Лівостор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...

Лівостор: інструкція з використання

Лівостор – гіполіпідемічний лікарський засіб III покоління із групи статинів, який має здатність знижувати рівень холестерину та тригліцеридів у сироватці крові. Цей та інші препарати для зниження холестерину знижують ризик інфаркту, інсульту та стенокардії. Діюча речовина – аторвастатин (аторвастатину кальцію тригідрат) є селективним конкурентним інгібітором ГМГ-КоА-редуктази. Аторвастатин зменшує утворення ліпопротеїнів низької щільності – основного транспортера холестерину в крові.

При регулярному застосуванні препарату рівень ЛПНЩ знижується на 40-60 %.

Форми випуску

Препарат можна придбати у формі таблеток. Таблетки круглі двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою білого або майже білого кольору. В одній таблетці міститься 10, 20 або 40 мг діючої речовини. На Лівостор таблетки інструкція свідчить про те, що це рецептурний препарат.

Показання до застосування препарату Лівостор

Аторвастатин запобігає серцево-судинним захворюванням. Він показаний для зменшення ризику:

  • інсульту;
  • інфаркту міокарда;
  • стенокардії.

Крім того, препарат використовується як доповнення до дієти пацієнтів з високим рівнем холестерину та тригліцеридів у сироватці крові. Показанням до застосування ліків також буде проведення процедур реваскуляризації.

Лікарі рекомендують приймати Лівостор пацієнтам з цукровим діабетом ІІ типу, у яких відсутні прояви ішемічної хвороби серця, але є фактори ризику розвитку ішемії, такі як підвищений артеріальний тиск, куріння, низький рівень ліпопротеїдів високої щільності.

Режим дозування

При гіперліпідемії початкове дозування становить 10-20 мг одноразово на добу. Надалі дозу варто скоригувати в залежності від рівня ліпідів. Дозовий діапазон складає 10-80 мг 1 раз на добу. Препарат можна застосовувати у будь-який час доби та приймати незалежно від вживання їжі.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування аторвастатину є активне захворювання печінки, також не можна призначати препарат при гіперчутливості до будь-якого з компонентів.

Особливості препарату Лівостор

Препарат варто з обережністю призначати літнім пацієнтам, адже вік понад 65 років є фактором схильності до міопатії. Також з обережністю він призначається пацієнтам, що схильні до рабдоміолізу. До початку лікування рекомендується визначити рівень креатинкінази. Якщо він перевищує верхню межу норми більш ніж у 5 разів, то рекомендується не починати лікування статинами.

Під час лікування пацієнтам варто негайно повідомити лікаря про розвиток слабкості, судом, болю у м’язах, особливо якщо вони супроводжуються гарячкою та нездужанням. Слід з обережністю призначати Лівостор пацієнтам з інтенсивним вживанням алкоголю та/або захворюваннями печінки в анамнезі.

Лівостор протипоказаний вагітним і жінкам, які можуть завагітніти, а також на період лікування жінкам слід припинити грудне вигодовування.

Дослідження щодо застосування цього препарату у пацієнтів молодше 10 років не проводились.

Побічні дії

Серед побічних дій препарату можна зустріти:

  • запаморочення;
  • депресію;
  • запор;
  • міопатію;
  • рабдоміоліз;
  • біль у животі;
  • біль у суглобах;
  • підвищену втомлюваність;
  • шкірні висипання;
  • свербіж;
  • шум у вухах;
  • порушення зору.

Також є окремі повідомлення про когнітивні розлади, що пов’язані з прийманням статинів. Це порушення та втрата пам’яті, сплутаність свідомості.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

При взаємодії з циклоспорином, похідними фіброєвої кислоти, кларитроміцином, ітраконазолом підвищується рівень розвитку міопатії.

При споживанні грейпфрутового соку концентрація аторвастатину в плазмі крові може підвищуватись. Варто уникати одночасного використання аторвастатину з гемфіброзилом – це підвищує ризик міопатії та рабдоміолізу.

Комбінація з ніацином підвищує ризик виникнення побічних ефектів з боку скелетних м’язів. Одночасне застосування з гіпотензивними лікарськими засобами не супроводжувалось клінічно значущими побічними ефектами.

Передозування

У випадку передозування не існує специфічного лікування. Терапія має бути симптоматичною. На значне посилення кліренсу препарату за допомогою гемодіалізу очікувати не варто.

Умови зберігання

Температура зберігання не має перевищувати 25ºС. Зберігайте ліки в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці.

Мережа аптек «Бажаємо здоров'я» пропонує купити ліки для покращення роботи серця та судин за прийнятними цінами у Києві та інших містах України. На сайті розміщена вся необхідна інформація про Лівостор ціна, властивості та особливості застосування. Завдяки офіційному сайту ви можете вибрати, забронювати та придбати оптимальний за вартістю варіант в найближчій до вас аптеці у зручний час.

Пам’ятайте, що самолікування може шкодити здоров’ю, тож обов’язково попередньо проконсультуйтеся з лікарем. Але у будь-якому разі Лівостор інструкція від виробника допоможе вам визначитися з особливостями приймання цього препарату.

Редакторська група
Оновлено
23.11.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Лівостор на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лівостор - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Таблетки