Ліра - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Ліра: інструкція з використання

Ліра – це лінійка лікарських засобів, що належать до психостимулювальних і ноотропних засобів. Вони представлені в різних формах і з різним дозуванням, проте кожен із них спрямований на нормалізацію мозкового кровообігу після хвороб, застосовується для лікування та реабілітації після інсультів, черепно-мозкових травм, а також при когнітивних розладах, зокрема вікового походження.

Активною речовиною препарату Ліра є цитиколін, який відновлює клітинні мембрани нейронів, зменшує утворення вільних радикалів, має нейропротекторні властивості, покращує передачу нервових імпульсів і захищає мозкові клітини від пошкодження.

Придбати якісні препарати для покращення мозкового кровообігу ви можете за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На офіційному сайті розміщено важливу інформацію: інструкцію від виробника, відгуки інших покупців, аналоги за іншою вартістю тощо. Тут же можна дізнатися, яка на препарати Ліра ціна, чи є засіб у наявності в аптеках мережі в Києві та інших містах. Можна забронювати ліки для зручності, а забрати – протягом 48 годин після підтвердження броні за вибраною адресою.

Форми випуску

Випускають препарат Ліра у таких формах:

  • таблетки, вкриті оболонкою (500 мг, №30);
  • розчин оральний (100 мг/мл, 30 мл);
  • розчин для ін’єкцій (500 мг, ампули 4 мл, №5; 1000 мг, ампули 4 мл, №5 або №10).

Всі перелічені форми препарату відпускають за рецептом.

Показання до застосування препарату Ліра

До всіх форм препарату Ліра інструкція визначає такі показання:

  • інсульт, гостра фаза порушень кровообігу мозку;
  • лікування ускладнень і наслідків, що виникли через порушення мозкового кровообігу;
  • черепно-мозкова травма, неврологічні наслідки після неї;
  • когнітивні порушення й порушення поведінки, що виникають через хронічні судинні й дегенеративні церебральні розлади.

Самолікування може бути небезпечним. Перед застосуванням препарату Ліра слід проконсультуватися з лікарем, який оцінить доцільність та безпеку його використання у конкретному випадку.

Режим дозування

За допомогою препарату Ліра можна лікувати дорослих, досвід застосування засобу дітьми обмежений. Для пацієнтів літнього віку коригувати дозу не варто.

Доза таблеток становить 500-2000 мг на добу (1–4 таблетки). Дози препарату та термін терапії визначає лікар, залежно від тяжкості ураження мозку.

Оральний розчин Ліра може застосовуватися для дітей за призначенням лікаря. Дозування складає 500-2000 мг (5-20 мл) на добу, які слід розподілити на 2-3 приймання. Вживання не залежить від їди. Дозування може змінювати лікар. Необхідну кількість розчину слід набрати в шприц, змішати з невеликою кількістю води.

Розчин для ін’єкцій використовують для внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення. При крапельному введенні швидкість має бути 40-60 крапель/хв, при ін’єкційному – 3-5 хв. Рекомендована доза – 500-2000 мг/добу. Термін лікування визначає лікар. За потреби після переходять на інші форми препарату.

Препарат сумісний з ізотонічними розчинами, гіпертонічними розчинами глюкози.

Протипоказання

Слід підібрати до препаратів Ліра аналоги, якщо є підвищена чутливість до компонентів у складі лікарського засобу. Також протипоказанням до препарату є підвищений тонус парасимпатичної нервової системи.

Особливості препарату Ліра

Через вміст олії рицинової у таблетках можуть виникати розлади шлунка й діарея.

Оральний розчин не слід приймати людям, що мають порушення толерантності до фруктози через вміст сорбіту. Деякі компоненти (метилпарабен (Е 218) і пропілпарабен (Е 216), які містяться у складі препарату), можуть спричиняти алергічні реакції сповільненого типу.

Через вміст натрію слід бути обережним при застосуванні таблеток і розчину пацієнтам, які мають специфічну дієту з обмеженим вмістом натрію.

Що стосується ін’єкцій, то не слід перевищувати дозу 1000 мг на добу й швидкість вливання 30 крапель/хв, якщо є стійкий внутрішньочерепний крововилив.

У період вагітності й годування груддю препарат призначають лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду/дитини.

Засіб може в деяких випадках впливати на здатність керувати автомобілем чи іншими механізмами через те, що ноотропні препарати впливають на центральну нервову систему й можуть спричинять реакції з її боку.

Побічні дії

Побічні реакції, що можуть виникати:

  • сильний головний біль, вертиго, галюцинації;
  • артеріальні гіпертензія або гіпотензія, тахікардія;
  • задишка;
  • нудота, блювання, діарея;
  • висипання, свербіж, кропив’янка, анафілактичний шок;
  • озноб тощо.

При ін’єкціях можуть виникати зміни у місці введення.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Не варто одночасно застосовувати ліки Ліра з препаратами, що мають у складі меклофеноксат. Також ліки підсилюють ефект леводопи.

Передозування

Випадки передозування не описані в інструкції. У разі виникнення підозри на передозування слід негайно звернутися до лікаря для консультації та отримання необхідної медичної допомоги.

Умови зберігання

Таблетки й оральний розчин слід зберігати в оригінальному пакуванні при температурі до 25 °C. Розчин не можна заморожувати й охолоджувати. Розчин для ін’єкцій можна зберігати при температурі до 30 °C. Всі ліки необхідно зберігати в місці, що недоступне для дітей.

Редакторська група
Оновлено
31.10.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ліра на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ліра - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Найдешевший препарат 284,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин