Ларнамін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Гранули
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 500 мг/мл
Виробник: Фармак АТ
Loading ...

Ларнамін: інструкція з використання

Ларнамін – гепатотропний препарат, що застосовується для лікування захворювань печінки. Діюча речовина медикаменту – L-орнітину-L-аспартат, що поєднує у собі властивості двох амінокислот: ортиніту та аспартату. Ця сполука сприяє виведенню з організму шкідливих речовин, що утворюються при функціональних порушеннях печінки. Активність засобу спрямована на усунення токсичності аміаку, що є результатом складних біохімічних процесів, пов’язаних із синтезом сечовини та глутаміну.

Форми випуску

Препарат Ларнамін, ціна якого залежить від форми випуску, на фармацевтичному ринку представлений у таких варіантах:

  • гранули для приготування орального розчину – суміш гранул білого та оранжевого кольору, в саше по 5 г, в кожному – по 3 г діючої речовини, реалізуються пачками по 10 чи 30 саше;
  • концентрат для розчину, що вводиться методом інфузії – прозора безбарвна чи світло-жовта рідина в ампулах по 10 мл, в 1 мл – 500 мг діючої речовини, продається упаковками по 5 чи 10 ампул.

Препарат у лікарській формі гранул відпускається без рецепта. Щоби купити концентрат для інфузії, потрібен рецепт лікаря.

Показання до застосування препарату Ларнамін

Показаннями для застосування ліків на основі L-орнітину-L-аспартат є супутні захворювання та ускладнення, викликані порушенням детоксикаційної функції печінки, наприклад, цирозом. При цьому в пацієнта можуть спостерігатися симптоми вираженої чи латентної печінкової енцефалопатії.

Режим дозування

Дозування та спосіб застосування засобу залежать від його лікарської форми.

Гранули Ларнамін інструкція рекомендує вживати не більше 3 разів на день під час або після їди. Разова доза – 1-2 пакети. Перед вживанням вміст пакетів розчиняють у склянці води.

Засіб у формі концентрату вводять внутрішньовенно. Перед процедурою концентрат змішують з 500 мл інфузійного розчину. Кількість ампул не повинна перевищувати 6 шт. Максимальна швидкість введення ліків – 5 г, що відповідає 1 ампулі, на годину.

Варіанти дозування:

  • традиційна доза – до 4 ампул на добу;
  • стан коми чи передкоми – до 8 ампул, які вводять впродовж 24 годин.

Тривалість терапії та дозування можуть коригуватися залежно від стану пацієнта. Займатися самолікуванням і змінювати рекомендовану дозу без погодження з лікарем забороняється.

Протипоказання

Сучасні препарати для лікування захворювань печінки переважно вважаються безпечними та ефективними з мінімальною кількістю протипоказів. Препарати L-орнітину-L-аспартату не призначаються для лікування пацієнтів, які мають гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату, а також для осіб із нирковою недостатністю, коли показники креатиніну перевищують 3 мг/100 мл.

Особливості препарату Ларнамін

Ліки у формі концентрату для інфузії не слід вводити в артерію.

Швидкість інфузійного введення підбирають індивідуально, щоб уникнути нудоти та блювання пацієнта.

У складі гранул є барвник Е 110, який може спричиняти алергічні реакції.

Тривале застосування ліків у пероральній формі підвищує ризик розвитку карієсу.

Якщо терапія передбачає застосування високих доз препарату (в будь-якій формі випуску), необхідно контролювати рівень сечовини у плазмі крові та сечі.

Із застосуванням препарату традиційно не лікують дітей і вагітних жінок, оскільки дані про вплив діючої речовини на ці категорії пацієнтів відсутні. Невідомо, чи компоненти ліків можуть проникати у грудне молоко, тому під час лактації застосовувати медикамент також небажано.

Рекомендується утриматися від керування автотранспортом та виконання робіт з іншими механізмами під час прийому препарату Ларнамін.

Побічні дії

У деяких випадках терапія може супроводжуватися побічними діями препарату. Зазвичай реакції короткочасні та не потребують припинення вживання ліків. При підвищеній індивідуальній непереносимості можлива алергічна реакція.

Найчастіші побічні реакції на медикамент: нудота, блювання, метеоризм, діарея, біль у шлунку та/чи у суглобах.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Дослідження щодо взаємодії ліків у гранулах чи концентраті з іншими медикаментами не проводилися.

Передозування

При передозуванні засобу можливе підвищення рівня сечовини у плазмі крові та сечі. Підвищується ризик виникнення побічних ефектів. Антидот невідомий.

Умови зберігання

Оптимальні умови зберігання засобу, незалежно від форми випуску – в оригінальній упаковці при температурі, що не перевищує +25 °C.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» жителі Києва та інших міст України можуть придбати за прийнятними цінами гепатопротектори та інші препарати для лікування та профілактики розладів печінки. В асортименті є засоби від різних виробників. Перевірити вартість і наявність потрібних ліків, а також забронювати необхідний медикамент можна онлайн на офіційному сайті мережі, а отримати – в аптеці за вибраною адресою протягом 48 годин після СМС-підтвердження.

Редакторська група
Оновлено
04.03.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ларнамін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ларнамін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Гранули, Розчин