Косопт БК - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Косопт БК: інструкція з використання

Косопт БК – це комбінований лікарський засіб, що належить до групи протиглаукомних препаратів та міотичних засобів. Діючими речовинами даного препарату є неселективний β-блокатор тимололу малеат та інгібітор карбоангідрази II типу людини дорзоламіду гідрохлорид. Вони комбіновано чинять комплексний вплив на зниження внутрішньоочного тиску, де тимолол зменшує продукцію водянистої вологи, а дорзоламід сприяє підвищенню відтоку цієї рідини.

В офтальмології Косопт БК успішно використовується для лікування захворювань очей, як-от псевдоексфоліативна та відкритокутова глаукома.

Форми випуску

Лікарський засіб представлено виробником у формі очних крапель. За фізико-хімічними властивостями це прозорий, безбарвний, дещо в’язкий стерильний розчин, який практично не містить видимих часток. В 1 мл засобу міститься:

  • дорзоламіду гідрохлорид – 22,26 мг, що еквівалентно 20 мг дорзоламіду;
  • тимололу малеат – 6,83 мг, що відповідає 5 мг тимололу;
  • допоміжні речовини.

Випускається по 10 мл у флаконі з дозатором та кришкою з контролем першого розкриття, по 1 флакону в картонній упаковці.

Показання до застосування препарату Косопт БК

Показанням до застосування ліків є підвищений внутрішньоочний тиск, зумовлений відкритокутовою чи псевдоексфоліативною глаукомою. Застосування медикаменту доцільне, коли терапія тільки бета-блокаторами не дає очікуваного результату. Як і будь-які інші препарати від глаукоми, краплі слід застосовувати тільки за вказівкою лікаря-окуліста, який провів відповідні обстеження пацієнта та встановив діагноз. Самолікування може принести шкоду вашому здоров’ю.

Режим дозування

Щодо застосування і дозування засобу Косопт БК інструкція виробника дає такі рекомендації:

  1. Розчин закапувати в кон’юнктиву ураженого ока чи очей по 1 краплі.
  2. Після введення препарату око слід закрити й злегка натиснути пальцем на внутрішній край повіки.
  3. Процедуру повторювати двічі на добу.
  4. Якщо схема лікування передбачає застосування декількох місцевих офтальмологічних препаратів, перерва між ними та краплями Косопт БК повинна становити не менше 10 хвилин.

Тривалість курсу терапії встановлює лікар з огляду на індивідуальні потреби пацієнта.

Протипоказання

Медикамент має низку протипоказань. Зокрема з його застосуванням не слід лікувати підвищений внутрішньоочний тиск у пацієнтів із такими діагнозами:

  • реактивне захворювання дихальних шляхів (бронхіальна астма, тяжке ХОЗЛ);
  • синусова брадикардія;
  • синдром слабкості синусового вузла;
  • виражена серцева недостатність;
  • кардіогенний шок;
  • тяжкі порушення функції нирок;
  • гіперхлоремічний ацидоз.

Засіб протипоказаний за наявності гіперчутливості до діючих речовин чи інших компонентів препарату, а також під час вагітності та лактації. Ефективність і безпечність препарату в терапії дітей не встановлена.

Особливості препарату Косопт БК

З обережністю застосовувати для лікування пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, порушеннями з боку дихальної системи, хворобою Рейно, проблемами функціонування печінки, захворюваннями рогівки та лабільним цукровим діабетом.

Припинення застосування препарату необхідно виконувати поступово, особливо пацієнтам з ішемічною хворобою серця.

Засіб не рекомендується застосовувати пацієнтам з наявною в анамнезі гіперчутливістю на срібло.

Дослідження щодо застосування препарату пацієнтами, які використовують контактні лінзи, не проводилися.

Також немає даних щодо впливу засобу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом. Однак використання крапель Косопт БК призводить до короткочасних порушень зору. Тому керувати транспортом та іншими механізмами необхідно з обережністю, враховуючи цей момент.

Побічні дії

Застосування лікарського засобу може супроводжуватися побічними діями зі сторони різних систем і органів. Серед можливих побічних ефектів:

  • печіння, свербіж, поколювання очей;
  • дисгевзія (зміна смакових відчуттів);
  • головний біль;
  • нечіткість зору;
  • сльозотеча;
  • ерозія рогівки;
  • слабкість;
  • нудота.

В осіб із гіперчутливістю до складників медикаменту можлива алергічна реакція.

Про небажані симптоми, що виникають під час терапії, необхідно повідомляти своєму лікареві.

Детальний перелік побічних ефектів містить інструкція виробника.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Спеціальні дослідження щодо взаємодії препарату з іншими ліками не проводилися. При поєднанні декількох медикаментів необхідно брати до уваги специфічні фармакологічні особливості речовин, що входять до складу засобу.

Офтальмологічні бета-блокатори можуть блокувати дію бета-агоністів, наприклад адреналіну, а також призводити до додаткових побічних ефектів з боку серцево-судинної системи при застосуванні з:

  • антиаритмічними препаратами;
  • глікозидами наперстянки;
  • пероральними блокаторами кальцієвих каналів;
  • засобами, що знижують продукування катехоламіну;
  • гуанетидином;
  • наркотичними засобами;
  • ігнібіторами МАО тощо.

При застосуванні з інгібіторами CYP2D6 відбувається потенціювання системної бета-блокади.

Засіб посилює гіпоглікемічний ефект протидіабетичних препаратів.

Передозування

При зловживанні медикаментом ймовірні системні побічні ефекти, типові для передозування бета-адреноблокаторами: запаморочення, головний біль, бронхоспазм, брадикардія, задишка, зупинка серця, нудота, порушення електролітного балансу, сонливість, розвиток ацидозу тощо.

У разі передозування необхідно звернутися до лікаря, провести симптоматичну і підтримуючу терапію та контролювати рівень електролітів у сироватці крові.

Умови зберігання

Медикамент слід зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі до +25 °C. Термін придатності – 2 роки. Після відкриття флакона його слід використати протягом 2 місяців.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна придбати за прийнятними цінами краплі для очей, а також медикаменти інших фармакотерапевтичних груп. Вартість лікарських засобів зручно дізнатися на офіційному сайті. Зокрема й з’ясувати, якою є на краплі Косопт БК ціна в Києві та інших містах України.

Також онлайн можна забронювати необхідні медикаменти, щоби потім забрати їх в одній з аптек мережі. Кваліфіковані фармацевти завжди допоможуть із вибором ліків, порадять аналоги чи нададуть інформацію щодо застережень та особливостей застосування препаратів.

Редакторська група
Оновлено
07.08.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Косопт БК на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Косопт БК - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 1054,50 ₴
✅ Форма випуску Краплі