Колістин: інструкція з використання
Колістин – циклічний поліпептидний антибіотик, який належить до групи поліміксинів. Даний антибактеріальний засіб назначається зазвичай за необхідності лікувати тяжкі інфекції, викликані чутливими мікроорганізмами. Основна діюча речовина препарату – колістиметат натрію, який має властивість пошкоджувати клітинні мембрани. Це призводить до виникнення фізіологічних ефектів, які можуть мати летальний вплив на бактерії.
Форми випуску
Лікарський засіб Колістин представлений виробниками у вигляді порошку для розчину для ін’єкцій або інфузій білого або майже білого кольору, розфасованого у флакони.
Засіб фасується по 10 мл у флаконі з прозорого боросилікатного скла І типу, оснащуючись червоною кришкою у форматі flip-оff. Склад речовини на один флакон складає колістиметату натрію у кількості 2 000 000 МЕ або 1 000 000. В одній картонній коробці пропонується 10 флаконів.
Показання до застосування препарату Колістин
Лікарський препарат використовується для лікування інфекцій, які викликані чутливими мікроорганізмами, передбачаючи наступні методи:
- парентеральний – показання до застосування у цьому випадку передбачає наявність важких інфекцій, які викликані грамнегативними бактеріями (інфекції нижніх дихальних шляхів та сечового тракту);
- інгаляції – призначений для лікування дорослих і дітей з муковісцидозом, які страждають від хронічних легеневих інфекцій, зумовлених Pseudomonas aeruginosa.
Колістин купити в аптеках можна лише за рецептом від лікаря – так само як і інші антибіотики при бронхіті.
Режим дозування
Рекомендації щодо дозування складаються на основі базових властивостей засобу. Колістин інструкція вказує на те, що препарат використовується для приготування розчинів для інгаляцій та введення у вену.
Для дорослих та підлітків підтримуюча доза вираховується як 9 млн. МО на добу. Про найбільш оптимальний часовий інтервал даних не наводиться. Для пацієнтів без наявності хвороб нирок у певних ситуаціях дозування можна збільшити до 12 млн. МО.
Препарат Колістин Алвоген застосовується дорослим та підліткам з масою тіла до 60 кг у дозуванні 50000-75000 МО/кг/добу. Загальну добову дозу розділяють на 3 і вводять кожні 8 годин. Максимальна добова доза становить 75000 МО/кг/добу.
Пацієнтам з масою тіла понад 60 кг рекомендується застосовувати дозування 1000000-2000000 МО 3 рази на добу. Максимальна добова доза становить 6000000 МО.
Препарат можна ввести шляхом внутрішньовенної інфузії об’ємом до 50 мл за 30 хвилин. Пацієнти з повністю імплантованим пристроєм венозного доступу (TIVAD) можуть отримати болюсну ін’єкцію в дозі до 2000000 МО у 10 мл, що вводиться протягом не менше 5 хвилин. Для дорослих зазвичай розчиняють 2000000 МО у 10-50 мл 0,9 % розчину натрію хлориду для внутрішньовенних інфузій або у воді для ін’єкцій до отримання прозорого розчину. Цей розчин призначений лише для одноразового застосування, а будь-який залишок необхідно утилізувати.
Для використання через небулайзер розчин у флаконі розводять водою для ін'єкцій, щоб отримати гіпотонічний розчин. Або можна використовувати суміш 50:50 води для ін'єкцій і 0,9% розчину хлориду натрію для ізотонічного розчину. Розведення повинно відповідати рекомендаціям щодо обсягу, зазвичай не більше 4 мл, відповідно до інструкцій для небулайзера. Після розведення розчин розпилюється через небулайзер у приміщенні з хорошою вентиляцією.
Дорослі, підлітки та діти віком від 2 років можуть отримувати 1–2 мільйони МО 2–3 рази на добу, при цьому максимальна доза не повинна перевищувати 6 мільйонів МО на добу.
Для дітей віком менше ніж 2 роки рекомендована доза складає 0,5–1 мільйон МО 2 рази на добу, з максимальною добовою дозою 2 мільйони МО.
Протипоказання
До протипоказань стосовно використання Колістин Алвоген, Віста чи Зентіва відносять підвищену чутливість до основного компонента або до поліміксину В.
Особливості препарату Колістин
Під час призначення засобу особлива увага приділяється певним групам пацієнтів:
- вагітні та жінки у період лактації – основний компонент засобу має властивість проникати через плацентарний бар'єр, що може призвести до токсичності плоду (застосування його під час вагітності не рекомендовано);
- вплив на здатність управляти автомобілем або механізмами – під час приймання препарату є потенціал для розвитку нейротоксичності, що може призвести до запаморочення, порушення зору та проблем зі свідомістю.
У всіх випадках терапія препаратом Колістин Віста, Алвоген чи Зентіва вимагає обов'язкового дотримання схеми, яку визначив лікар. Займатися самолікуванням категорично заборонено.
Побічні дії
Ймовірність появи побічних дій часто пов'язана з віком, станом нирок та загальним самопочуттям пацієнта – саме ці фактори враховуються лікарем. До переліку небажаних симптомів відносять наступне:
- поява неврологічних реакцій у хворих на муковісцидоз;
- нейротоксичність;
- апное;
- порушення чутливості та запаморочення;
- висипи на тілі, які супроводжуються свербежем;
- різке зниження тиску;
- вазомоторна нестійкість;
- порушення зору.
За наявності хоча б декількох таких симптомів лікування препаратом бажано припинити та терміново звернутися за консультацією до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Зазвичай потрібно брати до уваги можливості взаємодії з ліками, які належать до списку субстратів для механізмів ниркового транспорту.
З обережністю необхідно приймати препарат з макролідними антибіотиками Азитроміцин, Кларитроміцин, Амікацин, Гентаміцин, Нетилміцин та Тобраміцин.
Передозування
Ознаками передозування засобу може бути нервово-м'язова блокада. За ігнорування проблеми вона може призвести до слабкості м'язів, апное та зупинки дихання.
Підвищення дозування кількості препарату також може стати причиною появи гострої ниркової недостатності. До симптомів цієї патології відносять зменшене сечовипускання та концентрацію креатиніну у плазмі крові, яка визначається лабораторним методом.
Умови зберігання
Препарат Колістин потрібно зберігати у недоступному для дітей місці з температурним режимом не більше 25°С. Після приготування розчину користуватися ним можна протягом 24 годин за умови збереження при температурі 2-8° C у стерильному стані.
У цьому випадку вся відповідальність за безпеку та ефективність засобу покладається виключно на пацієнта. Загальний термін придатності ліків складає 3 роки. Протерміновані препарати потрібно утилізувати.
Жителі Києва та інших міст України мають змогу купити антибіотики при пневмонії за прийнятними цінами. Для цього достатньо скористатися послугами мережі аптек «Бажаємо здоров’я». В асортименті аптек є засоби від різних виробників, препарати, що відрізняються за складом, формою випуску, вартістю. Дізнатися, яка на Колістин ціна актуальна, переглянути інструкцію від виробника, прочитати відгуки інших покупців, знайти аналоги можна на офіційному сайті мережі. Тут доступне попереднє бронювання. Заброньовані ліки ви можете придбати в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після підтвердження замовлення.
Відвідувачі аптеки можуть розраховувати на кваліфіковану допомогу фармацевтів у виборі ліків.
Зверніть увагу!
Опис препарату Колістин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Колістин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 4660,50 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |