Ксипогама - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Артезан Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Артезан Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Артезан Фарма
Loading ...

Ксипогама: інструкція з використання

Ксипогама – це лікарський засіб, що має сечогінні властивості й належить до нетіазидних діуретиків. Активною речовиною є ксипамід. Ліки часто використовують в кардіології, нефрології, гастроентерології для дорослих пацієнтів.

Ксипамід виводить натрій і хлор, а потім збільшує поліурії шляхом осмотично зв’язаної води. Завдяки цьому зменшуються набряки й знижується артеріальний тиск.

Форми випуску

Виробник випускає лікарський засіб у формі таблеток. Загалом таблетки мають круглу форму, практично без запаху, зі «снеп-таб» на одній стороні. Залежно від концентрації діючої речовини ксипаміду, таблетки розрізняють за кольором:

  • 10 мг – жовті;
  • 20 мг – білі;
  • 40 мг – світло-зелені.

Купити лікарський засіб можна тільки за рецептом.

Показання до застосування препарату Ксипогама

До ліків Ксипогама інструкція визначає такі показання:

  • артеріальна гіпертензія;
  • кардіальні, ренальні й гепатогенні набряки.

Препарат є дієвим у боротьбі з набряками, що виникають через захворювання серця, нирок і печінки.

Режим дозування

Дорослим можна приймати 10-20 мг активної речовини на добу при артеріальній гіпертензії й набряках. Дозування в 40 мг слід узгоджувати з лікарем. Добову норму можуть підняти до 80 мг у разі, якщо обмеження функції нирок є високим.

Для профілактики рецидивів можна продовжувати лікування за допомогою таблеток з дозою 10 або 20 мг. Припиняти застосування ліків Ксипогама слід поступово.

Таблетки вживати краще зранку після їди та запивати їх слід склянкою води.

Протипоказання

Засіб Ксипогама заборонений при:

  • підвищеній індивідуальній чутливості до препарату;
  • тяжких порушеннях функції печінки й нирок;
  • гіпокаліємії, що не лікується;
  • тяжкій гіпонатріємії;
  • гіперкальціємії;
  • гіповолемії;
  • подагрі;
  • спадковій непереносності галактози.

У таких випадках лікар має призначати інші сечогінні препарати, що мають схожі властивості, але безпечні для вашого організму.

Особливості препарату Ксипогама

Якщо пацієнт схильний до подагри, то Ксипогама може спричинити підвищення рівня сечової кислоти, а це призведе до розвитку подагри.

Перед лікуванням необхідно пройти обстеження, аби виключити ризики ускладнень. Обережними слід бути при цукровому діабеті, електролітному дисбалансі, проблемах з нирками й печінкою. Заборонено застосовувати діуретик із ксипамідом під час вагітності й годування груддю.

Реакція на препарат індивідуальна. На початку лікування може мінятися швидкість реакції й втрачатися рівновага. Через це керування транспортом може бути небезпечним.

Побічні дії

Серед побічних реакцій часто зустрічаються:

  • запаморочення й головний біль;
  • сухість у роті;
  • біль у животі;
  • стомлюваність;
  • пітливість;
  • діарея або запор;
  • спазми м’язів.

Ксипогама може спричинити виведення калію, що спровокує гіпокаліємію. При слабкості, аритмії й м’язових судомах необхідно звертатися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не рекомендовано комбінувати ліки Ксипогама з літієм. Особливих запобіжних заходів потребує поєднання з препаратами, які можуть спричинити тахікардію типу «пірует». До них належать антиаритмічні засоби I й III класів, фенотіазини, бутирофенони, цизаприл, галофантрин тощо.

З обережністю застосовувати необхідно препарат разом з нестероїдними протизапальними засобами, АПФ-інгібіторами. У поєднанні з алкоголем, іншим діуретиками, бета-блокаторами, трициклічними антидепресантами підвищується гіпотензивна дія препарату.

Передозування

Інтоксикація може проявлятися порушенням водного й електролітного балансів. Симптоми: нудота, блювання, зниження тиску, судоми, сонливість, сплутаність свідомості, поліурія тощо.

Невідкладно в цих випадках необхідно випити активоване вугілля, а також відновити електролітний й водний баланси. Обов’язково зверніться до лікаря. Далі лікування слід проводити симптоматично.

Умови зберігання

Зберігати ліки можна за температури до 25°C. Перевіряйте, щоб у дітей не було доступу до таблеток.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» ви можете придбати препарати для серця, судин та крові за прийнятними цінами в Києві й інших містах України.

На офіційному сайті є актуальна вартість лікарських засобів, розміщено інструкції, відгуки інших покупців тощо. Тут можна, підібрати до Ксипогама аналоги, та забронювати необхідні медикаменти.

Забрати замовлення, можна в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
28.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ксипогама на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ксипогама - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки