Кларитроміцин: інструкція з використання
Кларитроміцин – це напівсинтетичний антибіотик, що належати до групи макролідів. Препарат ефективний відносно більшості аеробних і анаеробних грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі госпітальних штамів. Це пов’язано з його властивістю зв’язуватися з 5OS-рибосомальною субодиницею чутливих бактерій і пригнічувати біосинтез білка.
Завдяки впливу на широкий спектр мікроорганізмів кларитроміцин підходить для лікування багатьох інфекційних захворювань. Придбати антибіотики та антибактеріальні препарати за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».
Форми випуску
Кларитроміцин випускається у формі таблеток. Можна придбати у двох варіантах засіб Кларитроміцин, від чого залежить вміст його активного компонента:
- Кларитроміцин 250 мг – в одній коробці знаходиться по 10 або 14 таблеток залежно від виробника.
- Кларитроміцин 500 мг – виробниками може випускатись в упаковках по 7, 10, або 14 таблеток.
Залежно від дозування, кількості таблеток в упаковці та виробника препарату Кларитроміцин, ціна може бути різною.
Показання до застосування препарату Кларитроміцин
Препарат призначається для того, щоб лікувати інфекції, спровоковані чутливими до кларитроміцину мікроорганізмами. Показаннями до застосування засобу є:
- інфекції верхніх дихальних шляхів – тонзиліт, фарингіт, синусит;
- інфекції придаткових пазух носа;
- інфекції нижніх дихальних шляхів – бронхіт, гостра крупозна пневмонія та первинна атипова пневмонія;
- інфекції шкіри та м’яких тканин – імпетиго, фолікуліт, еризипелоїд, фурункульоз та інфіковані рани;
- гострі та хронічні одонтогенні інфекції;
- дисеміновані або локалізовані мікобактеріальні інфекції, які були спричинені Mycobacterium avium або Mycobacterium intracellulare;
- локалізовані інфекції, що були спричинені Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum або Mycobacterium kansasii;
- знищення Helicobacter pylori у пацієнтів із виразкою дванадцятипалої кишки при пригніченні секреції соляної кислоти.
Кларитроміцин, як і решта антибіотиків, відпускаються з аптек за рецептом лікаря. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я.
Режим дозування
Таблетки можна приймати незалежно від вживання їжі, запиваючи їх достатньою кількістю води. Дорослим та дітям віком від 12 років рекомендується приймати по 250 мг кларитроміцину кожні 12 годин. Якщо інфекція є досить тяжкою, тоді дозування можна збільшити до 500 мг кожні 12 годин. Тривалість терапії залежить від перебігу хвороби та стану пацієнта, проте в середньому становить від 6 днів до 2 тижнів.
Для лікування мікобактеріозу початкова доза становить по 500 мг 2 рази на добу, якщо протягом 3-4 тижнів немає покращення, дозу кларитроміцина підвищують до 1000 мг 2 рази на добу.
Протипоказання
Кларитроміцин протипоказаний дітям віком до 12 років та людям із чутливістю до активних компонентів лікарського препарату. Також не рекомендується приймати засіб вагітним жінкам, за винятком випадків, коли користь для матері перевищує ризики для плода. Під час вживання препарату рекомендується припинити годування грудьми.
Особливості препарату Кларитроміцин
Кларитроміцин з обережністю варто вживати людям із порушенням функції печінки, а також середнім або тяжким ступенем порушення функції нирок, оскільки компонент виводиться саме цими органами. Також, у зв’язку з підвищеним ризиком виникнення шлуночкових аритмій, обережно потрібно приймати препарат пацієнтам з ішемічною хворобою серця, тяжкою серцевою недостатністю, порушеннями провідності або клінічно значущою брадикардією.
Побічні дії
У більшості випадків під час вживання кларитроміцину можуть виникнути такі побічні реакції, як біль у животі, діарея, нудота, блювання та спотворення смаку. Зазвичай ці ефекти слабо виражені та узгоджуються із відомим профілем безпеки макролідних антибіотиків. Також можливі запаморочення, головний біль, безсоння, холестаз, підвищення рівня креатиніну, м'язові спазми, гарячка та ін.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Кларитроміцин можна застосовувати у таких терапевтичних схемах:
- разом із тинідазолом та омепразолом або лансопразолом;
- разом із метронідазолом та омепразолом або лансопразолом;
- разом із тетрацикліном, вісмуту субсаліцилатом та ранітидином;
- разом з амоксициліном та лансопразолом;
- разом із ранітидиом та вісмуту цитратом.
З обережністю треба приймати кларитроміцин людям, які при цьому вживають інші статини, ототоксичні засоби (особливо аміноглікозиди), блокатори кальцієвих каналів, що метаболізуються CYP3A4 (верапаміл, амлодипін, дилтіазем), триазолбензодіазепіни та засоби, що асоціюються з подовженням інтервалу QT.
Передозування
Передозування кларитроміцином може спричиняти побічну реакцію з боку шлунково-кишкового тракту. Лікування варто проводити симптоматично за допомогою активованого вугілля та промивання шлунку. Щоб уникнути ускладнень, перед вживанням препарату потрібно проконсультуватися з лікарем та детально ознайомитися з тим, як рекомендує вживати Кларитроміцин інструкція.
Умови зберігання
Препарат потрібно зберігати у недоступному для дітей місці за температури не вище 25°C.
Придбати кларитроміцин та інші антибіотики при бронхіті, синуситі, фарингіті чи пневмонії можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». На сайті доступна вся необхідна інформація: інструкція від виробника, вартість та наявність в аптеках різних міст України, зокрема Києва. Тут є можливість забронювати ліки та вироби медичного призначення та забрати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення. підтвердження.
Зверніть увагу!
Опис препарату Кларитроміцин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Кларитроміцин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 4 |
✅ Найдешевший препарат | 113,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки |