.

Варто пам’ятати, що антибіотики та антибактеріальні препарати може призначити тільки лікар після ретельного обстеження та встановлення точного діагнозу. Лише фахівець може визначити необхідну терапію, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта та чутливість збудника до лікарських засобів. Самолікування може зашкодити вашому здоров'ю.

Режим дозування

Режим дозування Кімацефу залежить від тяжкості інфекції, стану здоров'я пацієнта та функції нирок. Препарат слід вводити протягом 3-5 хвилин безпосередньо внутрішньовенно або за допомогою інфузії чи крапельниці протягом 30-60 хвилин або у вигляді глибокої внутрішньом’язової ін’єкції.

Для дорослих і дітей з вагою понад 40 кг:

  1. Позалікарняна пневмонія, інфекції м'яких тканин, загострення хронічного бронхіту, інфекції черевної порожнини: 750 мг кожні 8 годин (в/м або в/в).
  2. Тяжкі інфекції: 750 мг кожні 6 годин (в/в) або 1,5 г кожні 8 годин (в/в).
  3. Ускладнені інфекції сечовивідних шляхів: 1,5 г кожні 8 годин (в/м або в/в).
  4. Профілактика післяопераційних інфекцій на шлунково-кишковому тракті, ортопедичних і гінекологічних втручань: 1,5 г під час введення анестезії.
  5. Профілактика інфекцій після операцій на серцево-судинній системі та стравоході: 1,5 г під час введення анестезії, потім 750 мг (в/м) кожні 8 годин протягом 24 годин.
  6. Для дітей вагою до 40 кг при лікуванні негоспітальної пневмонії, ускладнених інфекцій сечовивідних шляхів, м’яких тканин та інфекцій черевної порожнини, дозування становить від 30 до 100 мг/кг/добу (в/в), розділених на 3 або 4 дози. Для більшості інфекцій оптимальною дозою є 60 мг/кг/добу.

Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування та тривалості лікування для досягнення максимальної ефективності терапії.

Додана до препарату Кімацеф інструкція містить детальні рекомендації стосовно дозування залежно від конкретного клінічного випадку, що дозволяє забезпечити максимальну ефективність терапії.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування препарату є підвищена індивідуальна чутливість до цефуроксиму, цефалоспоринових антибіотиків або до інших компонентів препарату.

Лікарський засіб також не застосовують за наявності тяжких реакції гіперчутливості (наприклад, анафілактичних реакцій) в анамнезі до будь-яких бета-лактамних антибіотиків (монобактами, пеніциліни, карбапенеми).

Особливості препарату Кімацеф

При застосуванні препарату у вигляді глибокої внутрішньом’язової ін’єкції рекомендується вводити не більше 750 мг в одне місце. Дози, що перевищують 1,5 г, необхідно вводити внутрішньовенно.

Повідомлялося про випадки тяжких шкірних реакцій, включаючи синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз. При появі таких ознак необхідно припинити лікування і розглянути альтернативні варіанти терапії.

Під час терапії цим препаратом можливий надмірний ріст грибків роду Candida. Засіб не підходить для лікування інфекцій, викликаних грамнегативними неферментуючими бактеріями. Крім того, при його застосуванні можливий позитивний результат тесту Кумбса.

Кімацеф слід призначати вагітним та жінкам під час грудного вигодовування лише у випадках, коли користь від застосування переважає можливі ризики.

Побічні дії

Як і будь-який інший антибіотик, Кімацеф може викликати ряд побічних ефектів. До побічних дій належать:

  • зниження рівня гемоглобіну;
  • еозинофілія;
  • нейтропенія;
  • підвищення рівня печінкових ферментів;
  • реакції у місці введення;
  • дискомфорт у шлунково-кишковому тракті тощо.

У випадку виникнення будь-яких побічних ефектів необхідно негайно звернутися до лікаря для корекції лікування або відміни препарату.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Кімацеф може взаємодіяти з іншими лікарськими засобами, особливо з тими, що впливають на функцію нирок. Зокрема, високі дози цефалоспоринів слід обережно застосовувати пацієнтам, які отримують сильнодіючі діуретики (наприклад, фуросемід) або аміноглікозиди, через можливий ризик порушення ниркової функції. Важливо також враховувати можливі взаємодії з антикоагулянтами, які можуть збільшити ризик кровотеч.

Не рекомендується одночасне застосування Кімацефу з пробеніцидом.

Препарат може впливати на кишкову мікрофлору, що знижує абсорбцію естрогенів і ефективність комбінованих пероральних контрацептивів.

Кімацеф не слід змішувати в одному шприці з аміноглікозидними антибіотиками. Крім того, розчин бікарбонату натрію для ін’єкцій з рН 2,74% може змінювати забарвлення антибіотика, тому не рекомендується для розведення препарату.

Передозування

Передозування Кімацефом є серйозною загрозою для здоров'я і може призвести до таких ускладнень, як судоми, енцефалопатія та порушення функції нирок. У разі підозри на передозування необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Лікування передозування включає симптоматичну терапію та підтримання життєвих функцій організму.

Рекомендується знижувати рівень цефуроксиму в сироватці крові за допомогою перитонеального діалізу або гемодіалізу.

Умови зберігання

Зберігати Кімацеф слід у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°C. Препарат має бути недоступним для дітей. Після розведення медикамент можна зберігати до 48 годин у холодильнику (4 °С) або до 5 годин при температурі до 25 °C. Дотримання умов зберігання гарантує, що Кімацеф збереже свої властивості та ефективність протягом усього терміну придатності.

Придбати Кімацеф та інші ефективні антибактеріальні препарати за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» у Києві та інших містах України. На офіційному сайті розміщена вся необхідна інформація про препарат Кімацеф: ціна, наявність у зручній для покупця аптеці мережі, відгуки інших покупців тощо.

Кваліфіковані фармацевти завжди готові надати професійну консультацію та поради, допомогти з вибором найефективнішого лікування, забезпечити інформацією щодо вартості, виробників, правильного застосування, можливих побічних ефектів, аналогів. На офіційному сайті є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення, щоби потім забрати їх в аптеці за вибраною адресою у зручний час упродовж 48 годин після СМС-підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
02.09.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Кімацеф на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Кімацеф - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 97,20 ₴
✅ Форма випуску Порошок