Лідокаїн - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Ще (1)
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 20 мг/мл
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 10%
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 100 мг/мл
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 10%
Виробник: Егіс
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2%
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2%
Виробник: Егіс
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2%
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2%
Виробник: Лекхім-Харків
Loading ...

Лідокаїн: інструкція з використання

Лідокаїн належить до фармакотерапевтичної групи препаратів для місцевої анестезії. Лікарський засіб інгібує нервові закінчення на шкірі й слизових оболонках, тобто викликає оборотне гальмування провідності тканинних елементів нервової клітини (нейронів, аксонів, синапсів). Він швидко проникає в тканини та чинить знеболювальну дію. Цей ефект розвивається за період від 1 до 5 хвилин. Відчуття нечутливості припиняються повільно: до 15 хвилин.

Купити Лідокаїн та інші засоби для анестезії можна на сайті «Бажаємо здоров’я» за рецептом. Ліки використовують тільки в медичних закладах для знеболювання різних ділянок під час проведення маніпуляцій. На сайті можна замовити фармакологічні засоби за прийнятними цінами, забронювати їх та придбати, оплативши в аптеці при отриманні, або прямо на сайті. Мережа діє в Києві й інших містах України.

Пам’ятайте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, тому перед призначенням будь-якого препарату, слід проконсультуватись з лікарем.

Форми випуску

Препарат випускають у двох формах: Лідокаїн ампули та спрей для місцевого застосування. Виробники: ЗАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина, АТ «Лубнифарм», АТ «Лекхім-Харків», м. Харків, Україна, ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ПАТ «Галичфарм».

У складі спрею міститься:

  • основна діюча речовина Lidocainum 10%;
  • спирт етиловий 96%;
  • пропіленгліколь;
  • олія м’яти перцевої.

У флаконі – 3,8 г лідокаїну, а 1 доза містить 4,6 мг цієї активної речовини. За властивостями спрей є безбарвним спиртовим розчином із запахом ментолу.

Розчин для ін’єкцій в ампулах по 2 мл та 3,5 мл. В 1 мл розчину міститься лідокаїну 20 мг і 100 мг (2% і 10%), та допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію гідроксид розчин, вода для ін’єкцій. На Лідокаїн ціна залежить від форми випуску, дозування та виробника.

Показання до застосування препарату Лідокаїн

Додана до спрею Лідокаїн інструкція містить інформацію про використання засобу в таких сферах:

  1. Стоматологія та щелепно-лицьова хірургія: розтини абсцесів, видалення молочних зубів, накладання швів у ротовій порожнині, видалення зубного каменю.
  2. Отоларингологія: резекція поліпів носа, тонзилектомія, проколи гайморових пазух.
  3. Інструментальна та ендоскопічна діагностика: введення в ніс чи рот трубок, зондів.
  4. Гінекологія: зняття швів, обробка операційного поля.
  5. Дерматологія: мінімальні хірургічні втручання.

Показання до застосування розчину для ін’єкцій – блокада периферичних нервів та нервових сплетінь при больових синдромах різного походження. Такі знеболюючі ін’єкції виконують задачу місцевої анестезії в хірургії, стоматології, офтальмології, отоларингології. Також ампули використовують як розчинник антибактеріальних засобів групи цефалоспоринів. Розчин для ін’єкцій використовують в кардіології при лікуванні гострого інфаркту міокарда – для лікування шлуночкових аритмій, отруєння дигоксином та у випадку, коли пацієнт не може застосовувати препарат Аміодарон.

Режим дозування

Дозування спрею Лідокаїну залежить від сфери використання, віку пацієнта та поверхні ділянки. 1 натиск викидає 4,6 мг лідокаїну. У стоматології, хірургії, дерматології, отоларингології використовують 1–4 натиски. У гінекології – 4–5 доз, акушерство – 15–20 доз. Дітям Лідокаїн наносять за допомогою тампону, щоб уникнути вдихання препарату.

Розчин застосовують підшкірно чи внутрішньом’язово. Анестезія проводиться виключно в умовах медичного закладу під наглядом лікаря безпосередньо перед маніпуляціями. Перед застосуванням Лідокаїну пацієнту роблять пробу для визначення чутливості до медикаменту.

Протипоказання

Протипоказаннями до використання спрею є підвищена чутливість до компонентів препарату, а також непереносимість інших амідних місцевих анестетиків. У стоматології спрей не використовують перед застосуванням гіпсу.

Розчин для ін’єкцій протипоказаний при наступних патологіях та станах:

  • гіперчутливість до складників засобу та до амідних анестезуючих місцевих препаратів;
  • наявність судом в анамнезі, спричинених використанням лідокаїну;
  • брадикардія;
  • артеріальна гіпотензія;
  • кардіогенний шок;
  • серцева недостатність I та II ступеню;
  • синдром слабкості синусового вузла;
  • синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта;
  • синдром Адамса-Стокса;
  • атріовентрикулярна (AВ) блокада ІІ й ІІІ ступеня;
  • гіповолемія;
  • тяжкі порушення функції печінки чи нирок;
  • порфірія;
  • міастенія.

Ретробульбарне введення хворим на глаукому теж протипоказане.

Особливості препарату Лідокаїн

Препарат внутрішньом’язово вводять тільки медичні працівники. З обережністю застосовується пацієнтам із хворобами серця. Необхідно уникати потрапляння засобу до судин. Лідокаїн-спрей у невеликих дозах застосовують при вагітності та лактації. Ін’єкції вагітним не рекомендовані.

Побічні дії

Побічні реакції виникають із боку серцево-судинної системи та ЦНС. Можливі алергічні місцеві прояви, та навіть анафілактичний шок. Ін’єкції здатні спричинити оніміння язика, порушення зору, блювання, задишку, набряки.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія розчину лідокаїну з багатьма лікарськими засобами змінює їх дію. Може пригнічуватися дихання, розвиватися токсичні ефекти, виникати ризик брадикардії та зниження артеріального тиску. Не змішуйте цей препарат з іншими ліками в одному шприці. Лідокаїн випадає в осад при змішуванні з амфотерицином, метгецитоном або сульфадіазином. Залежно від рН розчину Лідокаїн може бути несумісний з ампіциліном.

Передозування

При передозуванні спрею проявляються наступні симптоми: запаморочення, блідість шкіри, сонливість, зниження тиску, аритмія, судоми, шок, зупинка серця. У разі виникнення проводять штучне дихання, судоми усувають введенням сукцинілхоліну. При порушеннях серцево-судинної системи застосовують атропін і симпатоміметики. Тяжкі випадки потребують реанімаційних заходів.

Передозування розчину лідокаїну призводить до посилення побічних реакцій. Виникають такі прояви:

  • психомоторне збудження;
  • запаморочення, загальна слабкість;
  • зниження артеріального тиску;
  • тремор;
  • порушення зору;
  • судоми, кома, колапс;
  • AВ-блокада, асфіксія, апное.

Лікування містить введення протисудомних засобів, вазоконстрикторів, холінолітиків. Специфічного антидота до знеболювального немає.

Умови зберігання

Ампули та спрей зберігають в оригінальній упаковці, у недоступному для дітей місці, при температурі до 25°С.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Лідокаїн на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лідокаїн - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 10
✅ Форма випуску Розчин, Спрей